Sıradaki içerik:

PC’de Snapchat Nasıl Kullanılır ?

e
sv

Netflix’te 4K Ultra HD İçerik Nasıl Oynatılır?

24 Aralık 2020 23:13
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix'te 4K Ultra HD İçerik Nasıl Oynatılır?

Netflix’te 4K Ultra HD İçerik Nasıl Oynatılır? konusunu sizler için araştırdık. Netflix, Coronavirus pandemisi sırasında Y kuşağı için bir kurtarıcı olarak ortaya çıktı. Akış hizmeti, en iyi TV şovları ve filmlerinden bazılarına ev sahipliği yaptığı için kilitlenmenin ortasında birçok yeni abone kazandı.

Netflix, Temel plan, Standart plan ve Premium plan dahil olmak üzere farklı abonelik planlarıyla kullanılabilir. Belirtilen Netflix planlarından Standart plan, HD akış sunar ve Premium planda 4K akış mevcuttur.

Ancak Netflix Ultra HD veya HD yayın planlarını satın alacaksanız bazı sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Sisteminizin Netflix Ultra HD ve HD yayınlayıp izleyemeyeceğini görmek için aşağıda belirtilen noktalara bakın.

Windows 10’da Netflix HD Akış Gereksinimleri

 1. En son özellik güncellemesine sahip bir Windows 10 bilgisayar.
 2. Netflix resmi uygulaması (veya herhangi bir web tarayıcısı) ve 720p çözünürlüklü bir ekran.
 3. 7. nesil Intel Core veya daha yüksek performanslı bir işlemci.
 4. 5 Mbps’nin üzerinde hızda İnternet Bağlantısı.
 5. Netflix akış kalitesi Otomatik veya Yüksek olarak ayarlandı.

Windows 10’da Netflix 4K UHD Yayınlamak İçin Gereksinimler

 1. Windows 10’un en son güncellenmiş sürümüne sahip bir bilgisayar veya tablet.
 2. Resmi Netflix uygulaması veya Microsoft Edge tarayıcısı.
 3. 4K çözünürlüğe sahip 60 Hz ekran.
 4. 7. Nesil Intel Core i3, i5, i7 (veya daha yeni) işlemci veya minimum 3 GB RAM ile bir NVIDIA GTX 1050 GPU (veya üstü).
 5. 25 Mbps’nin üzerinde bir hızda internet bağlantısı.
 6. Akış kalitesi Otomatik veya Yüksek olarak ayarlanmalıdır.

Not: Tüm gereksinimleri tamamladıktan sonra Netflix Ultra HD’yi izleyemiyorsanız, bu HEVC uzantısına ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. HEVC uzantısı, PC’lerde Ultra HD 4K videoları oynatmak için kullanılan gerekli bir bileşendir. Sen alabilirsiniz HEVC Video uzantısını ücretsiz Microsoft mağazasından.

Netflix 4K UHD’yi Google Chrome’da izleyemezsiniz

Unutulmaması gereken bir şey, tüm donanım gereksinimlerini karşıladıktan ve Premium planı aldıktan sonra bile Chrome tarayıcısında 4K UHD başlıklarını çalıştıramayacağınızdır. Bunun nedeni, Chrome’un, insanların Netflix şovlarını UHD kalitesinde kaydetmek ve yasa dışı olarak dağıtmak için genellikle kötüye kullanabilecekleri yazılım tabanlı DRM koruması sağlamasıdır. Bu senaryoyu önlemek için Netflix, Google Chrome’da 4K UHD akışına izin vermez.

Şimdi, internet bağlantınızın ve masaüstünüzün Netflix 4K UHD akış gereksinimlerini karşıladığını düşünüyorsanız, premium plana geçebilirsiniz. Ancak donanımınız yetersizse, Netflix’te 4K içeriği yayınlayamayacağınız için Standart planı veya Yalnızca Mobil planı satın almalısınız.

Bununla birlikte, hesabınızı başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız, premium plan dört ekran sunduğu için premium planı satın alabilirsiniz. Bunun dışında Netflix 4K içeriğini izlemek için gereksinimleri karşılamanız gerekir; aksi takdirde, premium plan kullanılamaz.

Netflix’te 4K Ultra HD İçerik Nasıl Oynatılır? konusunun sonuna geldik. Umarım faydalı olmuştur.

 

Bir başka makale: Netflix Ücretsiz Nasıl İzlenir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli