Sıradaki içerik:

2021 Ücretli PC Oyunlarını Ücretsiz İndirme (Yasal)

e
sv

Oyun İçin En İyi SSD Markaları Listesi 2021

14 Şubat 2021 22:46
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun için en iyi SSD

Oyun için en iyi SSD markalarını sizler için derledik. Piyasada bulunan birçok seçenekten SSD satın alırken sık sık kafamız karışır ve ihtiyaçlarımız için mükemmel olanı seçmekte başarısız oluruz. En iyi oyun SSD’sini arıyorsanız, doğru yere geldiniz.

SSD’ler sayesinde, uygulamaların ve oyun kurulumlarının bilgisayarlarımızda ve dizüstü bilgisayarlarımızda saatler alacağı günler  geride kaldı. Tipik HDD’lerinizden yaklaşık 100 kat daha fazla okuma ve yazma hızıyla SSD’ler, depolama teknolojisi çağında devrim yarattı.

Oyun İçin En İyi SSD – Kılavuz

“İyi” bir SSD satın almak, en güvenilir e-ticaret web sitenizden en beğenilen herhangi bir SSD’yi satın almakla aynı şey değildir. İyi bir SSD satın alırken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır ve çoğu insan bunları genellikle gözden kaçırır.

Bilgisayarlara aşinaysanız, SSD’lerin birçok şekil ve boyutta olduğunu biliyor olabilirsiniz; En popüler SSD türlerinden bazıları, ilgili konektör yuvalarına takılan SATA ve NVMe’dir.

Bazı meraklılar, PCIe NVMe SSD’lerin oyun için SATA’dan önemli ölçüde daha iyi olduğuna inanıyor; bunu bir efsane olarak adlandırırdık. Size oyun oynamak için iki farklı bilgisayar verseydik – biri SATA SSD ve diğeri NVMe ile, oyunda herhangi bir farklılık fark etmezdiniz.

Bununla birlikte, TLC flaştan daha kısa ömre sahip oldukları için (yaklaşık 10 kat daha kısa) ve dolduğunda yavaşladıkları için çok fazla veri okumayı / yazmayı hedefliyorsanız, yeni QLC flash SSD’lerden uzak durmanızı da öneririm.

Oyun İçin En İyi SSD Listesi

1. Samsung 970 Evo Plus – En İyi PCIe NVMe SSD

Samsung 970 Evo Plus, oyun için en iyi SSD listesindeki en hızlı sürücülerden biridir. Bu V-NAND TLC flaşla çalışan M.2 NVMe SSD, sırasıyla 1200 TBW’ye (Terabayt Yazılı) kadar olağanüstü dayanıklılık derecesine ve 3.500 / 3.300 MB / s’ye kadar sıralı okuma / yazma hızlarına sahiptir.

Hepsinden öte, fiyat / performans oranı akıllara durgunluk veriyor. Sadece Rs’de. 512 GB için 7.500 / 84.99 $ olan 970 Evo Plus, oyun / günlük kullanım için 2021’in en iyi ve en hızlı SSD’sidir. Ayrıca 1 TB ve 2 TB depolama varyantlarında da mevcuttur.

2. Silicon Power –  34A80M28

Oyun için en iyi SSD

Silicon Power 34A80M28, sırasıyla 3.400 / 3.000 MB / s sıralı okuma / yazma hızlarıyla listemizdeki en hızlı ikinci SSD’dir. Bu aynı zamanda kişisel olarak kullandığım sürücü.

Bununla ilgili deneyimim oldukça istisnai oldu. Şimdi neredeyse bir yıldan fazla bir süredir kullanıyorum ve SSD’nin sağlığı çok kötüleşmedi (3.54 TB yazıldıktan sonra hala% 99.75 sağlıkta), bu harika. Genel olarak, Rs’de. 512GB varyantı için 6.650 / 60 $, satın alabileceğiniz en iyi bütçeli SSD’dir. Ayrıca, bu SSD’yi incelememizi istiyorsanız bize bildirin.

3. Western Digital Siyah SN750 SSD

Oyun için en iyi SSD

Western Digital, bilgi işlem depolama pazarındaki en önde gelen isimlerden biridir. Samsung ve Silicon Power SSD’ler gibi 5 yıl garantilidir. Beş depolama çeşidinde gelir: 256 GB, 512 GB, 1 TB, 2 TB ve 4 TB.

Sıralı okuma / yazma hızları 3.430 / 3.000 MB / sn’ye kadar çıkabilir. WD ayrıca SSD için harika izleme yazılımına sahiptir. Diğer bir varyantta, SSD’nin aşırı ısınmasını önleyen ancak ek bir maliyetle gelen bir ısı emici bulunur. Rs’de. 512 GB depolama değişkeni için 7200/65 ABD doları; oyun / günlük kullanım için en uygun fiyatlı ve en iyi SSD’dir.

Oyun İçin En İyi SSD – SATA SSD’ler

Daha eski bir dizüstü bilgisayarınız varsa, depolama genişletmesi için bir M.2 yuvasına sahip olmayabilir. Bu durumda SATA arayüzünü kullanabilir ve bir SATA SSD kullanabilirsiniz.

Şu anda, kağıt üzerindeki SATA SSD’ler NVMe standartlarından daha yavaştır, ancak muhtemelen günlük kullanımda büyük bir fark göremezsiniz.

1. Samsung 870 Evo – En İyi SATA SSD

860 Evo, Samsung’un piyasadaki en popüler tüketici SSD’sidir. Bu 2,5 inçlik sürücü, 560 MB / sn’ye kadar Okuma ve 530 MB / sn’ye kadar yazma hızlarına ulaşabilir.

Ek olarak, Samsung Magician yazılımı sürücünün izlenmesine yardımcı olur. Ayrıca 5 Yıllık garanti ile birlikte gelir ve Rs maliyeti. 512 GB değişken için 6200/60 ABD doları. Özünde, daha yaygın TLC depolama sürücülerinizden daha yüksek bir dayanıklılık oranına sahip olan MLC (Çok Seviyeli Hücreler) kullanır.

2. WD Blue SATA SSD

WD Blue, en popüler ikinci SATA SSD’dir. 560 MB / sn okuma hızı ve 530 MB / sn yazma hızı ile kesinlikle piyasadaki en hızlı sürücülerden biridir.

Beş depolama varyantında mevcuttur – 250GB, 500GB, 1TB, 2TB ve 4TB ve 500GB varyantın fiyatı Rs’dir. 5000/60 $, bu da onu piyasadaki oyun / günlük kullanım için en uygun fiyatlı ve en iyi Katı Hal Sürücülerinden biri yapar.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Önemli Konular

Pek çok ucuz SSD DRAM’den yoksundur. Başlangıç ​​olarak, SSD’lerdeki DRAM dosyalarınızın konumunu depolar. Bunu yıllar önce gömdüğünüz hazineyi (verileri) bulmak için kullanacağınız bir harita (DRAM) olarak düşünün. DRAM sayesinde dosya erişimi anlık olacaktır.

Oyun için en iyi SSD markalarını sizler için derledik umarım sizlere faydalı olmuştur. Deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli