Sıradaki içerik:

İnstagram Filtreleri Nasıl Kullanılır ?

e
sv

İPhone Önyükleme Hatası ve Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür ?

04 Aralık 2020 16:37
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İPhone Önyükleme Hatası ve Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür ?

İPhone Önyükleme Hatası ve Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür ? konusunu sizler için araştırdık. Birçok iPhone ve iPad kullanıcısı, önyükleme döngüsü ve siyah ekran sorunlarından şikayetçi. İPhone önyükleme döngüsünün ve siyah ekran sorunlarının ardında birkaç neden var.

Bununla birlikte, bunları düzeltmek için birçok kolay yöntem vardır. En son iOS 14’e güncelledikten veya iPhone’unuzu geri yükledikten sonra bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu sorunların çözümlerini arıyorsanız, bir Apple servis merkezini ziyaret edebilirsiniz, ancak orada herkes Apple’ın onarım maliyetlerinden haberdardır ve iPhone’unuzu onarım için bir veya iki gün sürebilecek şekilde göndermeniz gerekebilir.

Bir Apple mağazasını ziyaret etmeden önce, iPhone önyükleme döngüsünden ve iPhone siyah ekranından kurtulmak için kullanabileceğiniz bazı basit ancak etkili sorun giderme ipuçları burada verilmiştir.

Bu ipuçlarının yardımcı olmaması durumunda (umarız, bunlar olur), son başvurunuz, cihazınızı etkileyen sorun için bir Apple teknisyenine danışmak olacaktır.

İPhone Önyükleme Hatası ve iPhone Siyah Ekranını Düzeltin: Temel Sorun Giderme

İPhone’unuzu Yeniden Başlatmaya Zorlayın

Apple logosuna takılan bir iPhone’u düzeltmenin ilk adımı onu yeniden başlatmaya zorlamaktır. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

 • İPhone 6 veya önceki bir modeline sahipseniz, ekranın kapandığını görene kadar güç düğmesi ve ana sayfa düğmesine birlikte basın.
 • İPhone 7 veya 7 Plus için, güç düğmesine ve ses kısma düğmesine aynı anda basın ve Apple logosunu görene kadar düğmeyi bırakmayın.
 • İPhone 8 veya üstü cihazınız varsa, gücü aşağıya basıp bırakın ve aynı işlemi güç kapatma düğmesiyle de yapın. Apple logosunu gördüğünüzde güç düğmesine basın.

İPhone Yeniden Başlatılmaya Devam Ediyorsa Geri Yüklemek İçin iTunes’u Kullanın

İPhone önyükleme döngüsünden çıkmanın başka bir yöntemi de geri yüklemek için iTunes’u kullanmaktır. İPhone siyah ekran sorununu şu şekilde çözebilirsiniz:

Bu yöntemi kullanmadan önce, işlem sırasında verilerinizi kaybedeceğinizi size söylemeliyiz. Bu nedenle, iPhone’unuzu yedeklemediyseniz, 4013 numaralı iPhone hatasından kurtulmak için bu yöntemi kullanmanızı önermiyoruz. Verilerinizi yakın zamanda iCloud’da yedeklediyseniz, bu yöntemle, cihazınız hakkında çok fazla endişelenmeden devam edebilirsiniz. kişisel ve değerli veriler.

 1. USB – yıldırım kablosunu kullanarak iPhone’unuzu PC’nize bağlayın ve ardından iTunes’u başlatın. Devam etmeden önce iTunes’un en son sürüme güncellendiğinden emin olun.
 2. ‘Yedeklemeler’ bölümüne gidin ve ‘Yedeği Geri Yükle’ düğmesini tıklayın. Önceki iPhone yedeklemelerinizin bir listesi sunulacak. Verileri iPhone’unuza geri yüklemek istediğiniz yedeklemeyi seçin.

Yedekleme geri yüklendiğinde, artık önyükleme döngüsünde sıkışıp kalmayacağınızı göreceksiniz.

İPhone Siyah Ekranını düzeltmek için Kurtarma Modunu kullanın

Apple logosuna takılan bir iPhone’u düzeltmek için iTunes’u kullanarak iPhone’un kurtarma modunu da kullanabilirsiniz. Aynısı için aşağıda belirtilen adımları izleyin:

Lütfen işlem sırasında tüm verilerinizin silineceğini unutmayın. Bu nedenle, kullanıcıların iPhone’u düzeltmek için bu yönteme geçmeden önce iCloud’da bir yedek almalarını öneririz.

 1. USB – yıldırım kablosunu kullanarak iPhone’unuzu PC’nize bağlayın ve ardından iTunes’u başlatın. Devam etmeden önce iTunes’un en son sürüme güncellendiğinden emin olun.
 2. Kurtarma modu ekranını görene kadar iPhone’unuzdaki ev veya güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma modu ekranını gördüğünüzde, düğmeyi bırakın ve iPhone’u Güncelle’ye tıklayın. İPhone’unuza bağlı bilgisayar, sorunu çözmek için en son iOS’u yüklemeye başlayacaktır.

İPhone’u Veri Kaybetmeden Önyükleme Hatasını  Düzeltmek İçin Dr.fone Sistem Onarımını Kullanma [Önerilen Yöntem]

Yukarıda belirtilen yöntemlerin tümü veri kaybı riski içerirken, kullanıcılarımıza önerdiğimiz başka bir güvenli yöntem daha vardır. Sorunlu iPhone’unuzu düzeltmek için Wondershare’in Dr.fone Sistem Onarımını (iOS Sistem Kurtarma) kullanabilirsiniz. En son iOS 14 ve önceki iOS sürümleriyle uyumludur. Ayrıca, Windows ve macOS için Dr.fone uygulamasını indirebilirsiniz.

İşte izlemeniz gereken adımlar:

 • Yazılımı , işletim sisteminize göre resmi web sitesinden indirin . Kurun ve başlatın ve ‘Sistem Onarımı’ seçeneğini seçin. İPhone’unuzu USB kablosunu kullanarak PC’ye bağlayın.
 • Burada iki seçenek göreceksiniz – Standart Mod ve Gelişmiş Mod. Verilerinizi kaybetmeden iPhone’un siyah ekranından kurtulmak için Standart Modu seçin.

Yazılım cihazınızı tanıyamazsa, “Cihaz bağlı ancak tanınmıyor” seçeneğine tıklamanız ve ekrandaki talimatların gösterdiği gibi DFU (Cihaz Firmware Güncellemesi) modunda yeniden başlatmanız gerekir. DFU moduna girmek için, Güç ve Ana Sayfa düğmesini aynı anda 10 saniye basılı tutun. Şimdi, Güç düğmesini bırakın (Ana Sayfa düğmesini değil). Cihazınız DFU moduna girer girmez, uygulama onu otomatik olarak tanıyacaktır.

 • Ardından, aygıt yazılımını indirmek için iPhone modelinizi ve doğru iOS sürümünü seçin. Doğru seçenekleri seçtikten sonra, aygıt yazılımını indirmeye başlamak için Başlat düğmesine tıklayın.
 • İndirme prosedürü biraz zaman alacaktır. Donanım yazılımı indirme işlemi tamamlanana kadar, iPhone’unuzun PC’ye bağlı olduğundan ve sabit bir internet bağlantınız olduğundan emin olun.
 • Donanım yazılımı indirildikten sonra, iPhone siyah ekranı, hata 4013, iPhone’un Apple logosuna takılı kalması ve daha fazlası dahil olmak üzere iPhone ile ilgili tüm sorunları gidermek için ‘Şimdi düzelt’ düğmesine tıklayın.
 • Prosedür tamamlandıktan sonra, PC’nizde “İşletim sisteminin onarımı tamamlandı” şeklinde bir mesaj alacaksınız. İPhone’unuz otomatik olarak yeniden başlayacaktır.
 • Sorunun çözülmemesi durumunda, prosedürü bir kez daha tekrarlamak için ‘Tekrar Dene’ düğmesine tıklayabilirsiniz

İPhone Önyükleme Hatası ve Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür ? sizler için araştırdık. Umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale : iPhone Hack Uygulamaları 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli