e
sv

İnstagram Filtreleri Nasıl Kullanılır ?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnstagram Filtreleri Nasıl Kullanılır ?

İnstagram Filtreleri Nasıl Kullanılır ? aklımıza gelen bazı sorulardan biridir.  Bir fotoğrafın çok sade olduğunu düşünüyorsunuz değil mi ? yada komik bir fotoğraf yapmak istiyorsunuz instagram filtreleri bunun için var. Instagram filtreleri ile fotoğraflar hakkında söyleyebileceğiniz şeyler. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı canlandırmak ve onlara daha fazla moral katmak için bunları kullanabilirsiniz.

Gönderiler için farklı filtreler ve hikayeler, makaralar, IGTV ve Live için tamamen farklı filtreler vardır. Burada, Instagram filtrelerini nasıl kullanacağınızı ve Instagram gönderilerinize ve hikayelerinize daha fazla bitiş ekleyeceğiz.

İnstagram Filtreleri Nelerdir?

 

Filtreler ve efektler arasında ince bir çizgi var ve önce bundan bahsedeceğiz. Instagram filtreleri, fotoğraf ve videolarınızın görünümünü değiştirmek için farklı kontrast, parlaklık ve keskinlik ayarlarının birleşimidir. Efektler ise artırılmış gerçeklik tarafından desteklenir ve videolarınıza ve fotoğraflarınıza nesneler eklemenize izin verir.

Diğer bir fark, filtrelerin çekim yaptıktan sonra uygulanabilmesidir, ancak efektler gerçek zamanlı olarak uygulanır, böylece ne çektiğinizi görebilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, Monochrome ve Sepia filtrelerdir, ancak Starburst ve Starry Night efektlerdir. Instagram filtrelerini gönderi ve hikayelerdeki efektler ve diğer her şeyde kullanabilirsiniz. Öyleyse Instagram filtrelerinin nasıl kullanılacağına başlayalım.

Instagram Filtreleri Nasıl Kullanılır?

IG gönderilerinizde Instagram filtrelerini kullanmak çok kolay. Filtrelerle görüntünün belirli yönlerini vurgulayabilir, daha parlak, daha koyu, daha renkli ve hatta tek renkli görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte filtreleri kullanmaya nasıl başlayacağınız

 1. Bir Fotoğraf / Videoya Tıklayın veya Seçin

  Uygulamanın altındaki ‘+’ simgesine dokunarak Instagram’a yeni bir gönderi ekleyebilirsiniz . Buradan, fotoğraflarınızdan bir resim / video seçebilir veya yeni bir fotoğraf veya video çekmek için kamera simgesine dokunabilirsiniz.

 2. Bir filtre seçin ve yoğunluğu ayarlayın

  Yeni bir görseli tıkladığınızda veya fotoğraflarınızdan bir tane seçtiğinizde, çeşitli filtreler göreceksiniz. Görüntüye uygulamak için bir filtreye bir kez tıklayın. Yoğunluğunu ayarlamak için tekrar tıklayın .

 3. Seçmeden önce keşfedin

  Filtrelerin sayısı sınırlı olabilir, ancak doğru olanları seçerseniz bunlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bir görüntüdeki daha ince ayrıntıları ortaya çıkarmak istiyorsanız, Lark ve Ludwig gibi filtreler iyidir. Nane yeşili renkli polaroid kamera fotoğraflarını seviyorsanız, Perpetua tam size göre. Tek renkli yapmayı seçerseniz, ayrıntılar için Inkwell veya genel eşit filtre için Willow ile gidin derim.

Instagram Efektleri Nasıl Kullanılır?

Şimdi daha modern AR efektlerine geçelim. Instagram efektlerini hikayelerinizde, makaralarınızda, IGTV ve canlı videolarınızda kullanabilirsiniz. Efektli bir fotoğraf veya video çekip telefonunuza kaydedip yeni bir gönderi olarak yüklerseniz, bunları Instagram gönderilerinizde de kullanabilirsiniz. İşte Instagram’ın etkileri.

 1. Bir hikaye çekmek için Instagram’ı açın
 2. Instagram uygulamasını açın ve alttaki ‘+’ düğmesine dokunun veya uygulamanın herhangi bir yerinden sağa kaydırın. Deklanşör düğmesinin altında, ‘Hikaye’ye dokunun ve deklanşör (yakalama) düğmesinin sağ tarafında efektler göreceksiniz.
 3. Instagram Efektlerini Keşfedin

  Bir hikayeyi yakalamadan önce efektleri keşfedebilirsiniz, bu yüzden tıklamadan önce keşfedin. Bunu yapmak için, deklanşör düğmesinden sola kaydırmaya devam edin ve gerçek zamanlı olarak kameranıza uygulanan efektleri göreceksiniz.

 4. Efektlere Göz Atın

  Mükemmel efekti bulamazsanız, ‘Efektlere göz at’ sekmesini görene kadar efektlerin sonuna doğru kaydırmaya devam edin. Ona dokunun ve daha fazla Instagram efektini keşfedebilirsiniz. Spark AR gibi araçları kullanarak kendi efektlerinizi de oluşturabilirsiniz .

İnstagram Filtreleri Nasıl Kullanılır ? konusunu sizler için derledik. Umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: İnstagram Taklitten Kapanan Hesap Açma 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli