e
sv

Snapchat Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Snapchat Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Snapchat Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? konusunu sizler için derledik. Fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat’in hayatımızda ne kadar popüler ve önemli hale geldiğini herkes biliyor.  Bu “Snapchat” çılgınlığı, başkalarının fotoğraflarını onlara haber vermeden saklamak istiyoruz peki nasıl yaparız.

Bu konuyla ilgili bariz bir soru şudur: ” Snapchat’ın ekran görüntüsünü karşı taraf  görmeden nasıl alırım. ” Bunun için açık bir EVET’imiz var. Bu nedenle, burada, yapmak istediğiniz sinsilik ile kimsenin bilmesine izin vermeden Snapchat’ta ekran görüntüsü alma yöntemlerini anlatacağız.

Snapchat  Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? (Android ve iOS)

1. Başka bir akıllı telefon kullanarak kayıt alma

En kolay Snapchat ekran görüntüsü kesmek, bir Snapchat videosunun videosunu kaydetmek veya bir Snapchat görüntüsünün resmini çekmek için başka bir akıllı telefon kullanmaktır.

Bunu takiben, çekilen fotoğrafı veya videoyu düzenleyebilir ve sonunda başkalarının Snapchat Hikayelerinin bir kopyasını saklayabilirsiniz ve onlar bunu bilmeyecekler bile.

2. Bir ekran kaydedici uygulaması kullanma (Android ve iOS)

Bu, başka birinin Snapchat videosunu veya fotoğrafını kaydetmenin başka bir yöntemidir. Google Play Store’da bulunan çeşitli ekranlardan Android için herhangi bir ekran kaydedici uygulamasını yüklemeniz yeterlidir.

İOS için, dahili ekran kaydedici özelliği bunu yapmanıza kolayca yardımcı olabilir. Sadece seçeneğe dokunarak özelliği Kontrol Merkezi’nden etkinleştirmeniz gerekir. Herhangi bir özellik Kontrol Merkezinizde yoksa, birkaç basit adımı izleyerek ekleyebilirsiniz:

 • Kontrol Merkezi seçeneğini bulmak için Ayarlar’a gidin.
 • Üzerine dokunun ve Kontrolleri Özelleştir seçeneğini seçin.
 • Bunu takiben, sadece ekran kaydedici seçeneğini ekleyin ve bitirdiniz.

3. Android cihazlar için Google Asistan’ı kullanma

Bu, Google Asistan’ın yardımıyla Snapchat ekran görüntüsü almak için başka bir hack. Adımlar oldukça kolaydır:

 • Snapchat’i ve galerinize kaydetmek istediğiniz enstantaneleri açın.
 • Ana sayfa düğmesine uzun basarak veya basit bir “Tamam, Google” diyerek Google Asistan’a seslenin.
 • Dijital asistandan sözlü olarak veya yazarak bir ekran görüntüsü almasını isteyin ve işin kimsenin haberi olmadan bitmesini sağlayın.

Ancak bir dezavantajı var; ekran görüntüsünü doğrudan galerinize kaydetme seçeneği yoktur ve bunun yerine, diğer platformlarla paylaşma seçeneği sunulur. Bunu e-postanıza veya başka bir platforma göndermeli ve oradan kaydetmelisiniz.

4. Uçak modunu kullanma

Bu yöntem kolaydır ve çok şey yapmanızı gerektirmez. İşte izlemeniz gereken adımlar:

 • Tüm fotoğrafların yüklendiğinden emin olmak için Snapchat’i açın (yine de görüntülemeyin!)
 • Şimdi Wi-fi’yi, mobil verileri ve hatta Bluetooth’u kapatın. Bundan sonra uçak modunu açın.
 • Cihazınızın internet bağlantısına sahip olmadığından emin olduktan sonra, Snapchat’i açmanız yeterlidir.
 • Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açın, bir ekran görüntüsü alın ve tamamdır. 30 saniye veya bir dakika sonra internet bağlantınızı açın ve kimse ne yaptığınızı bilmeyecek.

5. Üçüncü taraf uygulamaları kullanma

WhatsApp Durumunu kaydetmek için üçüncü taraf uygulamalara benzer şekilde , bazıları bilmeden Snapchat fotoğrafını kaydetmek için bazıları vardır. Bunları Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

SnapSaver (Android) ve Sneakaboo (iOS) gibi amaca yönelik çeşitli uygulamalar var ve aynısını yapmak için oldukça basit adımlar var.

SnapSaver

Bunun için uygulamayı indirmeniz ve açmanız yeterlidir.

 • Şimdi, istediğiniz seçeneklerden (Ekran Görüntüsü, Ekran Kaydı, Seri Ekran Görüntüsü ve Entegre) seçim yapmanız ve Snapchat’e gitmeniz gerekir.
 • Kaydetmek istediğiniz gerekli fotoğrafı açın, ekranınızda beliren SnapSaver kamera simgesine dokunun ve kişi bu konuda bilgilendirilmeden bir ekran görüntüsü alınacaktır.

Sneakaboo

Bu uygulama için de yüklemeniz ve Snapchat kimlik bilgilerinizle giriş yapmanız gerekir. Tüm yeni Snapchat Hikayeleri uygulamada görünecek ve oynadıklarında ekran görüntüsünü almanız yeterli. Bu, işiniz tamamlandığında diğer kullanıcıyı ekran görüntüsü hakkında bilgilendirmez.

6. Android’de Yansıtma özelliğini kullanma

Bu, biraz çalışma gerektiren başka bir Snapchat ekran görüntüsü kesmesidir. Cihazınızın akıllı TV gibi harici bir cihaza yayınlanması için ekran yansıtma özelliğini kullanmanız gerekir (akıllı telefonunuzun Ayarlarından erişilebilir).

Bu yapıldıktan sonra, Snapchat’inizi açmanız ve Snapchat videosunu veya fotoğrafını kaydetmek için başka bir cihaz kullanmanız gerekecektir. Birkaç düzenlemeden sonra, kendinize başka birinin Snapchat Hikayesini alacaksınız ve onlar bunu bilmeyecekler bile.

 Snapchat Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? (Mac)

Snapchat’ta ekran görüntüsü almanın basit bir yolu var. Görevi gerçekleştirmek için QuickTime Ekran Yakalama özelliğini etkinleştirmeniz yeterlidir. Bunun için:

 • İPhone’unuzu Macbook’unuza bağlamanız ve QuickTime Player uygulamasını açmanız yeterlidir.
 • Dosya seçeneğine ve ardından ‘yeni film kaydı’ seçeneğine dokunun.
 • Mevcut çeşitli kayıt seçeneklerinden herhangi birini seçin ve iPhone’unuzu Mac’e yansıtmanıza yardımcı olacak film kayıt çıkışı olarak iPhone’unuzu seçin.
 • Kurulum tamamlandıktan sonra, kayıt düğmesine basmanız, Snapchat’i açmanız ve Snapchat’ın ekran görüntüsünü bildirimde bulunmadan görüntüleyebilirsiniz.

Kolay Adımlarda Bilmeden Snapchat’te Ekran Görüntüsü Alın

Umarım yukarıda belirtilen basit hacklerim, diğer kişinin haberi olmadan Snapchat’ta bir ekran görüntüsü almanıza yardımcı olur.

Bir hatırlatma olarak, eylemi herhangi bir zalimce niyet için değil, sadece eğlence için onaylıyoruz. Yani, başkalarının mahremiyetini korumanız ve çizgiyi aşmamanız gerekir!

Bir başka makale: Snapchat Engel Nasıl Kaldırılır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli