Sıradaki içerik:

Ar-Ge Mühendisi Nasıl Olunur?

e
sv

Instagram Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

42 okunma — 15 Şubat 2021 15:08
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

Instagram Telefon Numarası Nasıl Eklenir? konusunu sizler için derledik. Instagram popüler bir sosyal medya platformu olup birçok insanın vakit geçirdiği uğrak yerlerden birisidir. Bu platformda yer alan hesaplar aynı zaman da telefon numarasıyla desteklenmedir.

Instagram popülerliğini her yıl arttıran sosyal medya platformlarından birisi olup burada hesap açan kullanıcıların hesapları çalınma ve unutma riskine karşılık e mail ve telefon numarasıyla desteklenmedir. Bu nedenle birçok kullanıcı hesaplarına nasıl telefon numarası ekleyeceğini ya da var olan bir telefon numarasını nasıl değiştireceği hakkında bilgi almak istemektedir.

Çünkü ınstagrama telefon numarasını eklemek hesabınızın güvenliği için önemli bir noktadır. Herhangi bir çalınma durumu olduğunda Instagram hesabınızla ilişkili bu durumu size anında bildirmektedir. Böyle bir durum olduğu zaman hesabınızı koruma olasılığınızda daha fazla artar bu nedenle Instagram hesabınıza mutlaka numaranızı tanımlayınız.

Instagrama Numara Eklemenin Yolu

Instagram profilinize giriniz ve profilinizde bulunan üç noktaya tıklayınız.

 • Burada yer alan profil seçeneğine girmeniz gerekmektedir.
 • Profilinizi düzenle bölümüne giriş yapınız.
 • Telefon simgesine dokununuz.
 • Ve karşınıza gelen sayfada ilgili olan bölüme başında sıfır olmadan telefon numaranızı giriniz.
 • Telefon numaranızın doğruluğunu kanıtlamak için telefonunuza doğrulama kodu gelecektir.
 • Doğrulama kodu geldikten sonra doğrulama kodunu da gereken alana giriniz.
 • En sonda kaydede basarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Instagram en güzel özelliklerden birisi olan bu özellik sayesinde hesabınızın çalınma riski de ortadan kalkmış olur. Çünkü herhangi bir durumda Instagram telefon numaranız üzerinden size bir uyarı gönderir. Bunun yanı sıra hesabınızın çalınması halinde bu numara sayesinde hesabınızı geri almanız daha da kolaylaşıyor.

Aynı zamanda hesabınızın çalınma durumunda Instagram yetkililerine mesaj yazarak hesabınızı geri alabilirsiniz. Bunun için Instagram yetkilileri sizden kimlik görüntüsü isteyecektir.

Instagramda Telefon Numarası Silme ve Değiştirme

Instagramda telefon numaranızı kaldırmak ve değiştirmek istediğiniz de üstte verdiğimiz seçenekleri yine aynı şekilde uygulamalısınız tek yapmanız gereken numaranızı ilgili alandan silmeniz eğer değiştirmek istiyorsanız da yeni ekleyeceğiniz numarayı ekleyip kaydetmelisiniz.

Instagram Telefon Numaralarını Güvende Tutma

Instagram popüler bir uygulama olmasının yanı sıra siber saldırı riskinin de en fazla olduğu sosyal medya uygulamalarından birisidir. Bu nedenle uygulamaya eklediğiniz telefon numaraların güvenliği de önemli bir hususdur. Eğer telefon numaranız önemli bir durumun aracı değilse gönül rahatlığıyla numaranızı Instagram hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Fakat numaranız önemli bir durumun aracıysa iş yerine bağlantılı vs. durumlar gibi işte bu noktada önemli olmayan bir telefon numarası tanımlamak en doğrusu olacaktır.

Eğer olası bir çalınma durumu olduysa hesabınızı kaydettiğiniz numara üzerinden değiştirmek kolay olacaktır fakat bazıları hesapta kayıtlı olan telefon numarasını değiştirerek hesabınızın bu şekilde kurtarmanızı engellemiş olabiliyor. Böyle bir durumda yapabileceğiniz tek şey Instagram Destek hattına yazmanız olacaktır.

Instagram Telefon Numarası Nasıl Eklenir? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli