Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy A72 Tüm Özellikleri Sızdırıldı

e
sv

Instagram Kişisel Blog Nasıl Yapılır?

49 okunma — 14 Şubat 2021 14:39
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram Kişisel Blog Nasıl Yapılır?

Instagram Kişisel Blog Nasıl Yapılır? konusunu araştırdık. Instagram, kullanıcıların pek çok özelliği kullanabilmesine olanak sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi de Instagram kişisel blogdur. Peki, bu işlem nasıl yapılır?

Instagram Özellikleri

Dünyanın en çok tercih edilen ve sevilerek kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram, içeriğinde pek çok özelliği barındırmaktadır. Gerek gelişen teknoloji, gerekse oluşan rekabet ortamı Insragram’ın her geçen gün kendisini yenilemesine, yeni bazı özellikler oluşturmasına, bazı özellikleri geri kaldırmasına ve bunun gibi işlemlerine vesile olmaktadır.

Bilindiği üzere Instagram 2010 yılından beri hayatımızın bir parçası ve her geçen gün daha da önemli bir yerde konumlanmakta. Uygulama, ortaya çıktığı ilk dönemlerde bireyler yalnızca fotoğraf paylaşımı gerçekleştirmekteydi. Ana mantık, geride kalan 10 yılda değişmedi. Ancak ana temanın etrafına pek çok özellik eklendi. Gelinen son aşamada Instagram’ın ticari boyutu da ön plana çıkmaya başladı.

Instagram, en çok kullanılan sosyal medya ağlarından bir tanesi. Bu durum, bir bireyin veya işletmenin tek bir paylaşımla binlerce ve hatta milyonlarca kişiye ulaşmasına olanak sağlıyor. Intagram’ın bu özelliğinden faydalanmak isteyen bazı şahıs ve firmalar uygulama üzerinden reklam verme işlemi gerçekleştiriyor.

Instagram Kişisel Blog Nasıl Yapılır?

Instagram’ın bir diğer özelliği ise kişisel blogimkanı tanıması. Bu özellik de reklam verme özelliği kadar seviliyor, yararlı bulunuyor ve sıklıkla tercih ediliyor. Kişisel blog gerçekleştirme işlemine değinmeden önce, kişisel bloğun ne olduğunu kısaca tanımlayacak olursa; kişisel blog, en basit tanımı ile bireylerin özgürce fotoğraf, video, çizim ve bunun gibi paylaşımlar gerçekleştirebildiği web sitedir. Ayrıca bunun için herhangi bir şekilde tekniksel bir bilgi gerekmemektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken çeşitli hususlar yer almaktadır.

Instagram kişisel blog yapmak istiyorsanız, öncelikle dikkat etmeniz gereken çeşitli durumlar varıdır. Bunla kısaca sade ve anlaşılır tasarımlara sahip olmak, kullanılan dile dikkat etmek, bilgi ve yorumlar içermek, özgün ve güncel olmak, samimi ve içtenlikle iletişim kurmak şeklinde sıralanabilir.

Instagram kişisel blog hazırlamak içinse profilinizden ayarlara girdikten sonra hesap seçeneklerine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra, profesyonel hesaba geçiş seçeneğini tercih etmelisiniz. İçerik üreticisine dokunduktan sonra ise Facebook sayfanız ile bağlantı kurmanız istenecektir. Son olarak sistem sizden çeşitli bilgileri girmenizi isteyecektir. Bu işlemlerin ardından kişisel blog sahibi olabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli