Sıradaki içerik:

Youtube Görüntülenme Sayısı Nasıl Artar?

e
sv

İnternetin Geçmişini Gösteren Web Sitesi

11 Şubat 2021 14:06
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

internetin geçmişini gösteren web sitesi

Çoğu kişi internet sitelerinin ilk halini merak etmiştir. Bu yazımızda internetin geçmişini gösteren web sitesi hakkında bilgi vereceğiz.

Sürekli bir yenilenme halindeyiz. Birçok şey eskisine binaen yenileniyor ve eski görünümünden daha iyi bir hale bürünüyor. Bu yenilenmenin yaşandığı yerlerden birisi de internet alemi. İnternette var olan popüler internet siteleri Facebook, Twitter, Amazon gibi birçok internet sitesi ilk çıktıklarından daha farklı bir hale bürünmüş durumda. Çünkü gelişen teknolojiler, buluşlar bunu gerekli hale getiriyor. Zira göz yoran ve basit bir görünüme sahip internet sitesini kimse tercih etmez.

Facebook’u ya da Twitteri ele alacak olursak eski görünümünden daha farklı bir şekilde şu an aktif olarak faaliyet gösteriyorlar Facebook’un ana sayfasında hem yazı stilleri hem de görünüm olarak belli bir değişiklik söz konusu aynı şekilde Twitter ve diğer sosyal medya uygulamaları da eski görünümlerinden ziyade daha gelişmiş bir halde bulunuyor.

Bu yenilenme hali halen devam etse de aslında birçok sitenin ilk haline kolay bir şekilde erişmek mümkün. Bunun için çok kolay bir site var. İşte o internet geçmişini gösteren web sitesi.

İnternetin Geçmişini Gösteren Site

İnternetin geçmişini gösteren web sitesi, uzun yıllardır hayatımızda yer alan belli başlı internet sitelerinin değişimini kolay bir şekilde görmek mümkün. Burada yer alan internet sitelerinin yıllara göre değişimine bakarak nasıl bir gelişim çizgisi içinde olduklarını kolay bir şekilde görebilirsiniz. Çünkü birçok internet sitesi ilk görünümünden farklı.

Popüler olan internet sitelerinin ilk hali tamamen basit ara yüzlerine ve değişik yazı stillerine sahip, o zamanlarda teknolojinin durumuna bakarsak bu gayet normal. Sizlerde aşağıda verdiğimiz siteye girerek internetin geçmişine ufak bir yolculuk yapabilirsiniz.

Web site Geçmişini Wayback Machine ile Öğrenme

Bu yöntem ile herhangi bir popüler internet sitesinin geçmişini kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için web.archive.org sitesini kullanacaksınız. Bu siteye girerek buna Türkiye de ki sitelerde dahil olmak üzere birçok internet sitesinin geçmişini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Siteye girdikten sonra gün / ay/ yıl seçerek görmek istediğiniz internet sitesinin belirlemiş olduğunuz tarihteki görünüme ulaşabilirsiniz. Burada birçok internet sitesi mevcut olup  web.archive.org  ‘un android ve İOS uygulamaları da mevcut.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli