Sıradaki içerik:

Üniversite Mezunu Şartı İstemeyen En iyi 10 İş Kolu

e
sv

JavaScript Öğrenmeniz İçin 10 Neden

22 Ocak 2021 20:27
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

javascript öğrenme

Javascript öğrenme için nedenleri sizler için derledik. Dünyadaki en popüler programlama dili olduğu için Javascript öğrenilmelidir. Javascript, IoT de dahil olmak üzere şaşırtıcı derecede çeşitli platform ve cihazlarda çalışır. Javascript İşleri bol miktarda bulunur ve öğrenmesi kolaydır. Çılgın görsel efektler, oyunlar, kullanıcı arayüzü etkileşimleri tasarlayabilir, kendi özel blogunuzu oluşturabilir ve hataları bularak para kazanabilirsiniz!

Javascript öğrenmeyi düşünmeniz gereken nedenler:

 1. Javascript:  Javascript  web’in fiili dilidir, yani tarayıcınızda vardır ve ortamlar ve kod düzenleyicileri kurma, derleyiciler indirme ve öğrenme zahmetine girmeden tarayıcınızda / tarayıcınızda her türlü şeyi yapabilirsiniz. nasıl kullanılır ve ne kullanılmaz. Bu, Javascript öğrenilmesinin en büyük nedenidir.
 2. Dünyadaki En Popüler Programlama Dili: Dünyanın  en çok kullanılan ve popüler programlama dilidir ve bu onu bir programcı için harika bir seçim yapar. Bunun nedeni, Javascript popüler olmadığında tarayıcılara gizlice girebilmesidir.
 3. Javascript Her Yerde:  Javascript her yerde. Belki de StackOverflow Jeff Atwood’un ünlü Atwood’s Law’un kurucularından esinlenmiştir: Javascript ile yazılabilecek her şey javascript ile yazılacaktır.O ile sunucuda çalışan  nodejs ,  o çalışır, bu 1995 yılından bu yana tarayıcılarda çalışmaktadır şeyler Cihazların internete o inşa için kullanılan,  ölçülebilir yerel uygulamalara bunu yapmak için kullanılan, çapraz platform masaüstü uygulamalarınızı , güç akıllı TV’ler için kullanılan, onunla müzik  yaratabilir, onu kullanarak yüzyılın sonraki üretken sanatını yaratabilirsiniz . Sanırım bunlar JavaScript öğrenmek için yeterli nedenler. Kısacası, kelimenin tam anlamıyla her yerde!
 4. Öğrenmesi Kolay:  Javascript hakkında, bazen yıllarca geliştirdikten sonra bile, geliştiricilerin Javascript’in temellerini bile bilmeyeceği yönünde bir görüş var. Bu, çoğu jQuery öğrenmeye başladığında 5-10 yıl önce olabilirdi, artık değil. Doğru bir şekilde öğrenmeniz koşuluyla, Javascript’i öğrenmek diğer programlama dillerinden nispeten kolaydır . Dünyanın en popüler çevrimiçi kodlama başlangıç ​​kampı olan freecodecamp’ın müfredatını gözden geçirirseniz, hemen öğrenmeye başlayabilirsiniz ve StackOverflow, IRC odaları ve diğerleriyle size yardımcı olacak BÜYÜK bir topluluk var. Reactjs öğrenen acemi kodu izleyin Youtube’da. Ne kadar mutlu olduğunu görün! JavaScript’i daha fazla öğrenmemi sağlıyor. Herhangi bir şeyin temellerini öğrendiğinizde, hemen hemen her şey bundan sonra kolayca kurulur.
 5. Çok sayıda Javascript İşi:  Şu anda teknolojiden sonra en çok aranan iş ve piyasada iyi Javascript Geliştiricileri eksikliği var. Javascript öğrenmekten iyi bir iş çıkarmak için harika bir fırsat
 6. Görsel Efektler Tasarlayabilirsiniz:  Bu harika animasyonlu web sitesi gibi, tarayıcıdaki şeyleri canlandırmayı öğrenerek bir tasarım dahisi olabilirsiniz . Bu web sitesi, Greensock adı verilen verimli ve performanslı animasyonlar için standart Javascript animasyon kitaplığı kullanılarak yapılmıştır .
 7. Kullanıcı Etkileşimleri:  Javascript öğrenmek  Robby Leonardi’nin bu harika çevrimiçi interaktif özgeçmişi gibi çılgın kullanıcı etkileşimi deneyimleri oluşturma becerileriyle donatır . Ve Facebook’un Lee Byron’un bu basit ama sade portföy web sitesi .
 8. Oyun Geliştirme: Tarayıcı, çılgın şeylerin gerçekleştiği bir yerdir. Javascript’i iyi biliyorsanız ve öğrenme sürecini seviyorsanız profesyonel bir oyun geliştiricisi olabilirsiniz. 2048  gibi daha gelişmiş oyunlara arka plan oyununda bu asteroit atma gibi HTML5 ve Javascript oyunları yapabilirsiniz .
 9. Kendi Blogunuzu Oluşturun  Javascript, HTML5 ve CSS3 becerileriyle artık blogunuzu sürdürmek için blog platformlarına güvenmek zorunda kalmayacaksınız. Bu hizmetlerin ne zaman kapanacağını kim bilebilir ve siz farkına varmadan, ya tüm gönderilerinizi kaybedersiniz ya da bunları bilgisayarınıza aktarmanız gerekirdi. Yazan Kendi blogunuz ile bloglarınızı kendiniz barındırır ve ömürlerini kontrol edersiniz.
 10. Hataları Bulun, Para Kazanın:  Bu iddialı. Javascript programlama dilini öğrenmenin artıları ve eksileri ile, bir dil olarak nasıl çalıştığını derinlemesine inceleyebilir ve büyük şirketler için hataları bulabilir ve hata ödül programları aracılığıyla para kazanabilirsiniz .

Javascript öğrenme için nedenler konusu umarım sizler için faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Dünyadaki En Önemli Programlama Dilleri Hangileridir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli