e
sv

Instagram Dark Mode Nasıl Açılır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram geçtiğimiz günlerde Instagram dark mode özelliğini kullanıma açtı. Android ve İOS telefonlarda güncelleme ile birlikte gelen karanlık mod özelliği, belli ayarlar yapıldıktan sonra kullanılmaya başlanıyor. Instagram dark mode nasıl yapılır? İşte Instagram siyah yapma prosedürü

 

Instagram’da Siyah Mod (Dark) Nasıl Yapılır? 

Instagram dark mode özelliğini kullanabilmek için işletim sistemi versiyonunuz iOS 13 ya da Android 10 ile güncel olması gerekiyor. Bu özellik, direk olarak Instagram içerisine gelmeyip, işletim sisteminden ayarlanabilmektedir. Instagram dark mode nasıl yapılır? sorusunun yanıtını merak edenler bu yazımızın devamını inceleyebilir. İşte, iOS ya da Android cihazlar için adım adım dark mode theme (karanlık mod) kullanım aşamaları.

 

İos 13’te İnstagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Instagram dark mode,  iOS işletim sistemi için sadece iOS 13 te yeterli olup daha koyu bir görünüm için ekranınızın renk ayarılarını gerçekleştirir. Instagram dark mode açmak için, iOS ya da Android cihaz ayarlarınıza gidin. Aklınızda bulundurun: Cihazınızın işletim sistemini, Instagram programınızın yanı sıra iOS 13 ya da Android 10 ile güncellemeniz gerekir. Cihazınızın ayarlarında karanlık modu açarak, sadece Instagram’da değil, çeşitli programlarda karanlık modu etkin görebilirsiniz.

 

IOS 13 Cihazınızda Karanlık Modu Nasıl Kullanılır

 

Ayarlar menüsüne gidip, ekran ve parlaklık opsiyonune dokunun. Açılan menüde ”Koyu Mod”u seçin. Instagram dark mode seçeneğini denetim merkezinden açmak ya da kapamak için aygıtınızın sağ üst köşesinden aşağı çekin ve parlaklık kontrolüni basılı tutun. Ardından, ”Koyu Mod” açık ya da Koyu mod kapalı’ya dokunun. ”Koyu Mod”u gün batımında ya da belirli bir saatte kendiliğinden açılacak biçimde de ayarlayabilirsiniz. Ayarlar > Ekran ve parlaklık’a gidip otomatik’i seçin. Seçenekler’e dokunarak ‘Koyu Mod’ için bir zaman dilimi ayarlayın.

 

Android’te Instagram Karanlık Modu Nasıl Kullanılır?

Instagram dark mode özelliğini Android cihazları kullanmak için ilk önce cihazınızda Instagram uygulamasını açmanız gerekir. Daha sonra açılan sayfayı aşağıda doğru kaydırın, Beta versiyonuna katılma yazısını görünce “Katıl” düğmesine dokunun. Bu prosedürün sonrasında yeniden “Uygulamalarım ve oyunlarım” menüsüne gidin, Instagram’ı bulun, “Yükle” düğmesine basın. Telefonunuzun ana ayarlar menüsüne gidin, arama bölümüne gece modu veya karanlık mod yazın. Çıkan ayarlardan gece modunu açın, Instagram programını açın ve Instagram dark mode seçeneği ile kullanın.  Koyu tema, Android sistem kullanıcı kullanıcı arayüzü ve cihazınızda çalışan programlar için geçerlidir. Renkler, videolar gibi medyada değişmez. Rengi ters çevirme, renk değerlerini değiştirir. Rengi ters çevirme medya için de geçerlidir ve renk kalitesi veya okunabilirlik problemleri yaşanabilir.

 

Android 9 ya da daha eski bir versiyonu kullanıyorsanız: Tek seferde bu ayarlardan sadece birini kullanabilmeniz mümkün. Örneğin, Instagram dark mode seçeneğini açarsanız rengi ters çevirme kendiliğinden kapanacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli