Sıradaki içerik:

Mac Cihazlarda Yeni Bir Fidye Yazılımı Çıktı !

e
sv

İnstagram Keşfete Çıkmanın En Etkili Yolları!

07 Temmuz 2020 14:13
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnstagram Keşfete Çıkmaın En Etkili Yolları!

Merhaba sevgili siber basın okurları. Çağımızın en etkili iletişim platformlarından biri olan instagram’da insanların ilgisini çekecek videolar ve fotoğraflar öneriyor. Bu şekilde gönderi sahipleri daha çok etkileşim sağlayabiliyor. Bugünki konumuzda sizinle keşfet’e çıkmanın yollarını, bunun önüne geçebilecek engellerden bahsedeceğiz. Daha önceki konumuzda Instagram Keşfete Çıkmanın Yolları’nı derlemiştik. Bu konuya ek olarak bu adımları da detaylıca gözden geçirmelisiniz.

Keşfet’e Nasıl Çıkılır?

1-) Gönderi Açıklamaları

Hepimiz gönderi paylaşırken açıklama kısmında farklı farklı metinler / emojiler bulunduruyoruz. Özellikle gönderilerin keşfete düşmesi için bir sürü tag kullanıyoruz. Ama bu şekilde tag kullanımı çok yanlış. Keşfete düşmek isterken spam’a düşebilirsiniz.

 • Açıklama kısmında en fazla 8 etiket (hashtag) bulunmalıdır. Açıklama kısmı uzun olmamalıdır. Bunun için sizlere etiketleri yorumlar kısmında paylaşmanızı öneririm. Yani gönderinin açıklama kısmında 8 etiket, yorumlar kısmında ise aynı hesap ile 5+ etiket paylaşımı yapabilirsiniz. Bu sayede hem engel yemekten hem de görüntü bozukluklarından kurtulursunuz. Ancak başka hesaplar ile asla yorumlar kısmında etiket eklemeyiniz. Bunu yaparsanız eklediğiniz etiketler işe yaramaz ve o hesaptan geçici yorum engeli yemiş olursunuz.

2-) Doğru Etiket Seçimi

Gönderilerinizin keşfete düşmesi için elbette tag seçimi önemli, hatta etiketleri doğru seçerseniz, etiket sayısının bile önemi kalmaz. Ancak etiketlerin konusu daha çok mizah ve sosyal platformlar ile (YouTube & Facebook) alakalı olduğu zaman etkileşim sayısı daha çok artar.

3-) Videolu Gönderilerin Kapak Fotoğrafı

Eğer video olarak bir paylaşım yapıyorsanız kapak fotoğrafını uygun ve ilgi çekici seçmelisiniz, aynı YouTube’da ki video kapak fotoğrafları gibi. Videolarınızın kapak fotoğrafını ilgi çekici ve kaliteli bir şekilde düzenleyip, daha fazla etkileşim alan etiketler ile paylaşırsanız gönderinizin tıklama sayısı artar ve profilinizin daha çok öne çıkmasını sağlar. Bu sayede diğer az etkileşim almız gönderileriniz de keşfete çıkabilir.

4-) Gönderi Kaydetme Sayıları

Gönderilerinizin keşfete düşmesini sağlayan en büyük şeylerden birisi kaydetme butonu. Bunun için bildiğimiz gibi bazı sitelerde kaydetme botu bulunmakta, ama bu sitelerde ki botlar gönderiye atıldığı an Instagram bunu anlar ve gönderinin keşfete düşmesini engeller. Kaydetme sayısını nasıl yüksek tutacağınızı bu yöntemle anlayabilirsiniz. Kendi gönderilerinizi kaydetmelisiniz. Gönderi paylaşımı yaptıktan sonra gönderinizi kaydederek ve ek olarak 5+ hesaptan aynı gönderiyi kaydederek keşfete düşmesini daha hızlı sağlayabilirsiniz. Google’da gizli sekmeden veya VPN ile farklı hesaplar açarak kaydederseniz daha etkili sonuç alırsınız. Yani söylemek istediğim kaydetme botlarını kullanmayınız.

Bir makalenin daha sonuna geldik. Bir sonraki makalede görüşmek üzere!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli