Sıradaki içerik:

GTA 6 Sızdırıldı Çıkış Tarihi Ne Zaman ?

e
sv

Signal Nasıl Kullanılır? Signal Güvenli Mi ?

13 Ocak 2021 17:55
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Signal Nasıl Kullanılır? Signal Güvenli Mi ?

Signal Nasıl Kullanılır?  konusunu sizler için araştırdık. WhatsApp , tüm WhatsApp kullanıcılarının verilerinin zorunlu olarak Facebook ile paylaşılacağı gizlilik politikasını güncelledikten sonra Signal ve diğer WhatsApp alternatifleri çok sayıda indirmeye tanık oluyor.

Signal Güvenlimidir ?

Yeni bir mesajlaşma uygulamasına geçerken, insanların en büyük endişesi, verilerinin uygulama tarafından nasıl toplandığıdır. Neyse ki, Signal en güvenli mesajlaşma uygulamalarından biridir; Bunu Signal ile Telegram’ın iOS uygulaması gizlilik etiketlerini karşılaştırarak doğruladık .

Signal’ın App Store’da görüntülenen gizlilik etiketlerine göre , uygulama yalnızca kullanıcının telefon numarasını ister ve kullanıcıları izleme girişiminde bulunmaz.

Signal Uygulaması Kişileri Paylaşmadan Nasıl Kullanılır?

Görünüşe göre, haberciye kaydolurken bir kişi listesi de istiyor. Ancak, diğer uygulamaların aksine, kişi listenizden vazgeçmek zorunlu değildir. Signal sizden Kişilerinize erişim vermenizi isterse, reddedebilirsiniz.

Ancak, kişilerinizi Signal ile paylaşmamanın bazı dezavantajları vardır, örneğin hangi arkadaşlarınızın mesajlaşma uygulamasına katıldığını bilmeyeceksiniz.

Alternatif olarak, kişilerinizi paylaşmamış olsanız bile, bir kişinin telefon numarasını arayarak sohbet başlatabilirsiniz.

Kişi listenizi paylaşmamanın bir başka dezavantajı, bir telefon numarası araması yaparak bir kişi ekliyorsanız, Kişilere erişim izni vermediğiniz sürece onlara bir ad atayamazsınız veya kişi bilgilerini düzenleyemezsiniz.

Bunun dışında herhangi bir kısıtlama yoktur. Signal’i ve tüm özelliklerini kişilerinizi vermeden kullanabilirsiniz.

Signal’i kullanmak için başka hangi izinler gereklidir?

Kişi listenizi istemenin dışında, Signal kamera, fotoğraf ve mikrofon erişimini isteyecektir. Ancak bunlar, mesajlaşma uygulaması tarafından sunulan temel hizmetleri kullanmak için gereklidir.

WhatsApp’ın gizlilik felaketi, birçok kullanıcıyı hangi mesajlaşma uygulamasına güvenecekleri konusunda şüpheci hale getirdi. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğu için Signal’i öneriyoruz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli