e
sv

Signal Güvenli Mi ? Nasıl Öğrenirsiniz?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Signal Güvenli Mi ? Nasıl Öğrenirsiniz?

Signal Güvenli Mi ? sorusu akıllarımıza geliyor. Signal Private Messenger, WhatsApp’ın son zamanlarda güncellenmiş politikasının bir parçası olarak kullanıcıların verilerini Facebook ile paylaşmaya başlayacağını duyurmasının ardından önemli sayıda indirmeye tanık oldu .

Ancak insanlar artık Signal’in kişisel bilgilerini nasıl kullanacağı konusunda son derece temkinli. Signal ve Telegram mesajlaşma uygulamaları karşılaştırmamızda, Signal’in yalnızca telefon numaranızı istediğini ve sizi takip etmek için hiçbir girişimde bulunmadığını keşfettik.

Yine de, Signal hakkında bilmediğiniz bazı şeyler var. Örneğin, Signal’i Kişilerinizi vermeden kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Signal ile ilgili bir başka gizli gerçek, mesajlaşma uygulaması aracılığıyla güvensiz mesajlar gönderiyor olabileceğinizdir.

Signalin Güvensiz Mesaj Gönderip Göndermediğini Nasıl Kontrol Edebilirim?

Tüm Signal mesajları uçtan uca şifrelenmiştir ve üçüncü şahıs hizmetleri tarafından erişilemez. Ancak, Signal’i Android’de varsayılan SMS uygulaması olarak ayarladıysanız bu doğru olabilir veya olmayabilir. Signal varsayılan metin uygulamanız ise, Signal mesajlarınızın güvensiz olup olmadığını şu şekilde öğrenebilirsiniz.

 1. Gönder düğmesi gri renkte olacak ve küçük bir açık kilit simgesine sahip olacaktır.
 2. Gönderilen veya alınan mesajların da açık bir kilit simgesi olacaktır.

Android’de güvenli bir Signal mesajı nasıl belirlenir?

Signal Secure Message özelliği yalnızca uygulamayı kullanan biriyle sohbet ettiğinizde çalışır. Herhangi bir şey yazmadan önce metin giriş alanında ” Sinyal mesajı ” olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, gönder düğmesi kapalı bir kilitle mavi olacaktır. Bu göstergeler ayrıca bir Signal kullanıcısı ile özel iletişim kurduğunuz anlamına gelir.

Android’de güvenli olmayan bir Signal mesajı, yani normal bir SMS göndermek istiyorsanız, bunu gönder düğmesine uzun süre basarak ve “güvenli olmayan mesajlar” a geçerek yapabilirsiniz.

İPhone’dan gönderilen Signal mesajları güvenli midir?

İOS’ta Signal’i varsayılan SMS uygulaması olarak ayarlama seçeneği olmadığından, normal mesajlaşma için kullanamazsınız. Bu nedenle, iPhone’unuza gönderilen ve alınan tüm Signal mesajları özeldir.

SMS işlevselliği mevcut olmadığından, Signal tarafından sağlanan masaüstü uygulaması için de aynı durum söz konusudur.

Bir başka makale: Signal Nasıl Kullanılır? Signal Güvenli Mi ?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli