e
sv

Instagram Hikaye Nasıl İndirilir?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram Hikaye Nasıl İndirilir? konusunu sizler için derledik.  Instagram dünya genelinde kullanılan en tanınmış sosyal mecraların başında geliyor. En son açıklanan verilere göre ülkemizde 34 milyonu aşkın kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Bu verilere göre dünyada Instagram’da en çok kayıtlı kullanıcıya sahip ülkeler arasında 6. sırada bulunuyoruz. Bu uygulamada merak edilen konulardan biri de Instagram hikaye indirme işlemleridir.

Bir başka makale: Instagram Üzerinden Nasıl Video İndirilir?

Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir?

Instagram kurulduğu günden beri bu  sosyal medya platformu  üzerinde  çok sayıda değişiklik gerçekleşti. Hem uygulama kullanıcı arayüzü hem de özellikler açısından sürekli güncellenen platform rakiplerinden klonladığı özelliklerle de kullanıcı sayısını artırmayı başardı.

Teknoloji severlerin yakından bileceği üzere Instagram hikayeleri şuan platformun en çok kullanılan özellikleri arasında geliyor. Pek çok kişi Instagram hikaye indirme tekniklerini tercih ediyor.

Instagram profillerinde anlık olarak çok sayıda video ve fotoğraf paylaşmak isteyen ama  paylaştığı içerikler ile profillerini bu video ve fotoğraf içerikleri ile  şişirmek istemeyen kişiler Hikaye/Story adı verilen seçenek ile basit bir şekilde anlık durum paylaşımı yapılabiliyor.

24 saat içerisinde silinen hikayeler fotoğraf veya video olarak yayınlanabiliyor. Ayrıca Instagram hikayelerine son eklenen özellikler vasıtası ile arkadaşları etiketleme, soru-yanıt ve oylama gibi özellikler de etkileşimi artırmış durumda. Bu yüzden Instagram hikaye indirme cazip hale gelebiliyor.

Instagram Hikayesi İndirme Teknikleri

Kullanıcılar arkadaşlarının veya ünlülerin Instagram hikayelerini de tekrar paylaşabiliyorlar. Bunun için bazı durumlarda Instagram hikaye indirme ve üzerinde düzenleme yapmak isteyenler olabilir. Sizlere Instagram hikaye indirme işlemini basitçe yapmanızı sağlayacak basit ve kullanımı kolay bir teknikden bahsedeceğiz.

Üstelik telefonunuza herhangi bir uygulama indirmenize gerek kalmadan tamamıyla internet tarayıcınız vasıtasıyla Instagram hikayelerini telefonunuza veya bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Bunu yapabilmeniz için indireceğiniz hikaye’nin bağlı olduğu profilin herkese açık olması gerekiyor.

Bu basit teknik vasıtası ile başka birinin Instagram hikaye indirme işlemini gizlice haberi olmadan da yapmak mümkün. Böylece siz birinin hikayesini izlediğiniz zaman, profil isminiz karşı tarafın hikaye izleyenler listesinde gözükmüyor. Gizli hikaye izlemek bazı durumlarda kullanıcılar tarafından önemli oluyor.

Şimdi adım adım Instagram hikaye indirme ve gizlice izlemeyi anlatmaya başlıyoruz. Oldukça hızlı ve güvenilir olan bu teknik vasıtası ile zor gibi görünen bu prosedürleri rahatça yapabiliyor olacaksınız.

Bir başka makale: Instagram Takipçi ve Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?

Instagram Hikaye (Story) İndirme Yöntemi

Öncelikle cihazınızın internet tarayıcısından https://www.storieswatch.com sitesine giriş yapın. Site açıldıktan sonra sayfanın tam ortasında bir arama kutucuğu göreceksiniz. Arama bölümünden kullanıcı adını yazarak Instagram hikaye indirme istediğiniz kişinin profilini aratın. Arama sonuç sayfasında doğru kişinin profilini bulduğunuzda ilgili kişinin üzerine tıklayın. Instagram hikaye indirme istediğiniz kişinin profiline giriş yaptıktan sonra, bu kişi tarafından son 24 saat içerisinde herhangi bir  hikaye paylaşımı yapılmışsa buradaki hikayeleri indirip izleyebilirsiniz.

Instagram hikaye indirme için her hikayenin sağ alt köşesinde bulunan indir düğmesine tıklamanız yeterlidir. Bu teknik vasıtası ile telefonunuza herhangi bir uygulama yüklemediğiniz için lüzumsuz yere cihazınızın dahili belleğini meşgul edip yer kaplamamış olacaksınız. İnternet tarayıcısından girdiğiniz için kısa sürede hikaye indirme prosedürünü tamamlayabilirsiniz.

Sizden herhangi bir şifre girilmesini istemediği için gayet güvenilir bir teknik olarak ön plana çıkıyor. Tekrar hatırlatmak gerek görülürse; Instagram hikaye indirme tekniği yalnızca herkese açık Instagram profillerinde çalışmaktadır.

Instagram Hikaye Nasıl İndirilir? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Instagram Nasıl Dondurulur ve Kapatılır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli