e
sv

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır? konusunu sizler için derledik. Günümüz teknolojisinde artık istediğimiz her şeye oturduğumuz yerden ulaşabilmek mümkün. Özellikle internet alışverişleri en başında yer alıyor. Elbette bu durum bilhassa işletme sahipleri için bulunmaz bir nimet haline geldi. Bu sayede yalnızca bulundukları mahalle ve ya kent de değil, ülkenin bir ucuna bile ürünlerini pazarlayabilme şansları doğmuş oldu.

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram da bilhassa işletme sahibi olanlar için kusursuz bir satış yapabilme platformu diyebiliriz. Hali hazırda Instagram işletme hesabı oluşturma opsiyonu da bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Instagram işletme hesabı oluşturma ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Instagram işletme hesabı profiline sahip kişiler, kuşkusuz diğer bireysel profil üzerinden satış yapan kişilere oranla daha güvenilir bir profil çizmektedirler. Bunun sebebi işletme profillerinde iletişim kurabileceğiniz bir numara, internet sitesi ve firma konumu gibi çoğu verinin olmasıdır.

Elbette bütün bu bilgiler ürün satın alacak takipçilere güven vererek ürün almaktan çekinmemesini sağlayacaktır.

İşletme Hesabına Geçmek İçin Uygulanacak Adımlar

Instagram’da İşletme hesabına  geçiş yapmak için Facebook’ta bu işletmeye ait bir hesap bulunması ve sizin de bu hesapta yönetici olmanız gerekmektedir. Şayet Facebook’ta işletmenizin bir sayfası bulunuyor ise Instagram işletme hesabı için yapmanız gerekli olanlar ise şu şekildedir;

Instagram profilinizde sağ üst kısımda bulunan üst üste 3 noktalı yere tıklayıp seçenekler kısmına girin. Ardından hesap kısmına girerek işletme profili seç butonuna tıklayın. Bu adımdan sonra Facebook da yönetici olduğunuz sayfa karşınıza gelecek ve sizin giriş yapmanız istenecektir. Facebook’a giriş yapmanızın ardından Instagram işletme hesabı oluşmuş olacaktır.

Boşanmada Instagram sizden işletme hesabınız için gidilmesi gereken bilgileri talep edecektir. Bu adamları geride bıraktıktan sonra artık Instagram işletme hesabı  açılmış olacaktır. Ürünlerinizin fotoğraflarını yükleyip, gerekli açıklamaları girerek daha çok kitleye erişerek satışlarınızın artmasına katkı sağlamış olacaksınız. Şayet Instagram işletme hesabınızdan yeniden şahsi hesabınıza dönmek dilerseniz, yine ayarlar kısmından yeniden şahsi hesaba geç alanına tıklayarak geri dönüş yapabilirsiniz.

Instagram İşletme Hesabı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Instagram işletme hesabı, verimli kullanıldığı takdirde hem sizin hem işletmeniz için oldukça büyük avantajlar sağlayacaklar.  Bu avantajlardan faydalanarak Instagram işletme hesabı açma ile yapacağınız satış  miktarınızı kısa süre içerisinde patlayan arttırabilirsiniz.

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır? konusu umarım sizlere faydalı olmuştur.

Bir başka makale: İnstagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli