Sıradaki içerik:

OpenBSD 6.9 Beta Artık İndirilebilir

e
sv

Mac Seri Numarası Nasıl Bulunur ?

13 Şubat 2021 16:29
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mac seri numarası nasıl bulunur?

Mac seri numarası nasıl bulunur? konusunu sizler için derledik.  Apple garanti durumunu kontrol etmek istemediğiniz sürece asla yapmak zorunda kalmayacağınız bir şeydir. Bir MacBook seri numarası aramasından geçmeniz gereken başka bir senaryo, çalınan bir cihazı polise bildirmenizdir.

Hatta bazılarınız Mac’te seri numarasının ne oluyor derseniz. Apple’ın cihazınızdaki garanti durumunu kontrol etmesine yardımcı olan benzersiz bir tanımlayıcıdır.

Bak, ne kadar çok bilirsen o kadar iyi. Bu durumda, Apple seri numarası bilgilerini bulmanın üç kolay yolu aşağıda verilmiştir. Mac ve MacBook’un yanı sıra, iPad seri numarası arama yöntemlerini de ekledik. İPhone araması iPad’inkine benzer, bu yüzden burada tüm temelleri ele aldık. Mac Seri Numarası Nasıl Bulunur ?  konularını ele aldık.

MacBook’unuzu Kullanarak MacBook Seri Numarasını Bulma

Bununla olabildiğince kolay. Mac’inizin ekranının sol üst tarafındaki Apple logosuna tıklayın, Bu Mac Hakkında’ya tıklayın. Açılır pencerede diğer ayrıntılarla birlikte MacBook seri numaranızı göreceksiniz.

Mac’inizin Altında Seri Numaranız Yazar !

İlk yöntem için Mac’inizi gerçekten açmanız gerekse de, bu sadece doğru yere bakmanızı gerektirir. Bir MacBook söz konusu olduğunda, sadece ters çevirin ve Mac’inizin seri numarasının altta yazılı olduğunu göreceksiniz.

MacBook’umu 3 yıldan fazla bir süredir kullanıyorum ve baskı hala orada, yeni kadar iyi, bu nedenle eski bir Mac seri numarası aramasıyla görevlendirildiyseniz yöntem işe yarayacaktır.

Apple Kimliğini Kullanarak Mac Seri Numarası Bulma

Mac kullanıyorsanız, muhtemelen bir Apple Kimliğiniz vardır. Çalınan bir Mac’i polise bildiriyorsanız, bu yöntem işe yarayacaktır. Apple Kimliği web sitesine gidin ve Apple Kimliğinize giriş yapın. Şimdi Cihazlar’a ilerleyin ve aradığınız cihaza tıklayın. Apple seri numarasını ve diğer bilgileri kontrol edebileceğiniz bir açılır pencere göreceksiniz.

 iPhone, iPod ve iPad Seri Numarası Bulma

Ayrıca iPad seri numarası aramanın bir yolunu da bilmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle iPhone, iPod ve iPad gibi diğer Apple gadget’ları için seri numarası kontrol yöntemi aynı kalır. Ayarlar> Genel> Hakkında’ya gidin ve seri numarasını bulacaksınız .

Apple aygıtlarınızdan herhangi birini kaybettiyseniz, Apple Kimliğinizi kullanarak IMEI, seri numarası ve diğer Apple aygıt kimlik bilgilerine kolay erişim için Yöntem 3’e bakın.

Mac Seri Numarası Bulma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mac Seri numarasıyla ne yapabilirim?

Garanti durumunu ve kapsamını kontrol etmek için herhangi bir Apple aygıtının seri numarasını kullanabilirsiniz. Apple cihazınızın çalınması veya kaybolması durumunda, bunu polise bildirmek için seri numarasına da ihtiyacınız olacaktır.

Apple garantisi nasıl kontrol edilir?

Apple garantinizi kontrol etmek için, Apple cihazınızdan seri numarasını alın ve checkcoverage.apple.com adresini ziyaret edin . Burada seri numarasını ve captcha’yı girin ve garanti durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Mac seri numaramı başkaları ile paylaşmak güvenlimi ? 

Cihaz garantisini ve modelini kontrol etmenin yanı sıra seri numarasıyla yapabileceğiniz pek bir şey yok. Ancak, bunu yalnızca güvenilir siteler ve kişilerle paylaşmanızı tavsiye ederim.

IMEI ve seri numarası farklı mı?

Evet ve IMEI (Uluslararası mobil ekipman kimliği), veri ve arama gibi hücresel özellikleri destekleyen cihazlar için bir tanımlayıcıdır. Seri numarası, her cihaza verilen benzersiz bir tanımlayıcıdır. Garanti talebinde bulunmak için seri numarasını kullanabilirsiniz.

Mac seri numarası nasıl bulunur? sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli