Sıradaki içerik:

Windows Defender’da 12 yıllık hata düzeltildi

e
sv

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Çözümü

65 okunma — 16 Şubat 2021 13:27
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Çözümü

İnstagram mesaj gitmiyor sorunu çözümü konusunu araştırdık. Pek çok kullanıcı tarafından kullanılan Instagram mesajlaşmak isteyenlerinde tercihi konumunda, fakat bazen mesajlarınızın gitmediği anlar da olabiliyor. Bu yazımızda Instagram mesaj gitmemesi sorununu ele alacağız.

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Çözümü

Bir çok kişinin tercih ettiği İnstagram sadece resim ve video paylaşmak için değil, mesajlaşmak için de kullanılan uygulamalardan birisidir. Bunun için kullanılan DM bölümünün de Facebook şirketi tarafından geliştirilmesi nedeniyle bu durum ortaya çıkmıştır. Bugün pek çok aktif kullanıcı DM bölümünden arkadaşlarıyla mesajlaşmaktadır. Özellikle link gönderimi, tanıtım yapılması gibi pek çok kolaylık sağlayan DM sayesinde farklı insanlarla da tanışmak mümkün olabiliyor. Fakat bazen Instagram hesabınızdan kaynaklanan bir sorundan dolayı mesajınızın karşıdaki kişiye gitmediği anlar olabiliyor.

Çoğu kullanıcı bu tarz bir sorunla karşılaştığı için internette Instagram mesaj karşıdaki kişiye gitmiyor sorunun çözümü için araştırma yapmaktadır. Bu yazımızda bu sorunun çözümünü sunacağız.

Instagram’da DM Yoluyla Gönderdiğim Mesajlar Gitmiyor Sorunu Neden Olur?

Instagram kullanıcılarının bazen karşılaştığı sorunlardan birisi olan ve DM (Direct Message) üzerinden gönderdiği mesajların gitmemesi sorunu, birçok kullanıcıyı rahatsız etmektedir. Bu sorunun kaynaklarına bakacak olursak birkaç nedenden söz edebiliriz. Bu nedenlere geçmeden önce bu durumun doğurduğu sonuçlara da göz atmakta fayda var.

 • Gönderdiğiniz mesaj görüldü olarak görülür fakat aslında karşı tarafa gitmez.
 • Mesaj gönderildikten sonra kırmızı ünlem çıkar.
 • Mesaj metni yazılsa bile gönderim sağlanmaz.
 • Mesaj karşı tarafa iletildikten kısa bir süre sonra kendi kendine silinir.

Bu durumun nedeni Instagram’dan kaynaklanan bir hatadır. O nedenle aşağıdaki başlıklardan çözüm yollarına ulaşabilirsiniz.

Instagram Mesajlaşma Engeli

Bazı Instagram kullanıcıların arkadaşı olmayan kişilere mesaj göndermesinden duydukları rahatsızlıktan dolayı Instagram bu kullanıcıları da dikkate alarak Direct Message ye bir özellik daha getirdi. Tanımadığımız kişilerden gelen mesajları engelleme özelliği bu özelliği kullanan kişi sayısı epey fazla. Bu nedenle gönderdiğimiz mesajlar hesabımızda yapacağımız bir ayarlamayla spam duruma düşüyor. Bu nedenle karşımızdaki kişi attığımız mesajı göremiyor.

Bir diğer durumda karşıdaki kullanıcının sizi engellemiş olacağı olasılığıdır. Engel yediğiniz kullanıcılar gönderdiğiniz mesajlar asla karşı taraftaki kişiler tarafından görülmez.

Instagram Sunucu Sorunu

Instagram uygulaması çok yoğun bir trafiğe sahip olduğu için bazen kullanıcılar resim paylaşsa da hikaye atsa da bazı temel sorunlarla karşılaşabilmektedir. Bunun yanı sıra gönderdiğiniz mesajların da gitmemesi gibi durumlar da oluşacaktır. Bunun tek çözümü Instagram yetkilileri tarafından çözülebilir. O nedenle bunun bir çözümü yoktur. Tek çözüm sunucu sorunlarının giderilmesi olacaktır.

İnternetten Dolayı Kaynaklanan Sorunlar

Bir diğer sebepte internetinizden kaynaklanan sorunlardır. Özellikle düşük internette bir internet kullanıyorsanız. Ya da mobil veri gibi internetin çekmemesi gibi durumlarda bazen Instagram üzerinden gönderdiğiniz mesajlar karşı taraftaki kişi tarafından görülmeyebilir. Bu sorun internet kaynaklı olan sorunları gidermenizle çözülecektir.

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Çözümü konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli