Sıradaki içerik:

Ubuntu, Windows ve Chrome Çin’in En İyi Hackathon’unda Hacklendi

e
sv

IMEI Numarası Nasıl Bulunur ?

239 okunma — 10 Kasım 2020 12:37
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

IMEI Numarası Nasıl Bulunur ?

IMEI Numarası Nasıl Bulunur ? makalesinde öncelikle IMEI (Uluslararası Mobil İstasyon Ekipman Kimliği), telefonunuzla ilişkilendirilmiş benzersiz bir numaradır. IMEI numarası, telefonunuzun parmak izi gibi olduğu için acil durumlarda çok önemlidir. Burada, kaybolsa bile telefonunuzun IMEI numarasını bulmak için size çeşitli yöntemler anlatacağım.

MEID numarası olarak da bilinen IMEI numarası, telefonunuzun benzersiz tanımlayıcısı görevi görür. İki cihaz aynı IMEI veya MEID numarasına sahip olmadığından, kayıp telefonları izlemek için en iyi araç haline gelir.

Bu benzersiz numara her yeni telefona atanır ve SIM kart yuvasıyla ilişkilendirilir. Dolayısıyla, çift SIM kartlı bir cihaz kullanıyorsanız, telefonunuzda iki IMEI numarası olacaktır.

Size söylediğim gibi, bir telefonun IMEI numarası kaybolursa veya çalınırsa onları bulmak için IMEI numarasını bilmemiz gerekir.. Telefon numaranızı bulmanın birçok yolu vardır. Hadi bir bakalım:

Yöntem 1: IMEI numarasını bulmak için USSD kodunu kullanma

Cep telefonunuzun IMEI numarasını bulmak çok kolaydır. Sadece * # 06 # tuşlamanız gerekecek ve IMEI anında ekranda görüntülenecektir.

IEMI numarası ayrıca telefonun pil bölmesinde bir yerde basılı olarak bulunabilir. Ancak, çoğu akıllı telefon çıkarılamayan bir pil ile geldiğinden bu yöntem artık kullanılmamaktadır.

Yöntem 2: IMEI numarasını bulmak için Ayarlar’a bakın

Ayrıca Android telefonunuzun IMEI numarasını Ayarlar> Telefon Hakkında> Durum> IMEI Bilgileri’ne giderek de bulabilirsiniz .

iOS kullanıcıları, Ayarlar> Genel> Hakkında> IMEI’ye giderek IMEI numarasını bulunabilir.

Yöntem 3: Telefonunuzu kaybettiyseniz IMEI numarası nasıl bulunur ?

IEMI numaraları ve seri numaraları genellikle akıllı telefon kutusunda basılıdır. Akıllı telefonunuzu kaybetmiş olsanız bile, IEMI numarasını her zaman kutunun üzerinde bulabilirsiniz.

Ancak Android kullanıcısının artık akıllı telefon kutusu veya faturaya sahip olmadığı durumlarda, yapabilecekleri şunlardır:

Önce kayıp Android telefona bağlı Google hesabınızı kullanarak Google Hesap Özeti’ni açın . Şimdi Android logosunu tıklayın ve size bu Google hesabına bağlı tüm cihazları IMEI numaralarıyla birlikte gösterecektir.

IMEI Numarası Nasıl Bulunur ? makalemiz umarım size faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli