Sıradaki içerik:

Call Of Duty Mobile Season 12 Ne Zaman Çıkacak

e
sv

Ölümden Sonra Otomatik Olarak Facebook Hesabı Nasıl Silinir ?

217 okunma — 30 Ekim 2020 14:01
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ölümden Sonra Otomatik Olarak Facebook Hesabı Nasıl Silinir ?

Sizler için hazırladığımız bu makalemizde Ölümden Sonra Otomatik Olarak Facebook Hesabı nasıl silinir ?konusundan bahsedeğiz.  Vefat eden bir kişinin Facebook hesabı, doğrulanmış bir kişi tarafından yapılan bir talep üzerine hafızaya alınabilir. Ancak Facebook, ölümünüz hakkında bilgilendirildikten sonra Facebook hesabınızı otomatik olarak silme seçeneği de sunar.

Ölüm kaçınılmazdır, ancak tüm canlılar hayatın bu zor gerçeğiyle yüzleşmekte isteksiz görünürler. Ölen bir kişinin yakın ilişkileri için daha acı vericidir çünkü hayatındaki o boş alanı doldurmak zordur. Günümüzde pek çok insan hayatının büyük bir bölümünü özellikle sosyal platformlarda internette geçirmektedir. İnsanlar sevdiklerinin sosyal medya profillerine rastladıklarında veya öldükten sonra doğum günü bildirimleri aldıklarında durum daha da kötüleşiyor.

Facebook muhtemelen tüm bu tür platformlar arasında en popüler olanıdır. Doğrulanmış bir kişiden bir talep aldıktan sonra, ölen bir kişinin Facebook profilinin hatırlanmasına (Hatırlama yazılı olanlar) izin veren uygun seçeneklere sahiptir.

Bir arkadaş veya bir aile üyesi başlatabilir

 1. Kişiyi anma talebi:
  https://www.facebook.com/help/contact/234739086860192
 2. Vefat etmiş bir kişinin hesabı için özel bir talep yoluyla hesap silme:
  https://www.facebook.com/help/contact/228813257197480
  Not: Vefat eden kişinin öldüğüne dair kanıtı gereklidir.

Bir kişi, Facebook hesabı için Eski Kişiler’i seçebilir. Eski kişi, hesap hatırlandıktan sonra sabitlenmiş bir gönderi yazmak, arkadaş isteklerine yanıt vermek ve profil resmini ve kapak fotoğrafını güncellemek gibi temel görevleri yerine getirebilir. Ancak, hatırlanmış hesapta oturum açamazlar, diğer bilgileri değiştiremezler, diğer arkadaşlarla sohbetleri okuyamazlar, vb. Bir hesaba eklenmiş Eski Kişi yoksa, hiç kimse değişiklik yapamaz.

Ölümden Sonra Otomatik Olarak Facebook Hesabı Nasıl Silinir ?

Şimdi, Facebook hesabınızı öldükten sonra canlı tutmak istemiyorsanız, vefat ettikten sonra otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz. Facebook artık yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip olduğundan, bazı seçenekler eskisinden farklı olabilir. İşte bunu yapmak için bu  adımları uygulamanız gerekmektedir:

 

 1. Öncelikle  Facebook hesabınıza Giriş Yapın.
 2. Sağ üst köşedeki aşağı oku tıklayın .
 3. Açılır menüden Ayarlar ve Gizlilik’i tıklayın . Ardından Ayarlar’a tıklayın .
 4. Sol taraftaki Genel’i tıklayın .
 5. Hafızaya Alma Ayarları’nı tıklayın  .
 6. Siz öldükten sonra hesabınızın silinmesini isteyin’i tıklayın .
 7. Ölümden Sonra Sil’i tıklayın .

Facebook, birisi ölümünüzü bildirdikten sonra hesabınızda bulunan tüm veriler dahil olmak üzere hesabınızı silecektir. Aklınıza takılan birşey olursa yorum yapmanız yeterli olacaktır.

Kaynak : https://fossbytes.com/how-to-auto-delete-your-facebook-account-after-your-death/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli