e
sv

Instagram Nasıl Dondurulur ve Kapatılır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medya hayatımızın önemli bir parçası haline gelmişken, bazı durumlarda sanal dünyadan kendimizi tamamıyla koparmak istiyoruz. Hesap dondurma bu gibi zaman kurtarıcı oluyor. Günümüzün tanınmış fotoğraf ve video uygulaması Instagram kullanıcıların hesap dondurma fırsatı tanımaktadır. Peki Instagram dondurma nasıl olur?

Instagram Nasıl Dondurulur? Instagram Dondurma 

Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram hakkında bir sürü de soru işareti var. Bu yüzden Instagram uygulamasını kullanırken ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiyi bu yazımızda sizler için topladık. Mesela Instagram dondurma prosedürü. Bu prosedür en fazla merak edilenler arasında. Ayarlar sayfasında ‘hesap dondurma’ opsiyonunu bulamayanlar Google  ve diğer kaynaklar üzerinden bu prosedürü nasıl yapacağını araştırıyor. İşte size Instagram dondurma prosedürü yaparken rehberli edecek haberimiz…

Instagram Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram’ın masaüstü versiyonundan hesabınıza giriş yapıp, profil düzenle kısmına giriş yaptıktan sonra, hesabımı geçici olarak kapat sayfasına gelin. Hesabınızı neden kapattığınızı belirtip, şifrenizi girmeniz gerekiyor. Son şeklinde de en altta hesabımı geçici olarak kapat opsiyonuna tıklayın.

 

Instagram Dondurma Direkt Sayfa Linki

Hesap kapatma işlemini yaparak Instagram dondurma işlemini gerçekleştirdikten sonra tekrar dönüş yaparak Instagram hesabınızı kullanmak isterseniz; bunun için kullanıcı adı ve şifrenizi  kullanmanız gerekecektir. Bu yüzden unutma ihtimaline karşı bunları bir yere not edebilirsiniz.  Instagram dondurma işleminin ardından hemen geri dönüş yapmak istediğinizde, Instagram uygulaması buna izin vermeyecektir.  Bu yüzden, Instagram hesabınızı tekrar açmak  ve aktif hale getirmek için, Instagram hesap dondurma işlemini yaptıktan sonra birkaç saat beklemeniz gerekecektir.

 

Instagram Geri Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra 24 saat sonra tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Instagram dondurma prosedürü bütün fotoğraf ve videolar ile beğenilerin saklı kalmasını sağlar. Ancak tekrar aktif ettiğiniz hesabınız hemen açılmaz. Bunun için birkaç saat beklemelisiniz. Instagram dondurma işleminin ardından, profil sayfanız boş görünecektir. aynı zamanda takipçileriniz ve takip ettiğiniz hesaplarda görünmez. Ancak gönderi sayınızı görebilirsiniz. Birkaç saat sonra dondurduğunuz hesabınız eski haline kayıpsız biçimde döner. Hesabınız aşağıdaki görünür

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli