Sıradaki içerik:

Norm Ender’in Youtube Hesabı Hacklendi mi?

e
sv

Proxy Server Nasıl Kurulur ? Faydaları Nelerdir ?

12 Mart 2020 00:20
avatar

SEZER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

301 Atmak bir yönlendirmedir genellikle domain değiştirdiğinizde bu işlem yapılır bende size bu işlemi adım adım anlıtacağım ne alternetiflerini anlatıcam.

Şimdi elinizde eski bir domain var o domain yerine başka bir domaine geçtiğinizde eski domaininiz otoriterliğini ve googledeki indexlerini çöpe atmamak için 301 atmanız şarttır yada eski domaininizin google üzerinden türm indexlerini silmelisiniz (webmaster tools) üzerinden bu işlemi yapmazsanız yeni siteni clone olarak sayılıcaktır ancak bu silip çöpe atmak yerine 301 işlemi daha mantıklıdır.

301 Atılmasının genelde nedeni yeni bir domaine geçiş yapan şahsın/webmaster ın eski domainde kaldığı yerden 0 hit ve link kaybı ile devam etmesine denir. (Başka amaçlar içinde kullananlar var antiseo gibi)

Nasıl yapıldığına geçelim;

.htaccess ile 301 atma

CPanel/FTP ile sitenizin ana dizinine geldikten sonra .htaccess dosyanızı açıp içindekileri silin yoksa yeni bir .htaccess dosyası oluşturup içerisine,

[CODE=php]RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^eskidomain.org [NC,OR]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.siberbasin.net [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://sbnew.org/$1 [L,R=301,NC][/CODE]

Olarak kaydettiğinizde hit, google index ve backlink kaybı yaşamadan yeni domaine geçmiş olucaksınız.

PHP ile 301 atma

Bu işlemi WordPress gibi scriptler kullanıyorsanız yani tüm dosyalar “index.php” ye bağımlı ise yapmalısınız aksi bi durumsa hemen üstteki “.htaccess” işlemini yapınız.

İşleme geçelim scriptinizin index.php yada hangi dosyayı 301 lemek istiyorsanız dosyayı açıp en üstüne bu kod satırını eklemeniz yeterli olucaktır,

[CODE=php]<?php

header(“HTTP/1.1 301 Moved Permanently”);

header(“Location: https://eskidomain.org/”);

exit;

?>[/CODE]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli