Sıradaki içerik:

TikTok bir çocuğun ölümü nedeniyle İtalya’da engelleniyor!

e
sv

iPhone 12 kalp pillerini nasıl etkiliyor?

85 okunma — 25 Ocak 2021 16:43
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone 12 kalp pillerini nasıl etkiliyor? Apple, kalp pili sahiplerini iPhone 12 kullanımına karşı uyardı.

Apple, iPhone 12 akıllı telefon serisinin vücuda yerleştirilebilir tıbbi cihazların normal çalışmasına müdahale edebileceği konusunda uyardı. Amerikan şirketinin cihazları, kalp pillerinin ve defibrilatörlerin çalışmasını durduran elektromanyetik ve radyo dalgaları yaratıyor. Doktorlara göre bu özellik hastanın hayatının kurtarılmasını engeller ve bu nedenle ölümcül olabilir.

Apple, iPhone 12 ve MagSafe şarj cihazı, kalp pili ve defibrilatör gibi vücuda yerleştirilebilir tıbbi cihazlar için elektromanyetik parazit oluşturabilir.

Şirket kısa süre önce Kullanıcı Kılavuzunun iPhone için Önemli Güvenlik Bilgileri bölümünde bu konuyla ilgili daha fazla bilgi paylaştı.

Defibrilatör gibi cihazlar, yakın temas halindeyken iPhone tarafından yayılan manyetik ve radyo dalgalarına yanıt veren sensörler içerebilir. Bu nedenle, gadget’ı vücuda yerleştirilebilir tıbbi cihazlardan uzakta tutmanızı öneririz” şeklinde Apple desteğinde yazılmıştır.

Destek belgesinde ayrıca MagSafe ve MagSafe Duo kablosuz şarj aksesuarlarından da bahsedilmiştir.

Apple, “MagSafe ve MagSafe Duo şarj cihazları, tıbbi cihazlara da müdahale edebilecek mıknatıslar içerir.” diye uyarıyor.

İlgili Makale: Kişileri Android’den iPhone’a Nasıl Aktarırım?

iPhone 12 kalp pillerini nasıl etkiliyor?

Şirket, iPhone, MagSafe aksesuarları ve kalp pili arasındaki mesafenin 15 cm’den fazla olmasını tavsiye ediyor Akıllı telefon kablosuz olarak şarj ediliyorsa, mesafe en az 30 cm olmalıdır. Apple ayrıca, daha ayrıntılı öneriler için, gadget’ların sahibinin bir uzmana danışması gerektiğini de not ediyor.

Apple ayrıca iPhone 12’nin insan sağlığı için önceki akıllı telefonlardan daha büyük bir tehdit oluşturmadığını söylüyor.

Destek makalesini “Tüm iPhone 12 modelleri önceki iPhone’lardan daha fazla mıknatıs içermesine rağmen, implante edilebilir tıbbi cihazlarla önceki tüm iPhone’lardan daha fazla manyetik parazit riski taşımaları beklenmiyor” destek makalesini okuyun.

Bu ayın başlarında Heart Rhythm Journal , iPhone 12 modellerinin tıbbi cihazlardaki manyetik parazit nedeniyle potansiyel olarak hasta kurtarmaya müdahale edebileceğini belirtti.

Michigan’daki araştırmacılar bir araştırma yaptı ve bu etkileşimi doğruladı.

Akıllı telefonu kalp pili ile hastanın sol göğüs cebine getirdiklerinde, tıbbi cihaz test süresince hemen çalışmayı durdurdu. Telefonun sol göğüs bölgesindeki konumu ne olursa olsun, kalp pili çalışmayı durdurdu.

“İPhone 12 ile önemli bir halk sağlığı sorununu vurgulamak istiyoruz. Bir akıllı telefon, özellikle telefonu göğüs cebinde taşırken hastanın kurtarılmasına engel olabilir. Doktorlar, tıbbi cihaz üreticileri ve implant hekimleri uyanık kalmalı ve hastaları iPhone 12 ile diğer cihazlar ve kalp implantı cihazları arasındaki bu önemli etkileşim konusunda eğitmelidir” dedi.

İlgili Haber: İPhone Aktivasyon Kilidi Nasıl Kaldırılır ?

İlgili Makale: İPhone uygulamalar nasıl silinir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli