e
sv

Sosyal Medya Canlı Yayın Yapma Siteleri

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal Medya Canlı Yayın Yapma Siteleri ?

Sosyal Medya Canlı Yayın Yapma Siteleri hangiledir ? Sosyal medya son dönemlerde en çok kullanılan internet uygulamalarından biridir. Sosyal medya siteleri arasında en popüler olanları İnstagram Facebook Twitter Youtube ve benzeri platformlardır. Bu siteler çok fazla kullanıcı bulunması insanları bu sitelere daha çok yönelten şeylerden biridir. Bu platformlarda geniş hedef kitlelerine ulaşmak oldukça önemlidir. Çünkü bu mecralar insanların hem çok ilgisini çekmekte hem de güzel bir reklam alanı oluşturmaktadır. Bu reklam alanlarından kasıt çeşitli gönderi ve hikayeler ile ürün tanıtımı yapmaktır.

Bu ürün tanıtımlarında diğer bir yol da canlı yayın yapmaktır. Bu mecralarda çekiliş yaparak takipçi kazanmak ve insanların bu ürünlere dikkatini çekmek oldukça faydalı bir uygulamadır. Öyle ki hemen hemen bütün kullanıcılar ürün tanıtımı yapmak için bu uygulamalar üzerinden canlı yayın düzenlerler. Bu canlı yayınlar çeşitli programlar aracılığı ile düzenlenir. Bazıları ücretli olan bu programlar tamamen sizin belirlediğiniz şartlara göre seçim yapan adil birer uygulamadır. Bu sosyal medya canlı yayın siteleri hakkında bir yazı dizisi hazırladık. Dilerseniz detaylara geçelim.

Bir başka makale: Sosyal Medya Etiği Nedir? Kuralları Nelerdir?

İnstagram Canlı Yayın Platformu

Ücretli ve ücretsiz çeşitleri bulunan bu uygulamalarda sizlere öncelikli olarak ücretsiz olan canlı yayın sitelerinden bahsedeceğiz. Sosyal medyacanlı yayınlarınıücretsiz olarak kullanabileceğiz. İnstagrambu canlı yayın araçlarından biridir. İnstagram uygulaması üzerinden kolayca canlı yayın açabilirsiniz.  Üstelik tamamen ücretsiz!

Facebook Canlı Yayın Araçları

Diğer sosyal medya araçları gibi facebook da çeşitli canlı yayınlara ev sahipliği yapan bir mecradır. Bu alanda kullanılabilecek ücretsiz çekiliş sitelerinin başında facebook gelir. Bu sitede tıpkı diğer sosyal medya uygulamaları gibi kolayca canlı yayın açarak geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Canlı Yayın Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal medyacanlı yayınları oldukça cazip ve kullanışlı uygulamalardır. Hem bu mecraları kullanan kişilerin dikkatini çeker hem firmaların reklamını yapmalarını sağlar hem de bu canlı yayınlara katılan kullanıcıların kazanmalarına fırsat sunar. Öncelikli olarak canlı yayın yapmak size ve firmanıza pek çok etkileşim ve takipçi kazandıracaktır. Bu takipçiler ile oldukça güzel şeyler yapılabilir.

Öncelikle sizlerin bir canlı yayın amacı belirlemiş olmanız gerekir. Firma reklamı mı takipçi ve etkileşim kazanmak mı yoksa geniş kitlelere hitap etmek mi? Bu sorulara anıt verdikten sonra ise kitlenizin ilgisini çekecek bir canlı yayın ortaya koymak zorundasınız. Örneğin takipçi kitleniz 18-25 yaş aralığında ise yapacağınız beyaz eşya canlı yayını pek de ilgilerini çekmeyecektir. Ancak bu kitle daha çok teknolojik şeyler ile ilgilendiği için telefon ya da akıllı saat canlı yayınları sizlere daha büyük katılımlar sağlar.

Sosyal Medya Canlı Yayın Yapma Siteleri konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale: Sosyal Medya Çekiliş Yapma Siteleri

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli