e
sv

İPhone uygulamalar nasıl silinir?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İPhone uygulamalar nasıl silinir?

İPhone uygulamalar nasıl silinir?, En son iPhone uygulaması hakkında heyecanlanmak ve onu cihazınıza indirmek her şey yolunda ve güzel, ancak yenilik bittiğinde, ondan nasıl kurtulacağınızı bilmek açık değil. 

Eğer çalışıyorsanız olsun iPhone’unuzda yer açmak , ev ekranı çeki düzen , Instagram üzerinde daha az zaman harcamak veya sahip güvenlik kaygıları , bu kılavuz an hangi iPhone iOS sürümü, istenmeyen iPhone uygulamaları silmek için nasıl göstereceğim üzerinde. 

Sonunda bir kereliğine ve tamamen iPhone uygulamalarınızı nasıl düzgün bir şekilde sileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.  İPhone uygulamalar nasıl silinir? konusuna bakalım. 

İOS 13 ve daha eski sürümleri çalıştıran cihazlarda iPhone uygulamaları nasıl silinir ?

İPhone uygulamalarını eski cihazlarda silmek çok basittir. Silmek istediğiniz uygulamanın bulunduğu ana ekrandayken, herhangi bir uygulamayı titremeye başlayana kadar basılı tutun (“uzun basın”). Apple’ın “sallama modu” olarak adlandırdığı şekilde hareket etmeye başladıklarında, indirdiğiniz herhangi bir üçüncü taraf uygulamasında, uygulama simgesinin sol üstünde bir “X” görünür. 

Silme işlemini başlatmak için gitmesini istediğiniz uygulamadaki “X” simgesine dokunun, ardından beliren açılır onay penceresinde “Sil” düğmesine dokunun.

İOS 14 cihazlarda bir iPhone uygulaması nasıl silinir ?

Silme işlemi, iOS 14 çalıştıran daha güncel bir cihazı olan herkes için değişir . Bunun nedeni, iPhone işletim sisteminin bu sürümünün yeni Uygulama Kitaplığı’nı tanıtmasıdır . Bu, tüm uygulamalarınızın depolandığı bir klasör gibidir. 

Uygulama Kitaplığı içinde uygulamalarınız otomatik olarak kategorilere ayrılır. Bu nedenle, sosyal medya uygulamalarınızın tümü bir “Sosyal” alt kategorisine yerleştirilecektir. İOS 14 ile, yeni uygulamalar yüklediğinizde, bunlar Uygulama Kitaplığınıza eklenir. Ana ekranınızdan sola kaydırarak Uygulama Kitaplığınıza erişebilirsiniz. 

İPhone’unuzun ana ekranından bir iPhone uygulaması nasıl silinir ?

Bir iOS 14 cihazıyla, silmek istediğiniz uygulamaya dokunup basılı tutarak veya “uzun süre basarak” ana ekranınızdan uygulamaları silebilirsiniz. Bu, daha fazla seçenek ortaya çıkaracaktır. Bu seçenekler farklı uygulamalar için farklılık gösterir. Örneğin, bir e-posta uygulamasına basılı tutarsanız, yeni bir e-posta oluşturmak için bir kısayol görürsünüz. 

Temel uygulamalar için yalnızca iki ana seçenek göreceksiniz: uygulamayı paylaşma seçeneği ve “Uygulamayı kaldır” seçeneği. Ana ekranınızdan kaldırmak için buna dokunun. 

Bununla birlikte, tüm bu işlem, iPhone’unuzun ana ekranındaki canlı uygulamalarınızda uygulama simgesinin görünmesini durdurmaktır. Uygulamayı tamamen iPhone’unuzdan silmek istiyorsanız, Uygulama Kitaplığınıza gitmeniz gerekir. 

Bir iPhone uygulamasını Uygulama Kitaplığından silme 

 • Ana ekranınızdan, Uygulama Kitaplığı’nı görene kadar sola kaydırın. 
 • Ekranınızın üst kısmında görünen arama alanına dokunun ve silmek istediğiniz uygulamanın adını yazmaya başlayın.
 • Uygulama, arama sonuçlarınızda göründüğünde, uygulamanın simgesine uzun basın. Bu, size uygulamayı silme seçeneği sunan bir açılır pencere oluşturacaktır. Silmek için dokunun. 
 • Ardından, uygulamayı silmek istediğinizi onaylamak için son bir açılır pencereniz olur.
 • Kararınızı onaylamak için son bir kez dokunun ve başarıyla kitaplıktan uygulamayı sildiniz.

İPhone uygulamalar nasıl silinir? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: En İyi 12 iPhone Hack Uygulamaları ve Araçları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli