Sıradaki içerik:

Youtube Kapak ve Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

e
sv

Siber Güvenlik Nedir?

07 Şubat 2021 17:42
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

siber güvenlik nedir ?

Siber güvenlik nedir ? konusunu sizler için derliyoruz.  Siber güvenlik konusu teknoloji geliştikçe oldukça ön plana çıkan bir konudur.  Yapılan siber saldırılan genellikle verilere ulaşma ve tehtit algısı oluşturma saldırılarıdır. Siber güvenlik konusuda tam burada ön plana çıkıyor. 

Etkili bir biçimde siber güvenlik önlemi almak bir hayli zordur. Bunun için siber güvenlik uzmanı şirketler için şart olmuştur. Sizlere siber güvenlik uzmanı nasıl olunur ? bu makalemizde anlatmıştık. Siber güvenlik uzmanı ne kadar maaş alır onuda önceki bloglarımızda anlattık. İşte siber güvenlik tam anlamıyla nedir ne değildir hepsini burada sizlerle anlatacağız ilk önce ilk başlığımız olan siber güvenlik nedir konusuna bir değinelim.

Siber Güvenlik Nedir?

Siber güvenlik bilgisayarlarda, ağlarda,programlarda teknolojik her şeyde sizi ve bilgilerinizi verilerinizi korumak için vardır ve bu işlemleri yapmak için bir siber güvenlik uzmanına ihtiyacınız vardır. Başarılı bir siber güvenlik uzmanı sizi her konuda korur ve verilerinizin hackerlar tarafından ele geçirilmesini önler.  Bir şirkette insanlar, süreçler ve teknoloji, siber saldırılara karşı etkili bir savunma oluşturmak için birbirini tamamlamalıdır.

Teknoloji Geliştikçe Siber Güvenlik ?

Teknoloji, kuruluşlara ve bireylere, siber saldırılardan korunmaları için gereken bilgisayar güvenlik araçlarını vermek için çok önemlidir. Üç ana varlık korunmalıdır: bilgisayarlar, akıllı cihazlar ve yönlendiriciler gibi uç nokta cihazları; ağlar; ve bulut. Bu varlıkları korumak için kullanılan yaygın teknoloji, yeni nesil güvenlik duvarları, DNS filtreleme, kötü amaçlı yazılım koruması, virüsten koruma yazılımı ve e-posta güvenlik çözümlerini içerir.

Siber Güvenlik Neden Bu Kadar Önemlidir? 

Günümüzün bağlı dünyasında, herkes gelişmiş siber savunma programlarından yararlanmaktadır.. Bireysel düzeyde, bir siber güvenlik saldırısı kimlik hırsızlığından, zorla sisteminize girme denemelerine, aile fotoğrafları gibi önemli verilerin kaybolmasına kadar her şeyle sonuçlanabilir. Herkes santraller, hastaneler ve finansal hizmet şirketleri gibi kritik altyapıya güveniyor. Bunları ve diğer kuruluşları güvence altına almak toplumumuzu çalışır durumda tutmak için esastır.

Bir başka makale: Günümüzde Siber Güvenlik 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli