Sıradaki içerik:

Apple Car Lansmanı Beklenenden Daha Erken mi Gerçekleşecek?

e
sv

İPhone Hesap Makinesi Bilimsel Modu Nasıl Kullanılır?

24 Aralık 2020 21:10
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İPhone Hesap Makinesi Bilimsel Modu Nasıl Kullanılır?

İPhone Hesap Makinesi Bilimsel Modu Nasıl Kullanılır? konusunu sizler için araştırdık. Twitter kullanıcısı @jr_carpenter ( Verge aracılığıyla ) tarafından yayınlanan iPhone’daki hesap makinesi uygulaması, yerleşik bir bilimsel hesap makinesiyle birlikte gelir. Benim ve belki de diğerleri için en şaşırtıcı yanı, başından beri gözlerimizin önünde olmasıydı.

İPhone Hesap Makinesi Bilimsel Modu Nasıl Kullanılır?

İPhone Hesap Makinesi uygulamasında Bilimsel modu kullanmak için tek yapmanız gereken, cihazı yatay moda döndürmek ve genişletilmiş seçeneklere erişim sağlamaktır.

Evet, bu o.

Bu özellik, 2008’den beri iOS 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle oradaydı. Ancak rotasyon kilidini her zaman etkin tutma alışkanlığım göz önüne alındığında, bunu hiç düşünmedim.

Elbette, yanlışlıkla telefonumu yana çevirmek, döndürme kilidinin yerinde olması nedeniyle de yardımcı olmazdı.

Her neyse, Hesap Makinesi uygulamasında bilimsel mod etkinleştirildiğinde, karekökler, küp kökleri, logaritmalar, sinüs ve kosinüs fonksiyonları dahil olmak üzere daha karmaşık matematik problemlerini çözebilirsiniz.

Bununla birlikte, iOS için daha iyi bilimsel hesaplayıcılar olabilir, ancak en azından bu bize biraz daha fazla oyun alanı sağlıyor.

Bir başka makale : İOS 14.3’te Dinamik Duvar Kağıdı Nasıl Ayarlanır?

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli