Sıradaki içerik:

Lightworks 2021.1 Çıktı İşte Detaylar

e
sv

Netflix Tüm Zamanların En İyi 9 Anime Filmi

115 okunma — 21 Ocak 2021 17:35
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix En İyi Anime Filmleri

Netflix En İyi Anime Filmleri, Salgınla ilgili iyi bir şey, birçok insanın kendilerini anime dünyasına tanıtmasıydı. Ve anime ile ilgili olan şey, onu sevmeye başladığınızda geri dönüşün olmamasıdır. Bu anime için doğru ama anime filmler için daha doğrudur.

Anime filmler sinemanın en iyisidir. Anime dizilerinden daha kısa oldukları için, anime filmleri genellikle büyük bir gişe bütçesine sahiptir ve bu nedenle her şeyi on kat sunarlar; animasyondan, ses kalitesinden, sekanslardan, vb. İşte nefesinizi kesecek Netflix’teki en iyi anime filmlerinden bazıları. Netflix en iyi anime filmleri konusuna bir bakalım.

Bir başka makale: En İyi Anime Film İndirme Siteleri [2021]

Netflix’teki En İyi 9 Anime Filmi

 1. Your Name (2016)
 2. A Silent Voice (2016)
 3. Spirited Away (2001)
 4. 5 Centimeters Per Second (2007)
 5. Princess Monoke (1997)
 6. Howl’s Moving Castle (2004)
 7. The Garden of Words (2013)
 8. My Neighbor Totoro (1988)
 9. In This Corner of the World (2013)

1. Your Name

Adınız, şu anda izleyebileceğiniz Netflix’teki en iyi anime filmlerinden biridir. Bu şaheseri izlerken ağlamayan çok insan yok.

Makoto Shinkai’nin yönettiği drama-romantik Netflix anime filmi, animasyonları ve çarpıcı manzara görselleri ile beğeni toplarken, dünya çapında en çok hasılat yapan üçüncü anime filmi.

Anime filmi, Japonya’nın farklı yerlerinde yaşayan iki lise öğrencisinin hikayesini konu alıyor. Bir gün iki yabancı birbirlerinin vücudunda uyanır. Sebebini çözemedikleri için tuhaf olaya uyum sağlarlar. Ancak vücut değiştirmekten daha fazlası var.

Netflix’te İzleyin

2. A Silent Voice

Netflix’teki bir başka görsel şaheser ve duygusal yolculuk ise Sessiz Bir Ses. Naoko Yamada’nın yönettiği film, gençlerin zorbalığından bahsediyor ve tamamen yeni bir perspektifle sunuyor.

Hikaye, yeni bir kız olan Shouko Nishimiya’ya sağır olduğu için zorbalık yapan ilkokul çocuğu Shouya Ishida ile başlar. Kısa bir süre sonra, tüm sınıf çok duyarsız olduğu için ona karşı döner. Yıllar sonra Ishida ve Nishimiya’nın geçmişi çözülmemiş. Ancak Ishida, Nishimiya ile işleri düzeltmek istiyor ama çok mu geç?

A Silent Voice adlı anime filminde pek çok diyalog bulunmamakla birlikte rahatlatıcı arka plan puanları vardır. En sevdiğim filmlerden biri ve Netflix’teki en iyi anime.

Netflix’te İzleyin

3. Spirited Away

Netflix’te kelimenin tam anlamıyla herkesin duyduğu bir anime filmi varsa – bu, ünlü film yönetmeni Hayao Miyazaki tarafından yönetilen Studio Ghibli’nin Spirited Away filmidir.

Netflix’teki fantastik animasyon filmi, 75. Akademi Ödüllerinde En İyi Animasyon Filmi Akademi Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazandı. Spirited Away, aynı zamanda dünya çapında tüm zamanların en yüksek hasılat yapan anime filmidir.

Spirited Away, ailesiyle birlikte ruhlar dünyasında sıkışıp kalan Chihiro adlı genç bir kızın etrafında dönüyor. Artık ailesini bu tuhaf dünyadan kurtarmak ve kendini kurtarmak ona kalmış.

Netflix’te Spirited Away’i izleyin

4. 5 Centimeters Per Second

Saniyede 5 Santimetre ayrıca Netflix’teki en iyi anime filmlerinden biridir. Makoto Niitsu tarafından yönetildi, böylece animasyonun yanı sıra hikayeden de emin olabilirsiniz.

Biraz hüzünlü bir anime filmi olmasına rağmen, filmde sunulan farklı yaşam tarzları kaçırılmamalıdır. Saniyede 5 Santimetre üç parçaya bölünür veya Takaki Tōno’nun hayatında üç an söylenebilir.

İlkinde Takaki, ilkokulda Akari Shinohara ile tanışır; birbirlerine yakın büyürler ama ayrılırlar. İkincisinde, Takaki, hala ilk aşkını düşünen ve onu seven sınıf arkadaşı Kanae Sumida’yı hiç dikkate almayan bir lise öğrencisi. Son bölümde Takaki, Tokyo’da bir programcı olarak yetişkin hayatını yaşıyor, ancak yine de Akari’yi unutamıyor.

Netflix’te İzleyin

5. Princess Monoke

Başka bir Studio Ghibli klasiği ve Netflix’teki en iyi anime filmlerinden biri Princess Monoke. Film, Spirited Away tarafından gölgede bırakılıncaya kadar Japonya’da en yüksek hasılat yaptı. Ne olursa olsun, macera fantastik Netflix anime filmi, biraz aksiyon ve drama görmek isteyenler için bir zevktir.

Arsa, üzerine yerleştirilen bir laneti kırmak için batıya giden bir prens olan Ashitaka’nın etrafında dönüyor. Daha sonra ormanı kurtarmaya çalışan San adında genç bir kadınla karşılaşır. Ancak, işler göründüğü kadar basit değil.

Netflix’te Princess Monoke izleyin

6. Howl’s Moving Castle

Filmlerde macerayı özlüyorsanız, Howl’s Moving Castle sizin için mükemmel bir anime filmi. Howl’s Moving Castle, Hayao Miyazaki’den başkası olmayan başka bir sanat eseri.

Hikaye, genç bir büyücü Howl ile karşılaştıktan sonra bir cadı tarafından yaşlılıkla lanetlenen genç bir kız Sophie’nin hikayesidir. Başka seçeneği olmayan Sophie, kasabasını terk eder ve Howl’un dört ayaklı hareketli kalesine biner.

2004 filmi zamanının ötesinde hissediyor ve doğal olarak şu anda Netflix’teki en iyi anime filmlerinden biri.

Netflix’te Howl’s Moving Castle’ı izleyin

7. The Garden of Words

Netflix En İyi Anime Filmleri arasında yer alan. Bazen, konu yaşamaya geldiğinde yetişkinler bile gençlerden daha olgun değildir. Kelime Bahçesi, Adınız’ın yönetmeni Makoto Niitsu’nun bir başka güzel hikayesi.

Çoğu anime filminden daha kısa – sadece 46 dakika. Ne olursa olsun, çarpıcı görselleri ve şaşırtıcı arka plan puanı sayesinde uzun süre yanınızda kalacak.

Kelime Bahçesi iki karakter etrafında dönüyor: Ayakkabı tasarlama tutkusu üzerinde çalışmak için okulu atlayan 15 yaşındaki bir çocuk olan Takao Akizuki. Bir de 27 yaşındaki yalnız ve kişisel sorunları nedeniyle işten kaçan bir Yukari Yukino var. Ne zaman yağmur yağsa, her iki karakter de aynı sığınağa gider ve birbirlerine açılmaya başlar.

Netflix’te The Garden of Words izleyin

8. My Neighbor Totoro

Komşum Totoro, Hayao Miyazaki’nin dünya çapında iyi karşılanan ilk anime filmlerinden biriydi. Netflix’teki anime filmi, çevre ve insanlık arasındaki ilişkiyi güzel bir şekilde anlatıyor.

Konu, hastaneye kaldırılan annelerine daha yakın kalmak için babalarıyla birlikte ülkeye taşınan iki kız kardeşe odaklanıyor. Küçük kız kardeş evden kaçtığında, onu çevreleyen ormanda yaşayan “Totoros” adlı ruhların yardımıyla bulmak büyük kız kardeşe düşer.

Netflix’te izleyin

9. The Wind Rises

Rüzgar Yükseliyor, Netflix ve Hayao Miyazaki’nin emekli olmadan önceki son çalışmasıyla ilgili en iyi anime filmlerinden biridir. Küresel olarak 2013 yılının en yüksek hasılat yapan anime filmiydi ve aynı zamanda Akademi Ödülleri’nde en iyi uzun metrajlı film dalında aday gösterildi.

Rüzgar Yükseliyor, II.Dünya Savaşı sırasında Japonya İmparatorluğu için harika savaş uçakları tasarlayan Jiro Horikoshi’nin animasyonlu bir biyografisidir.

Biraz ilham ve motivasyon arıyorsanız, Netflix’teki bu savaş draması anime filmi izleme listenizde olmalı.

Netflix’te The Wind Rises’ı izleyin

Netflix anime filmleri

Bilmeyenler için Netflix, anime filmlerinin tamamını barındırır. Netflix> Film Seç> Türler’e dokunun> Anime Seç’e gidin.

Bir başka makale: Netflix’teki En İyi Anime Dizileri [2021]

Netflix en iyi anime filmleri konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli