Sıradaki içerik:

Yeni Edge Artık Windowsta Yüklü Olarak Gelecek!

e
sv

Instagram Keşfete Çıkmanın Yolları ? Keşfete Nasıl Çıkılır ?

378 okunma — 08 Haziran 2020 13:58
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu makalemizde instagram uygulamasında keşfete nasıl çıkılır yöntemlerini göstereceğiz.

İnstagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

İnstagram keşfete çıkmak için her ne kategori olursa olsun içeriklerinizi güncel tutmanı gerekmektedir ne kadar kaliteli içerik oluşturursanız o kadar çabuk keşfete çıkarsınız.

İnstagram keşfete çıkmak için birçok yol izleniyor ve bu yollardan biride, Özellikle düşük takipçili hesaplar birbirleriyle beğeni, kaydetme, yorumlaşma işlemleri gibi. Bu taktik elbetteki her zaman işe yaramayabilir. Bu taktikleri biraz da nasıl ve ne şekilde yapacağımıza dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin paylaşımdan hemen sonra harekete geçmek gibi. Paylaşımdan sonra hemen harekete geçmek önemlidir ne kadar hızlı harekete geçerseniz o kadar hızlı keşfete düşersiniz.

Özgün ve Kaliteli İçerikler Üretin


Hangi kategoride paylaşım yapıyorsanız yapın, içerikleriniz kaliteli, dikkat çekici ve insanları yönlendirmelidir. Paylaşımı görecek kişi arkadaşlarına atmak veya yorumda etiketlemek istesin. Böylelikle keşfete düşmekten çok yeni takipçi alma şansınız da artacaktır. İster mizah ister işletme sayfası olsun, dikkat çekici ve özgün içerikler paylaşmaya özen gösterin. Unutmayın ne kadar özgün ve kaliteli içerik üretirseniz o kadar çabuk keşfete çıkarsınız.

Postlarınıza Süsleme Yapın


İnstagram keşfette insanların ilgi alanlarına göre paylaşımlar gösteriliyor. Çünkü instagram paylaşımların ne ile alakalı olduğunu anlayabiliyor. Örneğin köpek fotoğrafları beğenen birisinin keşfette köpek paylaşımlarını görmesi gibi. Dolayısıyla içeriklerinize bu tür görseller ekleyebilirsiniz. Böylelikle köpek resimlerini beğenen kullanıcılarda sizin paylaşımınızı görebilir.

İçeriklerinize Açıklama Yapın


Yapacağımız paylaşımın açıklamasını boş bırakmamaya özen gösterelim. İçeriğin ne ile alakalı olduğunu açıklamaya yazalım. Ancak ve ancak instagram keşfete çıkmak için açıklama kısmına etiket yazmıyoruz. Detayları aşağıda anlattım.

Etiket Kullanın


Yazacağımız etiketleri açıklama kısmına değil de yorum kısmına yazacağız arkadaşlar. Bizzat denediğim bir yöntemdir ve etkileşimi oldukça arttırmıştır. Açıklama yazdığımız etiketleri instagram artık spam sayabiliyor. Yorum kısmına tamamen içerik ile alakalı etiketleri eklemeyi unutmayın. Fakat etiket sayısını 3-5 ile sınırlı tutun. Fazlası sizin için sonsuz bir yarar sağlamaz. İlerleyen dönemlerde hesabınız için erişim sıkıntısı çekebilirsiniz.

Zamanlamayı İyi Ayarlayın


İnstagramda en iyi paylaşım zamanları sabah 07:00-09:00 arası, öğlen 11:00-14:00 arası, akşam ise 17:00-19:00 olarak istatistik firmaları tarafından belirlenmiştir. Bunların mantıklı açıklaması elbette var. Sabahları işe giderken arabada yolda canımız sıkılıyor ve instagrama bakıyoruz. Öğle aralarında çalışanlar genellikle zaman geçirmek için instagrama girerler. Akşamları ise iş ve okul bitiminden sonra instagram aktif olmaya başlar.
Paylaşacağınız içerik ile alakalı içerikleri araştırın. Örneğin araba hesabınız var ise, diğer araba ile ilgili hesapların hangi saatte paylaşım yaptığını inceleyin. Alakalı etiketleri de inceleyerek, araba severlerin en aktif olduğu zamanı bulabilirsiniz. Böylelikle alabilecğiniz en yüksek verimi alabilirsiniz.
Ek olarak hesabınızı işletme hesabına geçirirseniz, takipçilerinizin hangi günlerde ve saatlerde aktif olduğunu görebilirsiniz. Aşağıda ki resimde görmüş olduğunuz gibi takipçilerim genellikle 12:00-15:00-18:00 saatelerinde aktif olmuşlar.
 

Paylaşımınızı kaydettirmeye çalışın

Düşünün ki siz instagramda gezerken bir içerik gördünüz ve kaydettiniz. Acaba neden? İçeriğe daha sonra bakmak için kaydetme ihtimaliniz oldukça yüksek. Dolayısıyla öyle bir içerik paylaşın ki insanlar bunu kaydetsin ve sizin de keşfete çıkma ihtimaliniz artsın.Bunun için dost sayfalar ile grup kurabilir, paylaşım esnasında birbirinizin içeriklerini kaydedebilirsiniz.

Kullanıcılar, içeriğinizi mesaj olarak arkadaşlarına atabilsin. Arkadaşlarının görmesi için yorum olarak onları etiketlesinler. Bunu ister kaliteli bir içerik ile doğal olarak, isterseniz onları yönlendirerek yapabilirsiniz.
Örneğin yemek paylaşımlarında “arkadaşını etiketle borcu olsun”  çağrışımı çok yaygın. Ya da bir karakter paylaşımında “aynı sen dediğin arkadaşını etiketle” gibi. Bu tarz yönlendirici mesajlar insanlarda zorunluluk hissi yaratabilir. Böylelikle daha kolay büyümenizi sağlayabilirsiniz.

Yorumlara Dikkat Edin

Eğer arkadaşınızın bir sayfası ile beraber yorumlaşıyorsanız buna dikkat etmeniz gerekmektedir. İnstagram artık emojili ve sadece 1-2 kelimeli olan yorumları spam olarak algılıyor ve bu sizin düşmenize olanak sağlıyor. Yani yorumlarım çok olsun diye düşünmeyin ne kadar özgün yorum o kadar çok keşfete çıkmanızı sağlıyor. O yüzden arkadaşlarınızın yapacağı yorumlar 1-2 kelimeden değilde 3-4 kelimeli ve emojili olmasına dikkat edin.

Videolar Keşfete Çıkmanıza Olanak Sağlar

Video içeriklerin keşfete çıkma ihtimali bir hayli yüksektir. Ne kadar çok videolu içerik üretirseniz o kadar çabuk keşfete çıkarsınız. Çünkü videolu içerikler her paylaşan bir sayfa her zaman bir adım öndedir. Video seçimlerinizde kapak fotoğraflarına oldukça önem vermelisiniz. Kapak fotoğrafınız dikkat çekici olmalı.

Paylaşımdan Sonra Ne Zaman Keşfete Çıkarım ?

Paylaşım yaptığınız zaman instagram içeriğinizi bakıyor ve ona göre keşfete çıkarmaya başlıyor ilk bir kaç saat keşfete çıkmanız için çok önemlidir. Bir kaç saat içinde etkileşimler çok olursa keşfette o kadar önce çıkıyorsunuz ve takipçileriniz kısa zamanda artıyor. Yani paylaşım yaptığınız ilk bir kaç saat içerisinde bir çok kişiden etkileşim alırsanız diğer saatler o etkileşim daha da artacaktır.

Sizlere İnstagram Keşfete Nasıl Çıkılır? Keşfete Çıkmanın Yolları? nasıl olur sizler için bu makalemizde derledik, bir daha ki makalemizde görüşmek üzere.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli