e
sv

PS4 Açılmamasının Sebebleri Nelerdir ?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PS4 Açılmamasının Sebebleri Nelerdir ?

PS4 Açılmamasının Sebebleri Nelerdir ? konusunu sizler için derledik. Her şeyi denediniz ve hala PS4’ünüz açılmıyor mu? İşte PS4’ünüzün başlamamasının tüm makul nedenleri ve çözümleri.

PS4 harika bir oyun konsolu, ancak eksiklikleri de yok değil. Konsol, orijinal PS4’ün bir PS4 slim’e yükseltilmesinden bu yana 15 Kasım 2013’te piyasaya sürüldü. Konsol ayrıca, temel konsoldan daha güçlü olan PS4 Pro biçiminde bir orta döngü yükseltme aldı.

Ancak, güç kaynağı ile ilgili bazı sorunlar farklı konsollarda devam etti. İşte karşılaşabileceğiniz yaygın PS4 sorunları. PS4 Açılmamasının Sebebleri Nelerdir ? bir bakalım.

 

PS4’üm Neden Açılmıyor? Olası Tüm Nedenler ve Düzeltmeler

Kırık Güç Düğmesi

Orijinal PS4, dokunmatik tabanlı bir PS4 güç düğmesine sahipti, PS4 Slim’te fiziksel bir düğmeye geri döndü. Sahipler PS4’lerini kendileri onarmaya çalıştıklarında, yanlışlıkla ana karttaki düğmeye zarar veriyorlar.

Bu tür bir sorun yalnızca düğmenin kendisinde herhangi bir fiziksel hasar olması durumunda mümkündür ve PS4’ünüzü uygun rehberlik olmadan onarmayı denemediyseniz ortaya çıkmaz.

Çözüm  – Bu sorunun tek çözümü, PS4’ünüzü bir onarım merkezine götürmek ve düzeltmektir.

Düşük Güçlü Uzatma Güç Kartı

Hem PS4 hem de PS4 Pro çok fazla güç çekiyor ve genellikle bunları bir uzatma güç kartı aracılığıyla kullanıyoruz. Bazen uzatma güç kartındaki güç soketleri, PS4 veya PS4 Pro’nun AÇILMASI için gereken gücü sağlayamaz.

Çözüm – PS4 veya PS4 Pro’nuzu gerekli gücü sağlayabilen duvar prizine takmayı deneyin.

Gevşek Güç Kablosu

PS4’ünüz AÇILMAZSA, güç kablonuz hasar görmüş olabilir. PS4’ünüzün arkasında, güç anahtarına bağlanan bir kablo arayın. Bir göz atın, eğer PS4’ünüzün arkasına gevşek bir şekilde bağlıysa, o zaman açılmayacaktır.

Çözüm – Yeni bir kabloyla değiştirin.

Güç Kaynağındaki Hamamböcekleri

PS4 hamamböceklerini çekiyor, bu bir gerçek. Bazen güç kaynağının üzerinden konsolun içine girerler ve iki nokta birlikte kısalır. Güç kaynağının tamamen hasar görmesine neden olabilir. Buradaki en iyi çözüm, PS4’ünüzün etrafında bir hamamböceği veya haşere önleyici sprey kullanmaktır.

Çözüm – Güç kaynağını değiştirin

PS4 Açılmıyor: Yazılım Sorunu

PS4’ünüz mekanik bir sorun nedeniyle açılmıyorsa, yukarıda verilen adımlar yararlıdır. Ancak, konsolunuzda bozuk bir yazılım sorunu varsa, bunun yerine bu adımları deneyin.

 • Gerekli tüm kabloları ve telleri PS4’ünüze bağlayın
 • Güvenli moda geçirmek için PS4 güç düğmesini iki kez bip sesi verene kadar basılı tutun.

Burada bu ekranla karşılanacaksınız.

İlk önce PS4’ünüzü yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Konsolunuzdaki yazılım sorununu büyük olasılıkla sıfırlayacaktır.

Ancak bu işe yaramazsa, “Sistem Yazılımını Güncelle” ye gidin ve “İnternet Kullanarak Güncelle” yi seçin. Aktif bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. Bu adım, yeni bir güncelleme yükleyerek bozuk sürümü düzeltecektir.

Diğerleri işe yaramazsa deneyebileceğiniz başka bir seçenek de “Veritabanını Yeniden Oluştur” seçeneğidir. Sisteminizdeki bozuk dosyaları siler, böylece PS4’ünüz AÇILABİLİR.

PS4 yazılım sorununuzu çözmek için alabileceğiniz en ciddi seçenek “PS4’ü Başlat” seçeneğidir. Tüm dosyalarınızı silecek ve sisteminizi bir stok durumuna getirecektir. PS4 sabit sürücünüzde kaydedilmiş tüm oyunlarınızı ve galeri resimlerinizi kaybedeceksiniz. Bu nedenle, bu seçeneği düşünmeden önce uzun uzun düşünmenizi tavsiye ederim.

PS4 Açılmamasının Sebebleri Nelerdir ? konusu umarım size faydalı olmuştur.

Bir başka makale: PlayStation 5 İçin En İyi Oyunlar 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli