e
sv

Kali Linux Nasıl Kolayca Kurulur?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kali Linux Nasıl Kolayca Kurulur?

Kali linux nasıl kolayca kurulur sorusunu sizler için derledik. Siber güvenlik meraklıları ve profesyoneller için en popüler ve en çok kullanılan Linux sistemlerinden biri, esas olarak masaya getirdiği sayısız güvenlik özelliği nedeniyle Kali Linux’tur. Etik hackleme sizi ilgilendiriyorsa, Kali Linux’u kurup kullanmaktan başka bir başlangıç ​​yapmanın en iyi yolu yoktur. Bu yazımızda, Kali Linux’u hızlı bir şekilde nasıl kurabileceğinize ve etik hack yolculuğunuza nasıl başlayabileceğinize bir göz atalım.

Kali Linux’u kurmanın iki yolu vardır; birincisi VirtualBox kullanıyor ve ikincisi çift önyükleme yöntemini kullanıyor. İkincisi, önceden kurulum bilgisi gerektiriyor. eğer  yeniyseniz diskinizle uğraşmak istemezsiniz. VirtualBox’a Kali’yi yüklemenizi öneririz. VirtualBox ile, Kali Linux’u Chrome veya VLC gibi diğer uygulamaları çalıştırıyormuş gibi çalıştırabileceksiniz.

Kali Linux Nasıl  Kurulur?

VirtualBox Kullanarak Kali Linux’u Kurun

Oracle tarafından geliştirilen VirtualBox, işletim sistemlerini sanal olarak çalıştıran mükemmel bir yazılımdır. Bu nedenle, kullanıcılar bölümler oluşturmak ve nihayet işletim sistemini kurmak için çok fazla zaman kaybetmezler.

 1. VirtualBox’ı indirin

  Windows veya Linux için VirtualBox’ı indirmek için resmi web sitesinin indirme sayfasına gidin . VirtualBox’ı kurmak için indirilen .exe / .deb dosyasına çift tıklayın.

 2. VirtualBox için Kali Linux’u indirin

  VirtualBox için Kali Linux’u buradan indirin . Bir VirtualBox görüntüsünün dosyanın sonunda bir .ova uzantısı olacaktır. Doğru dosyayı indirdiğinizden emin olun.

 3. Yükleme Başlangıcı

  VirtualBox uygulamasını açın ve Kali kurulum sürecine devam etmek için içe aktarma seçeneğine tıklayın.

 4. İndirilen Kali Linux .ova dosyasını seçin

  İndirdiğiniz dizinden işletim sistemini seçin.

 5. Yüklenecek kaynakların sayısını seçin

  Ardından, ne kadar RAM ve CPU çekirdeğinin ayrılması gerektiğini seçme seçeneğine sahip olursunuz. Bunu varsayılan olarak bırakabilir veya değiştirebilirsiniz. Ardından “içe aktar” ı tıklayın ve VirtualBox sihrini yapsın. Kali kurulum işlemi yaklaşık 5-10 dakika sürebileceğinden sabırlı olun.

 6. Kali Linux’u kurmak için son adım

  Sırtınızı geriye yaslayın ve tek yapmanız gereken, Başlat düğmesine tıklayarak Kali Linux’u başlatmaktır.

 7. Kali Linux’a hoş geldiniz! 

  Bir USB 2.0 denetleyici sorunuyla karşılaşabilirsiniz ve bundan kurtulmak için, USB denetleyicisini ayarlara (“makine” menüsünde)> USB> USB Denetleyicisinin İşaretini Kaldır’a giderek devre dışı bırakmanız gerekir. Kali’yi tekrar başlatmayı deneyin ve varsayılan kullanıcı adı ve şifresi “kali” olan bir giriş ekranı ile karşılaşacaksınız.

Yukarıdaki adımları takip ederek Kali Linux’u bilgisayarınıza kolayca kurabilirsiniz. Kali Linux Nasıl Kolayca Kurulur? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale : SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Yapılır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli