Sıradaki içerik:

Web Hack Yapan Dünyanın En Büyük Hacker Grupları

e
sv

Hacking Tarihi: Geçmişteki En İyi Hackerlar

89 okunma — 15 Ocak 2021 21:33
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçmişteki En İyi Hackerlar

Geçmişteki en iyi hackerlar konusunu araştırdık., bize daha önceki zamanların en iyi bilgisayar korsanlarını anlattığı için bizi her zaman büyülüyor. Ancak, onun etik olmayan bilgisayar korsanlığı alanına girdiklerinde ne yaptıklarını ve sonunda nereye geldiklerini bilmek ilginç değil mi? Geçmişten gelen en iyi 10 hacker’ı ve kaderlerini öğrenin.

Bir başka makale: Web Hack Yapan Dünyanın En Büyük Hacker Grupları

Hacking Tarihi:

Bilgisayar korsanlığının geçmişi, ilk bilgisayar korsanlarının ücretsiz arama ve onaylanmamış erişim sağlamak için otomatik elektronik telefon sistemine girdikleri 1960’lara kadar uzanmaktadır. 1980’lere kadar, bir telefon şirketinin sinyal tonlarını taklit etmek ve ücretsiz telefon görüşmeleri yapmak için genellikle mavi kutular olarak adlandırılan DIY cihazlarıyla bir dizi bilgisayar korsanı ortaya çıkmaya başladı.

 

Aşağıda size geçmişin en iyi 10 bilgisayar korsanının ve kaderlerinin onlara nasıl davrandığının bir listesini veriyoruz. İlk 10 liste ilk olarak Anakartta göründü:

Geçmişten en iyi 10 hacker:

10. John Draper:

John Draper, geçmişin en iyi 10 bilgisayar korsanından biri olarak kabul ediliyor. John Draper, cap’n crunch kutuları kullanarak hacklemenin bariz bir nedeni olarak Kaptan Crunch olarak da biliniyordu. Hatta IBM’in hapishanenin havasını koklamak zorunda olduğu ilk kelime işlemcisini bile hackledi.

En iyi bilgisayar korsanlarından biri olan John Draper, düşünebildiğimizin aksine, bazı kötü iş kararları nedeniyle çok kötü durumda. Bazıları, hayatını finanse etmek için ‘Saving Captain Crunch’ kampanyası yürüten destekçileri sayesinde kelimenin tam anlamıyla yaşamak için yalvardığını söylüyor. Hala blogu aracılığıyla bazı bağışlar alıyor.

9. Steve Wozniak:

Bir Apple hayranıysanız, bu adın ‘Steve Wozniak’ olduğunu bilmelisiniz. Evet, dünyadaki en yenilikçi şirketlerden biri olan Apple’ın kurucu ortağıdır. Steve Wozniak , AT&T telefon ağına girmek ve ücretsiz görüşmeler yapmak için kullanılan mavi kutuları nedeniyle ünlendi .

Steve Wozniak’ın şu anda ne yaptığı konusunda açıklamaya ihtiyacı yok.

8. Joe Engressia

Yanlışlıkla bir telefon görüşmesini bozmak için bir tonu nasıl ıslık çalacağını anlayan 7 yaşındaki bir çocuk. Bu deney bir parti numarası ve daha sonra bir fenomen haline geldi.

Daha sonra, kendi kendine yaptığı ‘Ebedi Çocukluk Kilisesi’nde kendisini bir bakan olarak atadı ve sosyal güvenlik kontrollerinden geçerek yaşadı. Şimdi öldü.

7. Patrick K.Kroupa

Lord dijital olarak da bilinen Patrick, geçmişin en iyi bilgisayar korsanlarından biriydi. Hacking bilgisini Legion of Doom adlı efsanevi bir hacker grubunun önde gelen bir üyesi olmak için kullandı ve dot-com pazarıyla 90’lara kadar çok para kazandı. Patrick şu an nerede? Patrick bağlandı

Patrick şimdi nerede? Patrick 90’larda eroine bağımlıydı, çok paraya çevirdi. Daha sonra uyuşturucu kullanımı hakkında vaaz veren bir vaiz oldu.

6. Kevin Poulsen

Dark Dante olarak da bilinen Kevin Poulsen, bir telefon şirketinin anahtarlarını hackledikten ve Los Angeles radyo istasyonu çekilişinde 102. kez kendisini çağırarak bir Porsche kazandıktan sonra ünlendi ve daha sonra FBI tarafından yakalandı ve hapishanede görev yaptı. Şu anda, oldukça etkili bir teknoloji yazarıdır. Daha sonra FBI tarafından yakalandı ve hapis cezasına çarptırıldı. Şu anda, oldukça etkili bir teknoloji yazarıdır. Wired için yazıyor ve aynı zamanda Wired’da Threat level Blog adlı bir blogun kurucu ortağı .

5. Richard Kashdan

Mark Bernay olarak da bilinen Richard, eski zamanların en iyi hacker’larından biriydi ve internet öncesi delikli kart bilgisayar korsanlığında öncüydü. Kendi mavi kutularını yaptı; kendi santralini ve mekanik araştırma laboratuvarını kurdu ve ayrıca ülkenin dört bir yanından insanları tuhaf ses kayıtlarını dinlemeye davet etti.
Şu anda, insanların telefon korsanlığı hakkında bilgi edinebilecekleri bir yer olan phonetrips.com’u çalıştırıyor .

4. Faser Lucey

Faser Lucey, gerçekten tuhaf bir şeyle ünlendi. Mavi kutusunu, telefonlarını dünyanın her yerinden rastgele arayacağı insanlarla bağlantı ve arkadaşlık kurmak için kullandı. Bu günlerde onu bulmak neredeyse imkansız.

3. Mark Abene

Phiber Optik olarak da bilinen Mark Abene, zamanının en iyi hacker’larından biriydi. Bilgisayar korsanlığı alanına girmeden önce, telekomünikasyon ağı hakkında saatler harcadı. Sonunda, erken modem hatlarını kırmada başarılı oldu.

Masters of Deception olarak bilinen bir grup telefon korsanının ünlü bir üyesi oldu ve AT & T’de güçlü düşmanlar kazandı. 1991 yılında bilgisayar güvenlik yasaları belirsizken tutuklandı ve hacker dünyasında yasal sıkıntıları sırasında ilk şehit oldu. Halen ağ güvenliği danışmanı olarak çalışmaktadır.

2. Brad Carter

Ünlü lakabı RedBoxChiliPepper ile tanınan Brad Carter, 1990’larda kurulan bir grup olan ‘Phone Losers of America’nın lideriydi. Örgütü insanlara ankesörlü telefonlarda gizli kodların nasıl girileceğini, fast-food arabalı servislerin nasıl hackleneceğini vb. Öğretti.

Halen dolandırıcılık vakalarını buluyor. Sosyal medyada çok aktif. Onu internette de bulabilirsiniz.

1. Kevin Mitnick

Ünlü ismi Condor olarak da bilinen Hollywood Pizza Salonu’nda ilk günlerinde hacker arkadaşlarıyla tanıştı. Şaka aramaları yapmaya başlayan kişi, John Draper’ın adını kullanarak Bell’in telefon merkezine girdi. Asıl sorunu, Arpanet de dahil olmak üzere bir grup eski bilgisayar ağına girdiği için tutuklandığında başladı.

Şu anda, Mitnick Security Consulting, LLC’yi yöneten ve kanundan kaçarken geçirdiği zaman hakkında yazan büyük bir bilgisayar güvenliği uzmanıdır.

 

Geçmişteki En İyi Hackerlar konusu umarım faydalı olmuştur. Sizde hacker olmak istiyorsanız Türkiye’nin En Aktif Hack Forumlarına bu konumuzdan bakabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli