Sıradaki içerik:

İPhone Aktivasyon Kilidi Nasıl Kaldırılır ?

e
sv

Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

25 Kasım 2020 17:46
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur? konusunu sizler için araştırdık. Facebook’un sahip olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süre önce kullanıcıların mesajları bir saat içinde geri göndermelerine olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi.

Mesajlar bireysel sohbetlerin yanı sıra grup sohbetinde de silinebilir ve bu özellik Android, iOS ve Windows platformlarında kullanılabilir. Whatsapp’ın gönderilmemiş mesajlar özelliği, alıcıların bir mesajı sildiğinizi öğrenmesi gibi uyarılarla birlikte gelir, çünkü silinen mesaj yerine “Bu mesaj silindi” görüntülenir.

Bu özellik, bir yazım hatası yaptıysanız veya mesajı istemeden gönderdiyseniz, mesajı hatırlamak için gerçekten yararlıdır. Bununla birlikte, silinen WhatsApp mesajlarını görmek istiyorsanız, kullanılabilecek birkaç geçici çözüm vardır.

Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur ?

1. WhatsApp Sohbet Yedeklemesini kullanarak silinen mesajları okuyun

Kurtarmak istediğiniz bir sohbeti yanlışlıkla sildiyseniz, bunu varsayılan olarak her gece saat 2’de gerçekleşen WhatsApp Sohbet yedeklemesinin yardımıyla yapabilirsiniz. Yedekleme sıklığını günlük, haftalık veya aylık olarak değiştirebilirsiniz. Ancak, bir sonraki yedekleme saat 2’de gerçekleşmeden önce sohbetleri geri yükleyebileceğiniz için tercih edilen yedekleme sıklığını günlük olarak seçmeniz önerilir.

Silinen WhatsApp sohbetlerini geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Bir Android cihaz kullanıyorsanız WhatsApp’ı kaldırın ve Google Play Store’dan tekrar yükleyin.
 • Şartlar ve Koşulları kabul edin ve sonraki adımda ülke koduyla birlikte cep telefonu numaranızı girin.
 • Bir yedekten sohbetleri geri yükleme seçeneği sunulacak. Geri yükleme seçeneğine tıklayın ve WhatsApp sohbetleriniz geri yüklenecektir.

2. Üçüncü Taraf Uygulamalarını kullanarak silinen mesajları okuyun

Silinen WhatsApp mesajlarını okumak için üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz. Google Play Store’da siz veya gönderen sildikten sonra WhatsApp mesajlarını kurtarmanıza izin veren birçok uygulama vardır. Bu uygulamalar, Android sisteminin Bildirim kaydında depolanan bildirimlerinizin günlüğünü tutar.

Silinen WhatsApp mesajlarını okumak için kullanabileceğiniz “WhatsRemoved +” adlı popüler bir uygulama var. 5 milyondan fazla indirme ile uygulama, iOS kullanıcıları için değil, yalnızca Android kullanıcıları için mevcuttur. Ayrıca, silinmiş WhatsApp mesajlarını okumak için bu uygulama, reklamlar içerir ve uygulamanın premium aboneliğini satın alarak bunları kaldırabilirsiniz.

WhatsRemoved + App kullanarak silinen mesajları okuyun

 1. Uygulamayı Google Play Store’dan indirin ve kurun.
 2. Ekranda belirtilen hüküm ve koşulları kabul edin ve bildirimlere erişime izin verin.
 3. Silinen mesajları okumak için uygulamalar listesinden WhatsApp’ı seçin.
 4. Artık birisi size gönderilen bir mesajı sildiğinde, uygulamadan bir bildirim alacaksınız.
 5. Silinen WhatsApp mesajını okumak için bildirimi açın ve “ALGILANDI” sekmesine dokunun.
 6. Oradan, gönderen tarafından kaldırıldıktan sonra bile silinen mesajı okuyabilirsiniz.

WhatsRemoved + ‘ın yanı sıra, silinen WhatsApp mesajlarını okumak için kullanabileceğiniz birkaç başka uygulama vardır. Ancak, akıllı telefonunuzun üçüncü taraf bir uygulamaya bildirimine erişim vermenin büyük bir güvenlik riski içerdiğini bilmelisiniz.

Ayrıca, akıllı telefonunuzu yeniden başlattığınızda, bildirim günlüğü Android sisteminden silinerek üçüncü taraf uygulamalar kullanıldığında bile mesajların alınması imkansız hale gelir.

Yine de WhatsApp mesajı göndermeden önce düşünmelisiniz

WhatsApp metnini silme seçeneği sizin için yararlı olabilir. Ancak bu, servisi kullanırken anlık mesajlaşmayı kullanırken beyninizi kapatabileceğiniz anlamına gelmez. Diğer kişinin de yedi dakikası var, bu da yeterli. Ya bir mesaj gönderdikten sonra internet bağlantısını kapatırsa?

Ayrıca, alıcının silme işlevini destekleyen WhatsApp sürümünü çalıştırmaması da söz konusu olabilir. Bu durumda, günahlarınızı geri alamazsınız.

Silinmiş WhatsApp Mesajları ile İlgili SSS’leri okuyun

 1. Whatsapp’ta silinen mesajları yedeklemeden geri alabilir miyim?

  Evet, üçüncü taraf uygulamaları kullanarak WhatsApp’ta silinen mesajları yedeklemeden geri alabilirsiniz. Google Play Store’da kullanabileceğiniz birkaç üçüncü uygulama vardır.

 2.   Silinen mesajlar WhatsApp’ta görünüyor mu?

  Hayır, silinmiş mesajları WhatsApp’ta okuyamazsınız. Ancak, silinen mesajları geri almak için WhatsApp yedeklemesini veya üçüncü taraf uygulamalarını kullanabilirsiniz.

 3. WhatsApp sohbet geçmişimi nasıl görebilirim?

  WhatsApp sohbet geçmişinizi görmek için, uygulama her gün yedekleme oluşturduğundan sohbetlerinizi ve medyanızı Google Drive yedeklemesinden geri yüklemeniz gerekiyor.

Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur? konumuz umarım size faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli