e
sv

Instagram’da Yorumlar Nasıl Sabitlenir?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram'da Yorumlar Nasıl Sabitlenir?

Instagram’da Yorumlar Nasıl Sabitlenir? konusunu sizler için araştırdık. En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcıları için düzenli olarak yeni özellikler sunuyor. Şu an itibariyle, platform, kullanıcının gönderilerindeki en iyi yorumları en üste sabitlemesine olanak tanıyan yeni bir pin yorum özelliği başlattı.

Daha önce platform, kullanıcıların Instagram gönderilerinden birden fazla yorumu silmesine olanak tanıyan bir özelliği de başlatmıştı . Pin yorumu özelliği, kullanıcının bir gönderi ile ilgili en alakalı veya önemli yorumu sabitlemesine yardımcı olur. Kullanıcılar, aşağıdaki adımları izleyerek yorumlarını kolayca sabitleyebilir:

Instagram’da Yorumlar Nasıl Sabitlenir?

 1. Instagram uygulamasını akıllı telefonunuzda açın

 2. Instagram profilinizi açın.

  Ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan profil simgesine dokunun

 3. Yorumu sabitlemek için yayını seçin

  Profil sayfasında, yorum eklemek istediğiniz herhangi bir gönderiyi seçmeniz gerekir.

 4. Sabitlenecek yorumu seçin

  Şimdi belirli bir gönderinin yorum bölümünü açın ve sabitlemek istediğiniz yoruma uzun basın

 5. Seçili yorumu sabitle

  Sabitle seçeneğine dokunun ve seçilen yorum başarıyla sabitlenecektir

NOT: Başka bir yorumla değiştirmek isterseniz, sabitlenmiş yorumu daha sonra da kaldırabilirsiniz. Bunun için, yoruma uzun basın ve sabitlemeyi kaldırma seçeneğine ulaşmak için aynı pin düğmesine dokunun. Bundan sonra, “Sabitlemeyi Kaldır” düğmesine dokunun ve işte bu kadar, yorumun sabitlemesi kaldırılacaktır. Hayır, yeni bir yorumu tekrar sabitlemek için önceki işlemi tekrarlayın.

Diğer Instagram Özellikleri

Şirket, Instagram pin yorumları özelliğinin yanı sıra, kullanıcıların TikTok gibi 15 saniyelik videolar oluşturmasına olanak tanıyan Instagram Reels’i de kullanıma sundu.

Instagram Reels ayrıca AR efektleri, ses efektleri ve çok daha fazlasını sunacak. Kullanıcılar ayrıca, Makaralarını jenerik izleyicilerle mi yoksa sadece arkadaşlarıyla mı paylaşmak istediklerini izleyiciler arasında seçme özgürlüğüne sahip olacaklar.

Bir başka makale: İnstagram Taklitten Kapanan Hesap Nasıl Açılır ?

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli