Sıradaki içerik:

Google İş Görüşmesinde Sorulan En Zor 40 Soru

e
sv

Java Programcılarının Yaptığı En Yaygın 10 Hata

86 okunma — 15 Ocak 2021 20:58
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Java Programcılarının Yaptığı En Yaygın 10 Hata

Java Programcılarının Yaptığı En Yaygın Hatalar konusunu sizler için araştırdık. Java programlama dilinde kodlama yaparken her yeni başlayan kişinin yaptığı en yaygın hata nedir? İnsanların tekrar tekrar yaptığı bazı temel kodlama hataları var. Bunları nasıl tespit edeceğinizi ve kodlama becerilerinizi nasıl geliştireceğinizi öğrenin.

1995’teki ortaya çıkışından bu yana, Java hayatlarımızı değiştiriyor ve insanların beklentilerini aşıyor. Bu programlama dilini geliştirmek için gece gündüz çalışan Sun Microsystems ekibi, dijital televizyon endüstrisini hedef aldı. Java kavramı o dönemde çok gelişmiş olduğundan, internet ve diğer uygulamalar için mükemmel görünüyordu.

Zamanla nesne yönelimli programlama dili Java her yere yayıldı ve programlama dünyasında kendi özel yerini yarattı. Dilin öğrenilmesi kolaydır, ancak Java’da da diğer diller gibi sorunlar vardır. Burada her Java programcısı tarafından yapılan en yaygın 10 hatayı ele alacağım.

Bu liste, dünyanın her yerinden 250.000 Java programlamaya yeni başlayanları kapsayan veri bilimcileri tarafından yapılan araştırma çalışmasına dayanmaktadır. 37 milyon derlemeyi kullanarak, bir geliştiricinin Java’da kodlama yaparken yaptığı en yaygın hataları ortaya çıkardılar.

Bu devasa veri setini taramak için İngiltere, Kent Üniversitesi’nden Amjad Altadmri ve Neil Brown, hataları 18 olası kategoriye ayırdı. Programlar, hatanın artık mevcut olmadığı bir sonraki derlemeye bakılarak zaman içindeki değişiklikler için tarandı. Java Programcılarının Yaptığı En Yaygın Hatalar bir bakalım.

Her Yeni Başlayan Java Programcısının Yaptığı En Yaygın 10 Hata

Şaşırtıcı bir şekilde, en yaygın Java hatalarının aslında gevşek kanıtlara dayanan yaygın yanlış anlamaların bir sonucu olduğu bulundu. Yeni başlayan Java programcıları tarafından yapılan en önemli 10 hata şunlardır:

 1. Dengesiz parantezler, küme parantezleri, köşeli parantezler ve tırnak işaretleri veya bu farklı sembolleri birbirinin yerine kullanma, örneğin in: while (a == 0] .
 2. Gibi yanlış bağımsız değişken veya bağımsız değişken türleri, sahip yöntemler yürütmesini de : ist.get ( "abc") .
 3. Kontrol akışı, aşağıdaki gibi, geri dönmeden geçersiz olmayan yöntemin sonuna ulaşabilir:
  public int foo (int x)
  {
   eğer (x <0)
    dönüş 0;
   x + = 1;
  }
  
 4. Atama operatörünü ( = ) karşılaştırma operatörü ( == ) ile karıştırmak, örneğin: if (a = b) .
 5. Geçersiz olmayan dönüş türüne sahip bir yöntemin dönüş değerini yok saymak veya iptal etmek, örneğin in: myObject.toString (); .
 6. Kullanımı == yerine .equals dizeleri karşılaştırmak.
 7. Statik olmayan bir yöntemi statikmiş gibi çağırmaya çalışmak, örneğin in: MyClass.toString (); .
 8. Sınıf istemlerde bir arabirim uygulamak için değil, gibi tüm gerekli yöntemleri, uygulamaz içinde: {} sınıfı, Y uygular ActionListener .
 9. Bir yöntemi çağırırken parametre türlerini çağırmak, örneğin in: myObject.foo (int x, String s); .
 10. Yanlış noktalı halinde ifade ya da için ve süre gibi gibi döngüler: Eğer (a == b); dönüş 6; .

Araştırmacılar, en yaygın hatanın aynı zamanda tespit edilmesi en kolay olduğunu gözlemlediler. Nispeten, diğer hataların fark edilmesi zordu ve 1.000 saniyeden fazla bir süre fark edilmeden ya da hiç izlenmedi.

Her Java programcısı tarafından yapılan en yaygın 10 hatanın listesini faydalı buldunuz mu?

Bir başka makale: C ve C ++ Programlama Dillerini Öğrenmek İçin En İyi Yerler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli