Sıradaki içerik:

Twitter E-Posta Adresi Nasıl Bulunur? 

e
sv

İnstagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

05 Şubat 2021 15:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnstagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

İnstagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır? konusunu sizler için derledik. İnstagram dondurulan hesap açma konusunda bir çok sorusunun cevabını bu yazımızda bütün ihtimalleri ile anlatacağız.

Instagram hesabımı dondurdum şifremi unuttum nasıl açabilirim ya da instagram hesabımı dondurdum hemen açmak istiyorum ya da instagram dondurdum giriş yapmaya çalışırken kullanıcı bulunamadı hatası alıyorum soruların yanıtı yazımızda sizi bekliyor. Dondurulan instagram hesabı açma konusundan aşağıda bahsediyoruz.

Bir başka makale: Instagram Fotoğraf Altına Yazılacak Sözler

İnstagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

İnstagram dondurulan hesap açma işlemi nasıl yapılır dendiğinde. İnstagram hesabınızı çeşitli nedenlerle dondurmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda dondurulan instagram hesabı yeniden nasıl aktif edeceğinizi anlatacağız. Instagram hesabımı dondurdum şimdi giremiyorum diyenler için bütün ayrıntılar yazımızda.

Dondurulan Instagram Hesabını Açma

Aslında Instagram hesabını dondurduktan sonra yapmanız gereken tek prosedür Instagram uygulamasını açıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmak olacaktır. Ancak dondurulan instagram hesabı için bu prosedür 24 saat ile 48 saat içinde gerçekleşmektedir. Yani dondurduğunuz instagram hesabına yeniden giriş yapmak için bu süreyi bazı durumlarda beklemeniz gerekebilmektedir.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra dondurulan Instagram hesabı için hemen giriş yapmaya çalışırsanız kullanıcı adı yanlış veya şifre yanlış bu yararları ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda panik yapmanıza gerek yoktur Çünkü belirtmiş olduğumuz gibi 1-2 gün beklemeniz gerekecektir. Ayrıca instagram hesabı için Instagram uygulaması üzerinden hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

Dondurulan İnstagram Hesabı Hakkında

Bu esnada İnstagram hesabınızın  dondurma prosedürleri gerçekleştiği için, dondurulan instagram hesabı üzerinden şifre sıfırlama veya şifre hatırlatma prosedürleri gerçekleştirilemez. Ancak Instagram yöneticileri bu problemle sık karşılaştıkları için bunun için bir çözüm yolu sunmaktadır.

Dondurduğunuz ve şifresini unuttuğunuz Instagram hesabını yeniden açmak için https://www.instagram.com/accounts/passWord/reset/?hl=tr url’sine tıklayarak instagram hesabınızın şifresini talep edebilirsiniz. Bu işlemi yaparak dondurulan instagram hesabı açma konusunda başarılı olabilirsiniz.

Sayfaya giriş yaptığınız zaman size sorulan sorulara cevap verip yönergeleri izleyin. Sizden Instagram’a yüklemiş olduğunuz bir fotoğrafın orjinalini (kırpılmamış ve filtre uygulanmamış) yüklemeniz istenecektir.

Daha sonra size ait  dondurulan instagram hesabı ve verdiğiniz bilgiler incelenecek ve 1-2 gün içerisinde size e-posta ile geri dönüş sağlanacaktır. Gelen e-postada gerçek bir kişi olduğunuzu test etmek için sizden bir kod numarası ile yeniden bir fotoğraf isteyebilirler. Son olarak hesabınız kurtarılacaktır. Yukarıdaki adımları uygulayarak instagram dondurduğunuz hesabı açacağınızı size gösterdik. Takıldığınız yerler var ise bize sorabilirsiniz.

Bir başka makale: İnstagram Engel Nasıl Kaldırılır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli