Sıradaki içerik:

En İyi 13 Linux Oyun Dağıtımları 2021

e
sv

Netflix Üyelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

08 Şubat 2021 17:44
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix üyelik iptal etme

Dünyadaki en büyük online dizi ve film platformlarından olan Netflix, Netflix üyelik iptal etme seçeneklerini kullanıcı dostu olarak abonelerine sunmaktadır.

Netflix abonelik iptal etme seçenekleri, Netflix aboneliği olan birçok kişinin tercih edebileceği kullanım seçeneklerinden biridir. Çünkü aboneliklerini artık kullanmak isteyen Netflix kullanıcılarının bu isteklerini, Netflix’te yer alan üyelik iptal etme seçeneğiyle sonlandırabilecekleri Netflix tarafından sunulmaktadır.

Netflix Üyelik İptal Etme İşlemleri

Netflix abonelik iptal etme işlemlerine başlayabilmeniz için ilk olarak kullanmakta olduğunuz Google Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi internet tarayıcınızdan Netflix sitesine giderek hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Netflix hesabınıza giriş yaptıktan sonra, hesabınızın ana sayfasındaki sağ üst köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın ve “Hesabınız” butonuna tıklayın.

Hesabınız butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak yeni ekranda, hesabınızla ilgili birçok detayı görebilirsiniz. Hesabınızla ilgili göreceğiniz detaylar ise;

 • Netflix aboneliğinizde kullandığınız ödeme yöntemi
 • E-posta adresiniz
 • Netflix aboneliğinizde kullanmakta olduğunuz paket gibi seçeneklerdir.

Hesabım sayfasında, Netflix iptal etme seçeneğini etkinleştirebilmeniz için “Üyelik ve Ödemeler” başlığının alt kısmında yer alan “Üyeliği İptal Et” butonuna tıklamalısınız.

Üyeliği iptal et butonuna tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir ekran çıkacaktır ve bu ekranda, “Bizimle Kalın” ve “Artık İzlemek İstemiyor musunuz” diye iki farklı seçenek çıkacaktır.

“Bizimle Kalın” isimli seçenekte, Netflix aboneliğinizi devam ettirmeniz için, mevcut aboneliğinizden daha uygun fiyatlı abonelik seçenekleri sizlere sunulacak ve Netflix aboneliğinizin devam ettirilmesi istenecektir.

“Artık İzlemek İstemiyor musunuz” seçeneğini seçip, “İptal işlemini tamamla” yazısının üstüne tıklayarak Netflix üyelik iptal işlemlerine devam edebilirsiniz.

İptal işlemini tamamla seçeneğini seçtikten sonra, Netflix son olarak size yeni bir soru soracaktır. Bu soruda, Netflix aboneliğinizi neden iptal ettiğinizi öğrenmek istemektedirler. Sorunun altında birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler içerisinden size uyan herhangi birini seçerek, Netflix üyeliğinizi başarılı bir şekilde iptal edebilirsiniz.

Telefon üzerinden Netflix abonelik iptal etme işlemlerinin gerçekleştirilmesi ise, Netflix uygulamasının sağ alt köşesinde yer alan “Daha Fazla” seçeneğine tıklayıp, açılan ekranda hesabım seçeneğine tıkladıktan sonra, yukarıdaki işlemlerin aynılarını gerçekleştirerek olmaktadır.

Netflix iptal etme konusunu derledik umarım sizlere faydalı olmuştur. Üyelik iptal etmek için tüm bilgiler yukarıda verilmiştir eğer siz yapamadıysanız bunu yorumlarda belirtmeniz yeterlidir.

Bir başka makale: Netflix Ücretsiz Nasıl İzlenir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli