Sıradaki içerik:

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Çözümü

e
sv

Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

51 okunma — 16 Şubat 2021 13:32
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Bu yazımızda çoğu kullanıcının merak ettiği konulardan birisi olan Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır? sorusunu ele alacağız.

Bir Youtube kanalınız var ve çektiğiniz içerikler çok geniş kitlelere hitap etse de gereken değeri halen görmemekte. Bu durumdan dolayı sizde farklı sosyal mecralarına yöneldiniz ve Youtube’da ki içeriklerinizi bu sosyal medya platformlarında paylaşmak istiyorsunuz.

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları buna izin verirken Instagram’da böyle bir durum söz konusu değil. Halbuki Instagram şu dönemlerde insanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Bu nedenle Istagram’da atacağınız her bir video daha çok izlenme demek. İşte bu yazımızda Instagramda Youtube videosu paylaşmanın taktiklerini anlatacağız.

Instagram, Youtube videosu paylaşmanız için kullanıcılarına çok iyi fırsatlar sunmakta. Ve burada yapacağınız her bir tanıtım için makul bir fiyat belirleyerek. Hem kanalınızın hem de videonuzun daha fazla izleyiciye ulaşmasını sağlamaktadır. Kısacası Youtube kanalı olanlar için eşsiz bir fırsat.

Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram, pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen özellikle tanıtımını yapmak isteyen kişilerin ve markaların uğrak yerlerindedir. Bugün birçok ünlü Instagramı kullanmakta bu durumda Instagramı popüler bir uygulama haline getirmektedir. Bu nedenle burada yapacağınız her bir paylaşım daha geniş kesimler tarafından etkileşim almaktadır.

Youtube video üreticileri ise Istangram’da yapacağı her bir paylaşım için daha geniş izlenme sayısına ve abone sayısına ulaşabilmeleri mümkün.

Sizlere sunduğumuz maddelerle sizde Youtube videonuzu daha geniş kesimlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İşte o maddeler;

 1. Öncelikle paylaşmak istediğiniz videoya gidin bu sizin ya da bir başka kanalın da videosu olabilir. Bu video linkini kopyalayın.
 2. Ardından Tube2gram internet sitesine giriş yapın ve sitenin üst kısmında yer alan sosyal medya platformalarındanInstagramı seçin.
 3. Çıkan penceredeki ilgili kutucuğa kopyaladığınız linki yapıştırın.
 4.  Instagram üzerinden video paylaşma süresi kısıtlı olduğundan paylaşacağınız videonun dikkat çeken bir kısmını seçerek kesin.
 5. Bu işlemlerden sonra kesilen videonun kısmı Instagram’da paylaşılacaktır.

Bunun yanı sıra Youtube videolarınızdaki kesitlerden oluşan on beş saniyelik tanıtım videosu hazırlayarak kanal linkinizi Instagram açıklama bölümüne ekleyerek daha çekici bir hale getirebilir ve insanların kanalınıza kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Youtube Videonuzu Instagram’da paylaşmanın Faydaları

Instagram pek çok kullanıcının uğrak noktası olan platformlardan biridir. Özellikle kayıt oluşturma kolaylığı ve paylaşım yapma sıklığıyla halen birçok kullanıcıyı kendisine çekmektedir. Bu nedenle Instagram en fazla kullanılan ve insanların saatler geçirdiği platformlardan birisidir. Burada yapılan her bir paylaşım etkileşimi daha fazla arttırmaktadır. O nedenle Youtube videonuzu buradan yapmanız daha fazla kullanıcıyı çekmesini sağlar ve abone sayılarının arttırılmasına neden olur.

Özellikle paylaşacağınız 15 saniyelik video hazırlama yoluyla oluşturduğunuz videonuzun konusuna bağıntılı etiketler de ekleyerek daha fazla kişiye erişmesini de sağlayabilirsiniz.

Instagram’da Youtube Videosu Paylaşma konusunu sizler için derledik. Umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli