e
sv

Kişileri Android’den iPhone’a Nasıl Aktarırım?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kişileri Android'den iPhone'a Nasıl Aktarırım?

Kişileri Android’den iPhone’a Nasıl Aktarırım? konusunu sizler için araştırdık. Kişileri Android’den iPhone’a aktaracak olsaydınız, birkaç yıl önce oldukça zor bir işlemdi. Ancak şimdi 2020’de yaşıyoruz ve hem Apple hem de Google, işletim sistemleri arasındaki platformlar arası uyumluluğu geliştirmek için çaba sarf etti.

Bunlardan bahsetmişken, yeni bir iPhone’a geçerken kişileri de gerçek zamanlı olarak kolayca senkronize edebilirsiniz. Şimdi iPadOS çalıştırsa bile, bu yöntemlerin iPad için de işe yarayacağını söylemeye gerek yok.

Kişiler Android’den iPhone’a gerçek zamanlı olarak nasıl aktarılır?

Kişileri senkronize etmek için kullanılan bu yöntem oldukça popülerdir ve fazla güçlük istemeyen yeni iOS kullanıcıları için yararlı olabilir. Bir dosyayı indirme ve iCloud hesabınıza yükleme zahmetine girmenize gerek yok; her şey göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleşir.

Kişileri otomatik olarak iPhone’a aktarmak için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz:

 1. İPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın .
 2. Aşağı kaydırın ve Parolalar ve Hesaplar’a gidin .
 3. Ardından, Hesap Ekle’ye dokunun ve sonraki ekranda Google’ı seçin .
 4. İstem göründüğünde Devam’a tıklayın .
 5. Bundan sonra, tarayıcı açılır penceresine Gmail hesap ayrıntılarınızı girin.
 6. Ardından, Gmail hesabınızdan senkronize etmek istediğiniz şeyleri seçin.
 7. Sağ üst köşedeki Kaydet seçeneğine dokunun.

Kurulumu tamamladığınızda, Gmail hesabınızdaki kişiler iPhone kişi listenizde görünmeye başlayacaktır. Ayrıca, Android’den iPhone’a aktarabileceğiniz notlar ve takvimler gibi başka veriler de var.

Android’den iPhone’a gerçek zamanlı Google senkronizasyonunu test etme

Unutulmaması gereken önemli bir nokta, bu kişilerin hala Google hesabınızda olmasıdır. Burada Ayarlar> Kişiler> Varsayılan Hesap> Varsayılan olarak Gmail’i Seç’e gidebilirsiniz. Şimdi, cihaza kaydedilen tüm yeni kişiler Google hesabınıza eklenecek.

Varsayılan seçenek iCloud ise, sonunda bir karmaşa yaratırsınız, bu nedenle tüm kişileri tek bir yerde tutmak daha iyidir.

Şimdi, işte en iyi kısım geliyor. Şu andan itibaren Android kişilerini gelecekte iPhone ile senkronize etmek için çaba göstermenize gerek yok.

Gerçek zamanlı senkronizasyonun sorunsuz çalışıp çalışmadığını test etmek için, Android cihazımda (Google Kişiler) yeni bir kişi oluşturduğumda iPhone’umda anında beliriyor.

Aynı şekilde, iPhone’umda yeni bir kişi oluşturduğumda, Google Kişilerimde ve sonunda ona bağlı diğer Android cihazlarda otomatik olarak görünüyor. Android kişilerinizi iPhone ile senkronize etmenin bundan daha sorunsuz olacağını düşünmüyorum.

Ancak, kişiler iCloud hesabınızla senkronize edilmediğinden bu kişiler diğer iOS aygıtlarınızda görünmez. Bunu yapmak için aşağıda belirtilen yöntemleri okuyabilirsiniz.

VCF (vCard) Kullanarak Kişileri iPhone’a Nasıl Kopyalarım?

Şimdi, kalıcı olarak bir iPhone’a geçmeyi planlıyorsanız, kişilerinizin iCloud hesabıyla senkronize edilmesine ihtiyacınız olacak. İşte Android kişilerini iPhone’a göndermek için bir VCF dosyası kullanmanın eski güzel yöntemi. Aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz:

 1. Stok Android telefonunuzda Kişiler uygulamasını açın .
 2. Sol üst köşedeki hamburger menü düğmesine dokunun> Ayarlar’a dokunun .
 3. Şimdi aşağı kaydırın ve Dışa Aktar düğmesine dokunun .
 4. Ardından, İndirilenler klasörüne kaydedilecek VCF dosyasının adını yazın.
 5. Şimdi, bu VCF dosyasını iPhone’unuza postalayabilirsiniz. Kişi eklemek için dosyayı açmanız yeterlidir; iPhone’unuz tüm kişileri otomatik olarak kopyalar.

Burada, stok Android’deki Kişiler uygulamasını kullanarak yöntemi detaylandırdık. Ancak, Samsung, Xiaomi vb. Gibi cihaz üreticinizden kişiler uygulamasını kullanıyorsanız, kişileri yeni iPhone’a aktarmak için ilgili uygulamadan bir VCF dosyası oluşturabilirsiniz.

İOS’a Taşı uygulamasıyla Android’den iPhone’a veri nasıl aktarılır?

Verileri bulut üzerinden senkronize etmek size göre değilse, kişileri Android’den iPhone’a aktarmanın başka bir yolu var. Apple’ın Android cihazlar için yaptığı üç uygulamadan biri iOS’a Taşı olarak adlandırılıyor ve adının söylediği şeyi tam olarak yapıyor.

İOS’a Taşı; kişileri, mesajları, yer imlerini, takvimleri, kamera fotoğraflarını ve videolarını, posta hesaplarını Android cihazınızdan yerel olarak WiFi üzerinden bir iPhone veya iPad’e yedekler.

Başlamak için uygulamayı Google Play’den indirebilirsiniz . Ardından, iPhone’u kurarken yedekleme işleminin yapılması gerekir. Eğer halindeyken Uygulamalar ve Veri ekranın, musluktan Android gelen Taşı Veri seçeneği ve adımları uygulayın.

Ancak, bu aynı zamanda uygulamanın dezavantajıdır. İPhone’unuz zaten kuruluysa, Android’den veri kopyalamak için cihazı silmeniz gerekir. Veri miktarına bağlı olarak, Android’den iPhone’a aktarım işlemi farklı kullanıcılar için daha fazla veya daha kısa sürebilir.

Burada, iOS’a Taşı uygulaması çalışmıyorsa, iOS’a Taşı uygulamasının sorunsuz çalışması için her iki cihazın da şarj olduğundan emin olmanız gerekir. Aktarım işlemi sırasında, taşımanız gereken verileri manuel olarak seçer / seçimi kaldırırsınız. Örneğin, kişileri tek başına kaydırmayı seçebilirsiniz.

Dolayısıyla, Android cihazınızdan veya Google hesabınızdan kişileri iPhone’a aktarmanın yolları bunlardı. Burada yine, en kolay ve en verimli yolun Gmail senkronizasyonuna gitmek olduğunu öneriyorum. Bu şekilde, platform bir engel oluşturmadan tüm kişilerinizin Android ve iOS cihazlarında senkronize olmasını sağlayabilirsiniz.

Kişileri Android’den iPhone’a Nasıl Aktarırım? konusunuz sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: En İyi 13 Bilgisayar Hack Programları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli