e
sv

Siber Güvenlik İle İlgili Filmler

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ssoyal

Siber Güvenlik İle İlgili Filmler konusunu sizler için derledik. Dijital dünyanın fantastik olayları ve karakterleri son günlerde sinema dünyasında siber konulu filmler birçok örnekle karşımıza çıkıyor. Sinemada siber güvenlik ile ilgili filmlerin yanı sıra, dizilerlerde de siber suçlar, hackerlar, sanal dünyanın gizemleri gibi konular bolca işleniyor.

Sinema ve televizyon dünyasının en sevdiği konulardan biri kuşkusuz siber konulu filmler. Online film platformlarının da sektörde gücünü artırması ile beraber, oldukça kaliteli yapımlar boy göstermeye başladı. Bu yazımızda, siber konulu filmler ve gizemli dünyasını ve siber dünya hususlarını işleyen film ve dizileri derledik.

Bir başka makale: Siber güvenlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Siber Güvenlik İle İlgili Filmler

Mr. Robot

Mr. Robot Filmi

Mr. Robot Filmi

ROBOT, hackleme sanatının sınırlarını zorlayan genç ve parlak uygulamacı Elliot’ı takip edebilmektedir. Anti sosyal kişilik sorunluluğu çeken Elliot’ın insanlarla olan tek bağı, hack’lediği bilgisayarlarıdır. Mr. Robot siber konulu filmler arasında ilginizi çekebilecek seviyede bir film.

 

Minority Report

Minority Report

Minority Report

Gelecekte bulunan bir polis birimi, failleri suçu işlemeden önce yakalayabilmektedir. Fakat bu sefer bizzat polis biriminden bir memur işleyeceği bir cinayet için suçlanır.

 

Ender’s Games

Ender’s Games

Ender’s Games

Uzaylılara karşı savaşta bir çocuk askere alınır. Orson Scott Card’ın ünlü romanından uyarlanan siber konulu filmler arasında yer alan bu bilim kurgu macerasında rolleri Harrison Ford, Ben Kingsley, Asa Butterfield ve Abigail Breslin paylaşıyor.

Ben, Robot

Ben robot filmi

Ben robot filmi

2035 yılına geldiğinde robotlar ve teknoloji günlük hayatta herkesin güvendiği bir unsur olmuştur.  Bu güven sarsıldığında ise yaklaşan tehlikeyi yalnızca bir adam görür. Siber konulu filmler arasında güzel bir örnek olan bu filmin konusunda; teknofobik bir polis, robotların tüm dünyaya hükmetmesini engellemek için kendini bu mücadeleye adamıştır.

Tron 

Tron Filmi

Siber konulu filmler için güzel bir örnek olan bu filmde; bir program korsanı tarafından dijitalleştirilen teknoloji dâhisi birden kendini üç boyutlu soyut bir bilgisayar dünyasında bulur.

 

The Matrix

The Matrix filmi

The Matrix filmi

Bir bilgisayar korsanı herkesin gerçek olarak kabul ettiği hayatın aslında makineler tarafından yaratılmış bir simülasyon olduğunu keşfetmesiyle siber konulu filmler arasında heyecanın zirve yaptığı bu filmde, bilgisayar korsanının bağımsızlık için özgürlük savaşçılarına katılması ile başlayan hikaye anlatılıyor.

Psycho-Pass

Psycho-Pass filmi

Psycho-Pass filmi

2113 yılında insanlar üzerinde kullanılan bir beyin taramasıyla kişilerin suç işleme ihtimalleri belirlenir. Taramada başarısız olanlar tutuklanabilir, hatta öldürülebilirler.

Wall-E

Wall-E filmi

Wall-E filmi

Bundan çok seneler sonra, bir bitkiyi ve bundan dolayı da bütün Dünya’yı kurtarmak için iki akıllı robot varını yoğunu ortaya koyar.

Tron: Legacy

Tron: Legacy filmi

Tron: Legacy filmi

Sam Flynn kayıp babasını ararken birden kendini tutsak gladyatörlerle dolu soyut bir dünya bulur ve babasının orada tam 20 yıl yaşadığını öğrenir.

Robocop (2014)

Robocop (2014) filmi

Robocop (2014) filmi

80’lerin efsane haline gelmiş siber konulu filmler arasında önemli bir yere sahip Robocop filminin 2014 yılında çekilmiş yeni versiyonunda, görevdeyken ağır yaralanan bir polis, tamamen suçlar savaşmaya odaklı deneysel bir  robota çevrilmiştir.

 

Hackers

Hackers filmi

Hackers filmi

Çaylak bir “hacker”, korkunç bir çevresel felakete yol açabilecek yüksek teknolojili bir hortumlama entrikasına hata sonucu tanık olduktan sonra FBI’ın hedefi haline gelir. Oldukça heyecanlı bir siber konulu filmler kategorisinde yer alan bu film mutlaka ilginizi çekecek.

 

The I.T. Crowd

Aynı bilişim servisinde çalışan Roy ve Moss,  ellerine geçen tüm arızalı bilgisayarları tamir etme de oldukça başarılı olmalarına rağmen, sosyal yaşamlarında ve insani ilişkilerde aynı derecede başarısızlardır. Büyük patron Denholm’un neden bu bilgisayar insanlarını bodrum katına kapattığına çok da şaşırmamalı.

Wargames

İnsanlığın kaderi, kaza eseri Savunma Bakanlığı’nın taktik bilgisayarına sızan bir ergenusun (Matthew Broderick) elinde yatmaktadır. siber konulu filmler temalı bu filmde diğer rollerde Dabney Coleman ve Ally Sheedy yer alıyor.

Ghost In The Shell

Siber konulu filmler arasında yer alan kült Japon animasyonu, 2029 yılında insanların akıllarını çalan yüksek profilli bir bilgisayar korsanını, obsesif bir şekilde yakalamaya çalışan dişi bir sayborgun hikayesini anlatıyor.

Siber Güvenlik İle İlgili Filmler konusu umarım size faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Siber Güvenlik Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli