Sıradaki içerik:

İnstagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

e
sv

Sosyal Medya Analiz Araçları

05 Şubat 2021 15:52
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

sosyal medya analiz araçları

Sosyal Medya Analiz Araçları nelerdir?  bir bakalım. Sosyal medya analizi yapma için hangi araçlar  kullanılır? İşte detaylar..

Sosyal medya son dönemlerde en çok kullanılan internet uygulamalarından biridir. Sosyal medya siteleri arasında en popüler olanları İnstagram, Facebook,Twitter, Youtube ve benzeri platformlardır. Bu siteler çok fazla kullanıcı bulunması insanları bu sitelere daha çok yönelten şeylerden biridir.

Bu platformlarda geniş hedef kitlelerine ulaşmak oldukça önemlidir. Çünkü bu mecralar insanların hem çok ilgisini çekmekte hem de güzel bir reklam alanı oluşturmaktadır. Bu reklam alanlarından kasıt çeşitli gönderi ve hikayeler ile ürün tanıtımı yapmaktır.

Bu ürün tanıtımlarında diğer bir yol da analiz yapmaktır. Bu mecralarda çekiliş yaparak takipçi kazanmak ve insanların bu ürünlere dikkatini çekmek oldukça faydalı bir uygulamadır. Öyle ki hemen hemen bütün kullanıcılar ürün tanıtımı yapmak için bu uygulamalar üzerinden analizler düzenlerler.

Bu çekilişler çeşitli programlar aracılığı ile düzenlenir. Bazıları ücretli olan bu programlar tamamen sizin belirlediğiniz şartlara göre seçim yapan adil birer uygulamadır. Bu sosyal medya canlı yayın siteleri hakkında bir yazı dizisi hazırladık. Dilerseniz detaylara geçelim.

Sosyal Medya Analizi  Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medya Analizi  Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medya Analizi  Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal medya analiz araçları ile analiz yaparken canlı yayınları oldukça cazip ve kullanışlı uygulamalardır. Hem bu mecraları kullanan kişilerin dikkatini çeker hem firmaların reklamını yapmalarını sağlar hem de bu canlı yayınlara katılan kullanıcıların kazanmalarına fırsat sunar. Öncelikli olarak analiz yapmak size ve firmanıza pek çok etkileşim ve takipçi kazandıracaktır. Bu takipçiler ile oldukça güzel şeyler yapılabilir.

Öncelikle sizlerin bir analiz amacı belirlemiş olmanız gerekir. Firma reklamı mı takipçi ve etkileşim kazanmak mı yoksa geniş kitlelere hitap etmek mi? Bu sorulara anıt verdikten sonra ise kitlenizin ilgisini çekecek bir analiz ortaya koymak zorundasınız. Örneğin takipçi kitleniz 18-25 yaş aralığında ise yapacağınız beyaz eşya analizi pek de ilgilerini çekmeyecektir. Ancak bu kitle daha çok teknolojik şeyler ile ilgilendiği için telefon ya da akıllı saat gibi konular sizlere daha büyük katılımlar sağlar.

Nasıl Yapılır?

Sosyal medya analizleri hedef kitlenin belirlenmesi demektir. Nasıl yapılacağı ile ilgili bazı adımlar vardır sırası ile:

 • Hedef kitle belirlemesi
 • İletişim sağlama
 • Hedef kitleyi iyi tanıma
 • Kullanıcı davranışlarını iyi analiz etme
 • Rakip analizini doğru ve titiz bir şekilde yapma
 • İçerik analizinizi doğru yapma
 • Google Analytics. Peki nedir bu Google analytics: bu uygulama ile kullandığınız mecraların analizlerini daha kolay yaparsınız. Özel olarak da sosyal medya üzerinden gelen organik trafiği takip etek için kullanırsınız.

Sosyal Medya Analiz Araçları

Bu alanda pek çok analiz firması bulunur ancak en kaliteli olarak semanticum sosyal medya analiz programını kullanmanızı tavsiye ederiz. Sosyal medya analiz araçlarını kullanarak bir çok hesabınızı takip edip analiz edebilirsiniz.

Sosyal Medya Analiz Araçları konusunu sizler için derledik.  Umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Sosyal Medya Araçları Nelerdir?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli