Sıradaki içerik:

PS4 Açılmamasının Sebebleri Nelerdir ?

e
sv

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

24 Aralık 2020 23:47
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?  konusunu sizler için araştırdık. Instagram, Facebook ve YouTube gibi resmi medya uygulamaları, Coronavirüs salgını nedeniyle kilitlenme anında kurtarıcılar olarak ortaya çıktı .

Instagram, Y kuşağı arasında en popüler uygulamalardan biridir. İnsanlar Instagram’ı memleri, videoları görmek ve ünlüleri takip etmek için kullanıyor. Instagram ayrıca kendilerini kişisel marka olarak geliştirmeye çalışan kişilere de hitap ediyor.

Ancak Instagram’ın çok fazla zaman harcadığını düşünüyorsanız ve belirsiz bir ara vermek istiyorsanız, bunun bir yolu Instagram hesabını kalıcı olarak devre dışı bırakmak veya tercihinize göre Instagram hesabını geçici olarak kapatmaktır.

Instagram hesabınızı nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

 

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

 1. Telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın ve profil simgesine dokunun.
 2. Üç çubuklu menü simgesine dokunun ve ardından  açılır menüden Ayarlar’ı seçin.
 3. Şimdi Yardım’a ve ardından Yardım Merkezi düğmesine dokunun
 4. Şimdi yeni bir Instagram arama sayfasına yönlendirileceksiniz. Tip Sil arama çubuğuna ve “seçim benim Instagram hesabını silmek nasıl ” seçeneğini.
 5. Seç Sil Instagram hesabı sayfasını
 6. Hesabınızı neden sildiğinize dair bir sebep verin. Ardından Instagram hesabınızın şifresini tekrar girin
 7. Üzerine dokunun kalıcı benim Instagram hesabı silmek düğmesini tıklayın.

Instagram hesabını kalıcı olarak devre dışı bıraktığınızda, hesabınıza tekrar erişemeyeceğinizi unutmayın. Yeni bir Instagram hesabı oluşturabilirsiniz ancak önceki hesaptan bilgi alamazsınız. Alternatif olarak, Instagram hesabını geçici olarak devre dışı bırakma seçeneğiniz de vardır.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Devre Dışı Bırakılır

 1. Bir web tarayıcısı aracılığıyla Instagram’a giriş yapın.
 2. Ekranın sağ alt köşesindeki profil simgesine dokunun.
 3. Profili Düzenle’ye dokunun
 4. Sayfanın en altına kaydırın ve Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak seçeneğine dokunun .
 5. Instagram hesabınızı neden geçici olarak silmek istediğinize dair bir sebep verin ve ardından şifrenizi tekrar girin.
 6. Şimdi, Instagram hesabını geçici olarak kapatmak için Hesabı geçici olarak devre dışı bırak düğmesine dokunun.

Instagram artık verilerinizi silmeden sizi geçici olarak platformdan kaldıracak. Instagram hesabını geçici olarak devre dışı bırakırsanız, insanlar sizi aramada veya takipçilerinde ve takiplerinde bulamazlar.

SSS

Instagram hesabımı devre dışı bırakırsam takipçi kaybeder miyim?

Evet, Instagram’ı kalıcı olarak devre dışı bırakırsanız, yüklenen tüm gönderileri, kaydedilen gönderileri, takipçileri ve takip ettiğiniz kişileri de kaybedersiniz.

Ancak Instagram hesabını geçici olarak silerseniz durum farklıdır. Hesabınız platformdan yalnızca geçici olarak kaldırılacak ve her zaman yeniden erişebileceksiniz.

Instagram hesabını kaç kez devre dışı bırakabilirsiniz?

Instagram hesabınızı haftada bir geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Başka bir deyişle, bu hafta hesabınızı devre dışı bırakırsanız ancak bir nedenle geri gelirseniz, hafta bitene kadar devre dışı bırakamazsınız.

Instagram hesabını iki kez devre dışı bırakabilir miyim?

Geçici olarak yaparsanız, hesabınızı iki kez devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra tekrar devre dışı bırakmak için bir hafta beklemeniz gerekeceğini unutmayın.

Instagram hesabımı 30 gün içinde siler mi?

30 günlük bir sürenin ardından Instagram hesabınız kalıcı olarak silinecek ve kullanıcı adınız da platformdan kaldırılacaktır.

Belirli bir süreden önce yeniden etkinleştirmenize izin veren diğer birkaç platformun aksine, 30 günlük pencereye rağmen kalıcı olarak hesabı sil seçeneğini belirledikten sonra Instagram hesabınıza erişemezsiniz.

Instagram silinmiş hesapları saklıyor mu?

Instagram, gönderiler ve diğer şeyler dahil olmak üzere silinen hesaplarla ilgili tüm bilgileri kayıt olarak saklar.

Hesap kalıcı olarak silindikten sonra onu kurtarmanın bir yolu yoktur. Bununla birlikte, silinmiş hesapları kurtarma eğiliminde oldukları için Instagram desteğiyle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz, ancak bu tamamen davanızı nasıl sunduğunuza bağlıdır.

Instagram uygulamasını silersem ne kaybederim?

Instagram uygulamasını akıllı telefonunuzdan kaldırırsanız, gönderileriniz ve yorumlarınız dahil hiçbir veriyi kaybetmezsiniz. Takipçileriniz ve aşağıdaki liste de değişmeden kalacaktır.

Instagram uygulamasını istediğiniz zaman yeniden yükleyebilir ve platformu kullanmaya başlamak için hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Instagram Üzerinden Nasıl Video İndirilir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli