Sıradaki içerik:

Torrent Hızlı İndirme Torrent Tracker Listesi 2021

e
sv

Instagram Beğeni Engeli Kaldırma 2021

55 okunma — 13 Şubat 2021 18:04
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram Beğeni Engeli Kaldırma

Instagram Beğeni Engeli Kaldırma konusunu sizler için derledik. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Instagram’da da gönderi ve sayfa beğenme özelliği yer almaktadır. Ancak kimi durumlarda kullanıcılar çeşitli engellerle karşılaşabilir.

Instagram Beğeni Engeli Kaldırma

Instagram kullanıcısı olmak hem kolay hem de oldukça eğlencelidir. Bir mail hesabınız varsa, rahatlıkla Instagram hesabı açabilir ve yeni bir dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz. Uygulama üzerinde her yaştan ve özellikten bireylere hitap eden kişi ve sayfalar yer almaktadır. Öte yandan ilerleyen süreçte uygulamanın farklı özelliklere de sahip olması sağlanmıştır ve günümüzde ticari anlamda da önemli çalışmalara sahiptir.

Tüm bunlar dünya üzerinde milyonlarca kişinin Instagram hesabı açmasına vesile olmuştur ve halihazırdaTwitter ve Facebook ile birlikte en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu Instagram’dır. Günde 1 milyondan daha fazla kişi, aynı anda sitede aktif olmaktadır. Bu durum elbette milyarlarca beğeni anlamına gelmektedir.

Instagram üzerinden birden fazla gönderi beğenmek yalnızca birkaç saniye sürmektedir. Bu durum, kolay bir kullanım amaçlanarak oluşturulmuştur ancak bazı kesimlerin bu özelliği suiistimal ettiği görülmektedir. Instagram, bunun önüne geçmek adına bazı kullanıcılara sınırlı bir süre için beğeni engeli koymaktadır.

Beğeni Engeli Nedir Ve Nasıl Kalkar?

Her ne kadar biz farkında olmasak da, Intagram’da saniyeler içerisinde kaç beğeni yapabileceğimiz, kaç beğeninin üstüne çıkmamamız gerektiği ve bunun gibi bilgiler hesaplıdır. Bu nedenle özellikle saniyeler içerisinde seri halde yapılan beğeniler hesaplamaların dışına çıkılmasına neden olmaktadır ve uygulamanın algoritması gereğince hesap, beğeni yasağı yemektedir. Elbette bu geçicidir.

Genellikle açılan yeni hesapların beğeni engeli yaşadığı bilinmektedir. Öte yandan en uzun süre beğeni engeli yaşayan hesaplar da ine yeni açılanlardır. Çünkü Instagram bazı yeni hesapların sahte olduğunu düşünmektedir.

Böyle bir durumla karşılaşmışsanız, size belirtilen süreyi beklemek durumdasınız. Genellikle 18 saat içerisinde beğeni engeli otomatik olarak kaldırılmaktadır. Öte yandan birden fazla beğeni engeli yaşamışsanız, engelin kalkması 18 saatten daha uzun sürebilir. Bu durumda hesabınızı bir süreliğine dondurabilirsiniz.

Tüm bunların dışında, beğeni engeline takılmamak için her 28 – 36 saniyede bir beğeni ya da tek seferde 1000 beğeni gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yeniden Instagram beğeni engeli  yaşamamak için 24 saat boyunca beğeni yapmamanız gerekmektedir.

İnstagram beğeni engeli kaldırma konusunu sizler için derledik. Umarım faydalı olmuştur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli