Sıradaki içerik:

Youtube’dan Ne Kadar Para Kazanabilirim?

e
sv

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir?

09 Şubat 2021 17:47
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir?

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir? konusunu sizler için derledik. Instagram milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Bunu fırsat bilen kişi ve firmalara Instagram üzerinden reklam vererek daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlamaktadır. İşte İnstagram sitesinde reklam nasıl verilir?

Instagram’da Reklam Nasıl Verilir?

2010 yılından beridir hayatımızda olan ve giderek daha önemli bir hale gelen Instagram, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Öyle ki, bir günde 1 milyondan fazla kullanıcının aynı anda giriş yaptığı sayılı sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Bu durum elbette farklı sektörlerin de Instagram’a yönelmesine vesile olmuştur.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet ağı yaygınlaşmış ve kullanıcı sayısı artmıştır. Bu durum pek çok uygulamanın oluşturulmasını sağlamıştır. Bunlardan bir tanesi de Instagram’dır. Instagram, sosyal medya ağı denildiğinde akla gelen ilk uygulamalardan bir tanesidir.

Sosyal medya platformlarının ve internetin yaygınlaşması firma ve kişilerin reklam vermek için bu alanları tercih etmesini sağlamıştır. Çünkü internet üzerinden yapılan paylaşımlar ölçülebilir, daha ucuzdur ve daha hızlı gerçekleştirilir. Ayrıca burası özgür bir platformdur. Tüm bunlara ek olarak doğru zamanda, doğru yerde ve doğru kullanıcılarla buluşmak için oldukça kullanışlı bir yöntemdir.

Bahsi geçen bu özelliklerinden dolayı reklam alan sosyal medya ağlarından bir tanesi de Instagram’dır. Üstelik Instagram üzerinden reklam vermek sanılanın aksine oldukça basit bir işlemi içermektedir. Peki, Instagram üzerinden reklam verme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Instagram Reklam Verme

Bir işletme sahibiyseniz ya da bireysel çalışma yürütüyorsanız, vermekte olduğunuz hizmeti daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için Instagram reklam verme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Sizler için paylaştığımız bir makalemizde İnstagram işletme hesabı nasıl açılır ? konusundan bahsetmiştik. Bunun için Facebook Business Manager’a bağlanmanız gerekmektedir.

Facebook Business Manager’ı kurma aşaması, reklam verme işleminin en önemli evresidir dersek yanılmış olmayız. Facebook Business Manager’a bağlandığınız zaman, sistem sizden çeşitli bilgileri girmenizi isteyecektir. Bu bilgileri girmişseniz Instagram hesabınızı Business Manager’a bağlamanız gerekmektedir. Daha sonra reklamları oluşturma aşamasına geçebilir ve kolaylıkla paylaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram, görsele hitap eden bir alan olduğu için oldukça etkili olan bir reklam alanıdır. Buradan hareketle Instagram reklam verirken tercih edebileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Siz de Instagram sayesinde hikaye reklamları, fotoğraf reklamları, video reklamları, dönen reklamlar koleksiyon reklamları, keşfette reklamlar ve bunun gibi daha pek çok yöntemi tercih edebilir ve Instagram’da reklam verebilirsiniz.

İnstagram nasıl reklam verilir? konusunu derledik umarım sizlere faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli