e
sv

Kablosuz Bağlantı Nasıl Geliştirilir ve Hızlandırılır?

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kablosuz Bağlantı Nasıl Geliştirilir ve Hızlandırılır?

Merhaba sevgili siber basın okuyucuları. İnternet günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internetin kullanılmadığı alan, iş sahası yok denecek kadar az seviyede olmaktadır. İnternetin bu şekilde hayatımızda çok fazla aktif olması sürekli gelişmesini ve hızlı tutulması ihtiyacını doğurmaktadır. Bu nedenle de sürekli gelişmeler ve hızlandırma çalışmaları yapılmaktadır. İnternet kullanım ağı sağlayan çok sayıda operatör bulunuyor her birinin interneti müşterisine sunma hızı ve geliştirme yöntemi farklıdır. Bu nedenle operatörler arasında rekabet de şiddetli şekilde yaşanmaktadır.

Kablosuz Bağlantı Geliştirme

Kablosuz bağlantı sağlayan operatörler rekabetin de kızışması ile birlikte her geçen gün farklı geliştirme yöntemleri belirlemektedir. En çok geliştirilen ve kullanıcılar tarafından da aktif olarak kullanılan yöntemlerden birisi şifreleme yöntemidir. Bu sayıda kablosuz bağlantınızı güvenli bir şekilde kullanmış olursunuz. Şifreleme yöntemi sayesinde başka bir kullanıcının sizin bağlantınıza girmesini de engellemiş olursunuz.

Kablosuz Bağlantı Hızlandırılması

Kablosuz bağlantılar belirli bir sinyal ile çalışmaktadır. Ortam yakınlığı olarak yakın ortamlarda birden fazla sinyal bulunuyorsa bu durumda kablosuz bağlantı hızınızda düşüş yaşanabilmektedir. Günümüzde modemler ile kullanıcılara farklı kanallardan kablosuz bağlantı seçebilme özelliği sunulduğu için bu durumda hızda çok fazla sorun yaşamamış oluyorsunuz. Kablosuz bağlantılar için kullanabileceğiniz birçok yazılım bulunuyor. Bu yazılımları servis sağlayıcınız ile görüşebilir en hızlı bir şekilde nasıl bağlantı kurabilirsiniz bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hızlı Kablosuz Bağlantı İçin Bunlara Dikkat Edin

Kablosuz bağlantınızın hızlı bir şekilde size ulaşması için bir takım özelliklere dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikli olarak modemin konumlandırılması konusu çok önemlidir. Evinizde veya iş yerinizde modem ile bir internet kullanacaksanız bu durumda modemin konumlandırılmasını göz ardı etmeyin. Modemi mümkünse evin ya da ofisin ortasına yerleştirin bu sayede her tarafta internetiniz aynı hızda alınacaktır. Bu konumu ayarladıktan sonra servis sağlayıcınızın size sağladığı hız da çok önemlidir.

Bu nu da kontrol etmeniz gerekiyor. Hız servis sağlayıcınız ile yaptığınız sözleşme sonucunda size sunulmaktadır. Hız limitlerinize göre de paket fiyatınız belirlenmektedir. Hız limitlerinize göre bir paket seçtikten sonra internet hızı testi yapmalısınız. Bu konuda tecrübeli kişilerden destek alabilirsiniz.

İnternet Bağlantınızı Yavaşlatacak Ya da Bozacak Şeyleri Ortadan Kaldırın

Bağlantı kalitenizi etkileyecek şeyler kalın duvarlar, kapılar olabilmektedir. Bu nedenle yukarıda modemi orta noktada bir yere koymanız gerektiğini belirtmiştik. Bir odada modemi koyup kapısını da kapatmanız diğer odalar da internet hızınızı doğrudan etkileyecektir. Aynı zamanda internet yönlendiricinizin hız kalitesini doğudan etkileyen bir takım unsurlar bulunuyor. Bunlara da dikkat etmeniz hız kalitenizi olumlu yönde etkileyecektir.

Örneğin internet yönlendiricinizi telefonlar, televizyonlar, bebek monitörleri, mikro dalga fırınlar, diğer elektronik cihazlardan uzak tutarsanız bu durumda da kaliteli ve hızlı bir şekilde internet kullanmış olabilirsiniz. Aslında evinizde bu uygulamaları çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak ofis ortamında bunlara dikkat etmek çok mümkün olmayabilir. Çok sayıda bilgisayarın aynı oda içerisinde bulunduğunu düşünürsek bu durumda da servis sağlayıcınız ile görüşecek çok hızlı bir paket seçebilir hatta sınırsız hizmet alacağınız paketleri seçerseniz bu durumda da hızda bir sorun yaşamamış olursunuz.

Bir sonraki makalede görüşmek üzere sevgiyle kalın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli