Sıradaki içerik:

PDF Dosyaları Nasıl Birleştirilir?

e
sv

Snapchat Engel Nasıl Kaldırılır?

25 Kasım 2020 18:58
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Snapchat Engel Nasıl Kaldırılır?

Snapchat Engel Nasıl Kaldırılır? konusunu sizler için araştırdık. Google Play Store’da bir milyardan fazla indirmenin ardından Snapchat, çoğunluğu genç olan yeni bir kitle topladı.

Ve doğruyu söylemek gerekirse, neslimiz ister gerçek ister sanal olsun pek çok kavgaya girme eğilimindedir. Diğer sosyal medya uygulamalarına benzer şekilde Snapchat, platformda eğlendirmek istemediğiniz kişileri engellemenize olanak tanır.

Peki ya bir arkadaşınızı Snapchat’ta o an için engellediyseniz ve şimdi kilidini açmak istiyorsanız?

Arkadaşınızla aranızdaki kötü kan muhtemelen ele alınmıştır ve artık arkadaşınızın Snapchat üzerindeki engelini kaldırmakta sorun bulmuyorsunuz. Snapchat’ta birinin engelini nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır

Snapchat Engel Nasıl Kaldırılır?

 1. Telefonunuzda Snapchat uygulamasını açın. Daha önce çıkış yaptıysanız uygulamada oturum açın.
 2. Senin üzerine dokunun Bitmoji üst simgeyi ya da kullanıcı adı ekranın sol köşesinde
 3. Şimdi ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine  tıklayın.
 4. Aşağıya gidin ve Hesap İşlemleri kategorisindeki Engellendi seçeneğine dokunun.
 5. Snapchat uygulamasında engellediğiniz kişilerin listesini görebilirsiniz.
 6. Şimdi bir kullanıcı adının yanındaki X simgesine tıklayın .
 7. Kullanıcı engelini kaldırmak için onay kutusunda Evet üzerine tıklayın ve engeli kaldırın.

Yukarıda belirtilen adımları izleyerek, Snapchat’taki kişilerin engelini kolayca kaldırabilirsiniz. Birinin engelini kaldırmanın onu Snapchat’teki arkadaş listenize eklemeyeceğini unutmayın.

Başka bir deyişle, fotoğrafları ve hikayeleri paylaşmak için kişiyi Snapchat’a tekrar arkadaş olarak eklemeniz gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Snapchat’ta neden birinin engelini kaldıramıyorum?

Snapchat’te birisinin engelini kaldırmak istiyorsanız ancak bunu yapamıyorsanız, bu iki anlama gelebilir: Ya belirli kişi hesabı silmiş ya da kişi sizi Snapchat engelleme listesinden kaldırmamış.

Snapchat’te birini engellediğinizde ne olur?

Snapchat’te bir kişiyi engellerseniz, o kişi sizi platformun hiçbir yerinde bulamayacaktır. Ayrıca, bu kişi herhangi bir tür bildirim almaz.

Dahası, engellenen kişi gönderilerinizi, hikayelerinizi göremez veya platformda size herhangi bir anlık görüntü gönderemez.

Birinin sizi Snapchat’ta engellediğini nasıl anlarsınız?

Başka bir Snapchat hesabından kullanıcı adını arayarak birisinin sizi Snapchat’te engelleyip engellemediğini öğrenebilirsiniz.

Kişiyi ayrı bir Snapchat hesabında bulabilirseniz, bu, engellenmiş olduğunuz anlamına gelir. Ancak, kişinin kullanıcı adı hala görünmüyorsa, bu, hesabını devre dışı bıraktığı anlamına gelir.

Snapchat’te birinin engelini kaldırmak ne kadar sürer?

Yukarıda gördüğünüz gibi, Snapchat’ta birinin engelini kaldırmak çok karmaşık bir iş değil. Bunu, Ayarlar seçeneği >> Hesaplar ve İşlemler >> Engellendi’yi ziyaret ederek ve sadece oradan kişinin engelini kaldırarak yapabilirsiniz.

Engellemeyi kaldırdıktan sonra mesajları alacak mıyım?

Kişi size engellenirken bir mesaj, hikaye veya anlık mesaj gönderdiyse, engelini kaldırdıktan sonra bile sohbetinizde görünmez.

Yapabileceğiniz tek şey, kişiden Snapchat’ta engellendiğinde kaçırdığınız metinleri ve enstantaneleri yeniden göndermesini istemektir.

Snapchat’te birini engellemek, açılmamış snap’leri siler mi?

Bir kişiyi, görmesini istemediğiniz ekranı açmadan önce engellerseniz, sohbetiniz profil ile birlikte profilinden kaybolur.

Bir başka makale: Twitter Takipçi Nasıl Yapılır? Beğeniler Nasıl Artar?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli