e
sv

Signal Vs Telegram: 2021’de En İyi WhatsApp Alternatifi Hangisi?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Signal Vs Telegram

Signal Vs Telegram dersek, WhatsApp, yalnızca Google Play Store’da beş milyardan fazla indirme ile, oradaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bununla birlikte, haberci, gizlilik politikalarını güncelleyerek yarattığı gizlilik hasarı nedeniyle aşırı bir oranda kullanıcıları kaybediyor.

İyi gizlilik uygulamalarını izlediği bilinen iki mesajlaşma uygulaması olan Signal ve Telegram, sonuç olarak kurulumlarda ani bir artışa tanık oluyor. Signal, aslında Hindistan’daki App Store’da en iyi ücretsiz uygulamalar kategorisine tırmandı.

Bir başka makale: Gizlilik Odaklı En İyi WhatsApp Alternatifleri

Neden WhatsApp’ı kullanmayı bırakmalısınız?

Dayanarak WhatsApp yeni gizlilik politikası , mesajlaşma uygulaması Facebook 8 Şubat başlayan payı kullanıcıların verilerini zorunlu olarak edecektir. Kullanıcıların, uygulamayı kullanmayı bırakmak istemedikçe değişiklikleri kabul etmekten başka seçeneği yoktur.

Paylaşılan bilgiler, ” hesap kayıt bilgilerini (telefon numaranız gibi), işlem verilerini, hizmetle ilgili bilgileri, başkalarıyla nasıl etkileşim kurduğunuzla ilgili bilgileri ” ve daha fazlasını içerecektir .

Signal vs Telegram: En iyi WhatsApp alternatifi?

Signal ve Telegram, zengin, güvenilir ve kullanımı kolay sohbet uygulamalarıdır. Bununla birlikte, biri belirli açılardan diğerinin üstüne oturur. İşte iki WhatsApp alternatifi arasındaki büyük farklar.

Gizlilik

Bağlam göz önüne alındığında, gizliliğin en büyük endişelerimizden biri olması doğaldır. Şimdi, büyük soru – ikisinden hangisi en özel mesajlaşma uygulaması?

Bu iradeyi, kullanıcılara uygulama tarafından hangi verilerin toplandığını söyleyen Apple’ın yeni uygulama gizlilik etiketlerine bakarak cevaplayacağız – bu, WhatsApp’ın gizlilik politikasında değişiklik getirmede en büyük katalizörlerden biri olarak hareket etti.

iOS gizlilik etiketleri üç kategoriye ayrılmıştır: Sizi izlemek için kullanılan veriler, Size bağlı veriler ve sizinle bağlantılı olmayan veriler.

Signal, Telegram ve WhatsApp tarafından istenen veriler arasındaki temel farklar şunlardır:

Veri toplama uygulamalarına baktıktan sonra WhatsApp’ı kaldırmanız gerekip gerekmediğine ilişkin tüm şüphelerinizin giderileceğini umuyoruz.

Signal vs Telegram’a gelince, Signal’in buradaki en özel mesajlaşma uygulaması olduğunu söylemek güvenlidir. Signal sizi veya hesabınızı tanımlamaya çalışmaz, ancak Telegram Kullanıcı Kimliği yardımıyla yapabilir. Bununla birlikte, Telegram, diğer birçok mesajlaşma uygulamasıyla karşılaştırırsanız, oldukça gizlilik odaklıdır.

Mesajlaşma özellikleri

En iyi WhatsApp alternatifini arıyorsanız, Signal ve Telegram’ın her ikisinin de bir ton özelliği olduğundan emin olabilirsiniz. Ancak, ikisi arasında birkaç fark göreceksiniz.

Telegram’da bulunmayan Signal Private messenger özellikleri

 • Okuma göstergelerini ve yazma göstergelerini devre dışı bırakın. Bunları kapatmak, alıcının mesajı okuyup okumadığınızı ve bir şey yazıp yazmadığınızı bilmeyeceği anlamına gelir.
 • Mesajları emoji tepkileriyle hızlıca yanıtlayın

Signal’de bulunmayan telgraf mesajlaşma özellikleri

 • Alıcının çevrimiçi durumunu veya son görülme durumunu görüntüleyin
 • Telefon numarasını bilmeden bir kişiyle sohbet başlatın
 • Telgraf gruplarının 200.000’e kadar üyesi olabilir
 • Animasyonlu etiketler ve GIF’ler gönderebilirsiniz (Signal, GIF destekli klavyeler aracılığıyla GIF göndermeyi destekler ancak uygulama içi GIF entegrasyonu sunmaz)
 • Mesajları gönderdikten sonra düzenleyebilirsiniz.
 • Yöneticiyseniz gruptaki mesajları silin
 • Sohbetler klasörler halinde sıralanabilir

İkisini karşılaştırırken, Telegram özelliklerde üstünlüğe sahip. Ancak Signal sürekli gelişiyor ve yeni şeyler ekliyor.

Yalnızca her iki mesajlaşma programına özgü özelliklerden bahsettiğimizi unutmayın. WhatsApp’tan geçiş yapıyorsanız, bunlardan herhangi birini kullanırken sorun yaşamayacaksınız.

Platform kullanılabilirliği

Signal ve Telegram; Android, iOS, iPadOS, Windows, macOS ve Linux’ta mevcuttur.

Bununla birlikte, Telegram’ın bir web sürümü ve bir Chrome web uzantısı da vardır.

Signal vs Telegram: Sonuç

Genel olarak, Signal ve Telegram hem iyi WhatsApp alternatifleridir. Bununla birlikte, belirli alanlara bakarsak, Signal gizlilik içinde yenilemez, oysa özellikler söz konusu olduğunda Telegram kazanır.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli