e
sv

Microsoft’tan en son Windows 10 ISO nasıl indirilir

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 10 ISO nasıl indirilir

Windows 10 ISO nasıl indirilir konusunu sizler için derledik. Windows 10’un yeni bir sürümü yayınlandığında, Microsoft ayrıca temiz yüklemeler gerçekleştirmek veya önyüklenebilir bir kurtarma ortamı oluşturmak için işletim sisteminin yeni ISO disk görüntülerini de yayınlar. Bu makaledeki adımları kullanarak, ISO görüntülerini Microsoft’un Medya Oluşturma Aracını kullanmaya zorlanmak yerine doğrudan indirebilirsiniz.

ISO görüntüsü, bilgisayarınızda tek bir ‘.iso’ dosyası olarak saklanan Windows DVD’nin sektör bazında bir kopyasıdır. Daha sonra bu ISO dosyasını başka bir DVD’ye yazabilir, önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturabilir  , Windows’ta bir sürücü harfi olarak bağlayabilir veya 7-Zip kullanarak dosyalarını çıkarabilirsiniz  .

ISO görüntüleri, sorun giderme veya en son Windows 10’un temiz kurulumlarını gerçekleştirmek için bir kurtarma ortamı olarak kullanılabilecek önyüklenebilir bir ortam oluşturmanıza olanak sağladığından kullanışlıdır. Ayrıca bunları Hyper-V, VirtualBox kullanarak Windows 10 sanal makineleri yapmak için de kullanabilirsiniz. veya VMware.

Microsoft, kullanıcıları en son ISO görüntüsünü indirmek için Windows 10 Medya Oluşturma Aracını kullanmaya zorlamaya çalışıyor. Bu makale, Microsoft sitesinin bunun yerine doğrudan ISO görüntülerini sunması için nasıl kandırılacağını gösterecektir.

Microsoft’tan en son Windows 10 ISO nasıl indirilir

Microsoft’un ” Windows 10’u İndir ” sayfasına gittiğinizde, yalnızca Windows Update veya Microsoft Windows 10 Media Creation Tool’u kullanarak yeni bir sürüme güncelleme seçeneği sunulur.

Ancak, tarayıcınızın kullanıcı aracısını Windows olmayan bir işletim sistemine değiştirerek Microsoft’un Windows 10 indirme sayfasını bir ISO görüntüsü sunması için kandırmak mümkündür.

En son Windows 10 ISO görüntüsünü indirmek için lütfen şu adımları izleyin:

 1. Chrome veya yeni Microsoft Edge gibi herhangi bir Chromium tabanlı tarayıcıda Windows 10 indirme sayfasına gidin  .
 2. Aşağıda gösterildiği gibi Chrome menüsünü, ardından  Diğer Araçlar’ı  ve ardından Geliştirici araçlarını  tıklayın  .
 3. Şimdi  Aygıt araç çubuğunu açmak için  Ctrl + Shift + M klavye kombinasyonuna basın. Bu araç çubuğu, cep telefonu veya tablet gibi başka bir cihazı taklit etmenizi sağlar. Başka bir cihaza geçerken, web sitesinin bir ziyaretçinin işletim sistemini tanımlamak için kullandığı tarayıcının kullanıcı aracısını da değiştirir. Responsive’ı

  gösteren menüye tıklayın  ve sayfayı daha iyi görüntüleyebilmek için iPad veya iPad Pro’yu  seçin .

 4. Bu cihazlardan birini ilk seçtiğinizde, ekran boyutu% 50 olarak ayarlanacaktır. Web sayfasını daha iyi görebilmeniz için lütfen aşağıda gösterildiği gibi% 100 olarak değiştirin.
 5. Şimdi sayfayı yenilemek için klavyenizdeki F5 tuşuna basın ve Microsoft’un sitesi artık size Medya Oluşturma Aracı yerine Windows 10 ISO’yu sunacak.

  Şimdi ‘Baskı seç’ altındaki açılır oku tıklayın ve en son özellik güncellemesinin adı altında ‘ Windows 10′ seçeneğini seçin . Bu makalenin yazıldığı sırada, en son sürüm Windows 10 20H2’dir, aksi takdirde Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi olarak bilinir.

  Seçildikten sonra,  Onayla düğmesine tıklayın.

 6. Birkaç saniye sonra, Microsoft’un sitesi şimdi sizden ISO’nuzun ürün dilini seçmenizi isteyecek.
 7. Dilinizi seçin ve Onayla düğmesine tekrar basın .
 8. Son olarak, Windows 10 ISO’nun 32 bit veya 64 bit sürümünü indirmek isteyip istemediğiniz sorulacak. Çoğu kişi Windows 10’un 64 bit sürümünü indirmek ister.
 9. İndirme düğmesine tıkladığınızda, aşağıda gösterildiği gibi ISO dosyasını hangi klasöre kaydetmek istediğiniz sorulacaktır. ISO’nun kaydedileceği klasörü seçtikten sonra, indirmek için  Kaydet düğmesine tıklayın . 
 • Mevcut ISO görüntüsü 5,8 GB’dir, bu nedenle İnternet bağlantı hızınıza bağlı olarak indirilmesi biraz zaman alabilir.

Microsoft’un sitesi tarafından oluşturulan ISO indirme bağlantısı 24 saat boyunca geçerli kalacak ve bu süre zarfında diğer kişilerle paylaşılacaktır. 24 saat sonra, bağlantı artık çalışmayacak ve yukarıdaki adımları kullanarak yeniden yeni bir tane oluşturmanız gerekecektir.

ISO ile ne yapmalısınız?

Artık en son Windows 10 ISO görüntüsünün bir kopyasına sahip olduğunuza göre, onunla ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Birçok kişi temiz bir Windows 10 yüklemesi gerçekleştirmek için önyüklenebilir bir USB sürücüsü oluşturmak için bir Windows 10 ISO indirir. yazılım veya sürücüler.

Windows 10 ISO’larının diğer bir yaygın kullanımı, kötü amaçlı yazılımları kaldırmak ve Windows 10 çökmelerini, hatalarını ve donmaları gidermek için bir kurtarma ortamı olarak kullanılabilecek önyüklenebilir bir USB sürücüsü oluşturmaktır.

Her iki amaç için de, önyüklenebilir Windows 10 USB medyasını oluşturmak için kullanılabilecek yedek bir USB sürücüye ihtiyacınız vardır.

Yedek bir USB sürücünüz yoksa , Amazon’da yaklaşık 8,99 ABD dolarına 32 GB Sandisk sürücü veya 24 ABD doları karşılığında 5 paket 64 GB USB sürücü satın alabilirsiniz.

Önyüklenebilir USB sürücüsünü oluşturmak için , ISO görüntüsünü bir USB sürücüsüne kopyalamak ve önyüklenebilir bir sürücü olarak yapılandırmak için ücretsiz yardımcı program aracı Rufus veya Universal USB Installer kullanabilirsiniz.

Temiz bir kurulum yapmıyorsanız, BleepingComputer  her Windows kullanıcısının sorun giderme için kullanılabilecek önyüklenebilir Windows 10 USB medyası oluşturmasını şiddetle tavsiye eder.

Windows’daki sorunları gidermek için geçmişte birçok kez Windows 10 Kurtarma Ortamı’nı kullandık. Önyüklenebilir USB Windows medyasının mevcut olması, PC’niz düzgün çalışmadığında büyük sıkıntılardan kurtarabilir.

Bir başka makale:  Ücretsiz Film İndirme Siteleri

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli