Sıradaki içerik:

Facebook Hikaye ve Profiline Nasıl Müzik Eklenir?

e
sv

Silinmiş İnstagram Hesabı Nasıl Kurtarılır?

04 Şubat 2021 16:23
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Silinmiş İnstagram Hesabı Nasıl Kurtarılır ?

Silinmiş İnstagram Hesabı Nasıl Kurtarılır ?  konusunu sizler için derledik. Belki sadece silinmiş Instagram hesabınızı kurtarmak için buradasınız; iki durum burada oynamaya geliyor.

Hesap verilerinizin Instagram sunucularından silindiğini bilmeden platformdan kaybolmanıza neden olan geçici bir para çekme işlemi olabilir. İkinci olasılık  bastırmadır bu durumda, yayınlarınıza ve diğer verilerinize önceden indirilmişlerse başvurabilseniz bile şu anda yeniden başlatmanın bir yolu olmadığı açık olmalıdır.

Ancak, son zamanlarda Instagram, faaliyet süreniz boyunca etkinliklerinizin ve kişisel verilerinizin bir arşivini indirebilir. Buna profil bilgileri, yayınlanan fotoğraflar ve videolar vb. Dahildir.

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin Yönetmelikte belirtilen yükümlülüklerden biri verileri bir hesaptan diğerine kolayca aktarmak olsa bile, bu zaten önemli bir adımdır. Böyle bir olasılığın verileri yeni bir hesaba yükleyeceğini düşünüyoruz. İleriye doğru büyük bir adım olur.

Ama ne yazık ki, bunun gerçekleştiğini görecek kadar uzak görünüyoruz. Bu nedenle, silinmiş bir Instagram hesabının kesinlikle olduğunu hatırlıyoruz.

Instagram hesabınızı sildiyseniz ve kurtarmak istiyorsanız, Instagram politikasına göre hesabınızı yeniden etkinleştiremeyeceğinizi veya daha önce kullandığınız kullanıcı adını kurtaramayacağınızı bilmelisiniz.

Ancak, geçici olarak devre dışı bıraktıysanız, istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Silinmiş İnstagram Hesabı Nasıl Kurtarılır ? bir bakalım. Aşağıdaki adımlarla instagram hesabını kurtarma işlemlerinden bahsedeceğiz umarım bu işlemler size yarar.

Silinmiş İnstagram Hesabı Nasıl Kurtarılır ?

İntagram Hesabınızı Yeniden Etkinleştirme Adımları

 1. Adım 1. Devam edin ve IG uygulamanızı açın. Devre dışı bırakılmış veya belki de geçici olarak kısıtlanmış bir hesabı geri yüklemek için, hesabınıza tekrar giriş yapmanız yeterlidir. Bu eylem çok basit görünüyor, ancak göründüğünden daha zor olabilir. Bu popüler site (IG), hesapların yeniden etkinleştirilmesi konusunda biraz katıdır.
  Ayrıca, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakırsanız, yalnızca bir hafta süreceğini de göz önünde bulundurmalısınız.
 2. Adım 2. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmek istiyorsunuz. Bu kimlik bilgileri devre dışı bırakılan hesabınızı geri yüklerse, hesabınız tekrar aktiftir! Ancak, bu adım işe yaramadıysa ve oturum açamıyorsanız, şifrenizi sıfırlamanız gerekecektir.

Instagram Parolanızı Nasıl Sıfırlayabilirsiniz?

Normal oturum açarak Instagram’ınızı yeniden etkinleştiremezseniz, ikinci bir seçeneği denemek isteyebilirsiniz: devam edin Instagram şifrenizi sıfırlayın. Erişim kodunuzu hatırlamıyorsanız, geri alabilir veya değiştirebilirsiniz.

 1. Adım 3. «Şifrenizi mi unuttunuz? Bu, aşağıdaki giriş düğmesindedir.
 2. Adım 4. IG profilini ayarlamak için kullanılan e-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı girin. Bilgileri doğru girdiyseniz, şifrenizi sıfırlama adımlarını içeren bir e-posta alacaksınız.
 3. Adım 5. Hesabınızda zaten oturum açtıysanız ve şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, kullanıcı profili ayarlarınıza erişmeniz gerekir. Parola Değiştir seçeneğini hemen bulacağınız ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun.

Şifrenizi kurtaramazsanız veya hesabınızı devre dışı bırakmadıysanız ve sorunun nereden geldiğini bilmiyorsanız, hesabınızın kapatılıp kapatılmadığını görmek için Instagram Hizmet Şartları’nı incelemelisiniz. İhlalin ciddiyetine bağlı olarak, hesabınızı yeniden etkinleştirebilir veya etkinleştirmeyebilirsiniz.

Instagram topluluğunun kurallarını ihlal etmekten kaçının. Yalnızca bu platform tarafından belirlenen topluluk kurallarına uyan videolar veya fotoğraflar gönderirseniz hesabınız devre dışı bırakılmayacaktır. İşte bu kurallara nasıl uyulacağı:

 •  Size ait olan, size ait olduğunu iddia edebileceğiniz içerik olan fotoğrafları ve videoları yayınlayın.
 •  İndirdiğiniz tüm fotoğraflar veya videolar her yaşa uygun olmalıdır.
 •  Şiddet barındıran içerik, cinsel içerik veya çıplak resimler paylaşmayın.
 •  Kendi kendine zarar vermeyi teşvik edebilecek içerikten uzak durun.
 • Diğer üyelere saygı duymak istersiniz.
 • Spam göndermeyin: Tekrar eden yorumlara izin verilmez. Hizmeti ticari amaçlarla, indirim kodları veya web sayfalarının tanıtımı için kullanmayın.

Aşağıdaki Kuralları İhlal Ederseniz, Instagram Hesabınızı Haber Vermeden Sonlandırabilir:

 • En az 13 yaşında olmalısınız.
 • Hesabınızı başkasına satmamalı veya devretmemelisiniz.
 •  Diğer hesaplara erişmek için bilgi istemenize gerek yoktur.
 • Asla cinsel, ayrımcı veya şiddet barındıran içerik göndermemelisiniz
 • Diğer Instagram kullanıcılarına spam göndermeyin.
 • Robotlar gibi yetkisiz yöntemler kullanarak asla Instagram hesabı oluşturmamalısınız.
 • Kullanıcıların Instagram’ı kullanmasını asla engellememelisiniz.
 • Virüs veya yıkıcı kod aktarmayın.
 •  Özel Instagram API’sına erişmemelisiniz.
 • Instagram’ı asla yasadışı amaçlarla kullanmayın.

Araçlar dahil olmak üzere Instagram giriş bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmamalısınız: Instagram içeriğinizi planlamanıza yardımcı olan uygulamalar vardır, ancak başkaları şifrenizi isteyebilir ve bunlar her zaman güvenilir olmayabilir.

Hesabınızı Hala Yeniden Etkinleştiremiyor musunuz?

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra hala hesabınıza erişemiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey, neler olup bittiğini öğrenmek için doğrudan Instagram ile iletişime geçmektir.

Aşağıdaki Talimatları İzleyerek Onlarla Temasa Geçebilirsiniz:

 •  Çevrimiçi Instagram Yardım Merkezine girin – talimatları bulun veya Instagram kurallarını ihlal eden Instagram hesaplarını bildirin.
 • Hesabınızdan, bir şey çalışmıyor seçeneğine basabilirsiniz. Hesabınızda oturum açamıyorsanız, hesabınızı nasıl geri yükleyeceğinizle ilgili talimatlar için Oturum açamıyorum’u tıklayın.
 •  Sorunu diğer kullanıcılara veya hesabınıza bildirmek için Gizlilik ve Güvenlik Merkezine gidin ve Bir şey bildir seçeneğini tıklayın.
 •  Instagram’ın Facebook sayfasına gidin. Bu, Instagram’a doğrudan mesaj göndermenin en iyi yoludur çünkü destek e-postası yoktur.
  Instagram’dan bir cevap aldığınızdan emin olmak için mesajı yazarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var:
 •  Üzgün ​​görünmemeye çalışın: Açık ve tarafsız bir mesaj gönderirseniz cevaplanma olasılığı daha yüksektir.
 • Spesifik olun: Sadece bağlanamıyorum demeyin. Daha net olun, sorunu ve çözmek için attığınız adımları ayrıntılandırın.
 •  Sorunu gösteren bir ekran görüntüsü ekleyin: Destek ekibinin sorunun ne olduğunu anlamasına yardımcı olur.
 • Kullanıcı adınızı eklediğinizden emin olun (ancak şifrenizi eklemeyin).
 • Anında yanıt verilmesinde ısrar etmeyin.

Oldukça yaygın bir başka olasılık, hesabın moderasyon ekipleri tarafından devre dışı bırakılmasıdır. Bu durumda, kullanıcı bağlanmaya çalıştığında, yeniden etkinleştirme girişimi için izlenecek adımlarla ilgili bir mesaj görüntülenir.

Topluluk kurallarının ihlal düzeyine ve burada ve orada bulunan Instagram kullanım şartlarına bağlı olarak süreç uzun ve zor olabilir, çünkü genellikle sorun oradan gelir.

Son olarak, hesabınız silinmişse, her şeyin sıfırlanması gerekir. Başka bir tane oluşturmak için aynı e-posta adresini kullanabilirsiniz, ancak aynı kullanıcı adını kullanamayabilirsiniz.

Instagram bu günlerde çok popüler, bu yüzden sizin için hızlı bir düzeltme yapmak için gerçekten zamanları olmayabilir, ancak sonunda küçük bir sabırla Instagram, belki de hesabınız kalıcı olarak silinmediyse işlemleri sıralayın. Silinmiş hesabınızı kurtarmak için yukarıdaki adımları uygulayın eğer takıldığınız bir yer olursa yorumlarda bizlere belirtebilirsiniz.

Silinmiş İnstagram Hesabı Nasıl Kurtarılır ? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: İnstagram Taklitten Kapanan Hesap Nasıl Açılır ?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli