e
sv

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Steam'da Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam Oyun Nasıl İade Edilir? konusunu sizler için araştırdık. Yıllar içinde  Steam  , oyuncular için en popüler yerlerden biri haline geldi. Steam’de makul bir fiyata satın alınabilen ve oynanabilen çok sayıda oyun vardır. Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla oyun olduğunda, bazı yanlış kararlar vermek zorunda kalırsınız.

Dolayısıyla, paranızı buna değmeyen bir oyuna harcadıysanız, Steam’de çok kolay bir şekilde geri ödeme alabilirsiniz. Bununla ilgili her şeyi bilmek için makalenin tamamını gözden geçirin.

Steam  Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam Geri Ödeme Politikasını Nasıl Yerine Getirirsiniz?

Steam’de para iadesi almak istiyorsanız iki koşulun yerine getirilmesi gerekir. Öncelikle, satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde geri ödeme talep etmelisiniz. İkinci olarak Steam iade politikasına göre para iadesi almak istediğiniz oyunu 2 saatten az oynamış olmanız gerekir.

Steam Üzerinden Bir Oyun Nasıl İade Edilir?

Para iadesi almaya hak kazandıysanız, paranızı Steam’den geri almak için şu adımları izleyin:

 1. Help.steampowered.com adresine  gidin  ve Steam ID’nizle giriş yapın.
 2. Ardından, Satın Almalar’a tıklayın .
 3. Şimdi, iade etmek istediğiniz oyunu seçin. Not: İade etmek istediğiniz satın alma işlemini listede görmüyorsanız, satın alma işleminiz çok eski ve para iadesi için uygun değil demektir.)
 4. Para iadesi almak istediğiniz herhangi bir nedeni seçin.
 5. Geri  ödeme talep etmek istiyorum seçeneğine tıklayın .
 6. Son olarak, istek formunu doldurun ve Talep Gönder’e tıklayın  . ( Not: Açılır menüden Steam geri ödeme tutarını nereden almak istediğinizi seçin.)

Bu kadar. Şimdi, Steam’den geri ödeme talebinizin gönderildiğine dair bir onay e-postası alacaksınız.

Steam İadesi Ne Kadar Sürer?

Geri ödeme talebiniz onaylandıysa, Steam’in geri ödeme yapması genellikle birkaç saat sürer. Bununla birlikte, uluslararası ödeme yöntemleri söz konusu olduğunda, Steam geri ödemeleri yedi ve hatta belki daha fazla gün sürebilir.

Steam’de Kaç Kez Oyun İadesi Yapabilirsiniz?

Kaç kez Steam iadesi talep edebileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Bununla birlikte, Steam iade politikasını kötüye kullanmaya çalışıyorsanız, Steam sizi gelecekteki para iadeleri için uygun hale getirmeyerek bunu yapmaktan alıkoyabilir.

Steam’de Bir Hediye Nasıl İade Edilir?

Oyunun alıcısı hediyeyi kullanmadıysa, satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde geri ödeme talep etmelisiniz. Steam’de geri ödeme almak için yukarıda tartıştığımız prosedürün aynısını uygulayabilirsiniz.

Öte yandan, oyun kullanılmışsa, satın alma 14 gün ve iki saatlik sınırın altına düşerse yine de para iadesi talep edebilirsiniz. Ancak, hediyeyi alan kişinin iade sürecini başlatması gerekir. Alıcı üzerine düşeni yaptıktan sonra, aynı Steam iade sürecini tekrar izlemeniz gerekir.

14 Günü veya İki Saatlik Sınırı Geçtikten Sonra Steam İadesi Alabilir misiniz?

Satın alma işleminiz 14 gün veya iki saatlik sınırın altına düşmezse Steam iadesi almaya uygun değilsiniz. Bununla birlikte, yine de bir geri ödeme talebi gönderebilir ve formda talebiniz için uygun bir neden belirtebilirsiniz. Bir VALVE çalışanı daha sonra başvurunuzu değerlendirecek ve nedeniniz o çalışanı ikna ederse, Steam oyun iadesini size verebilir.

Yeni Satın Aldığınız Oyun Satışa Çıkarsa Aradaki Farkı Geri Ödeyebilir misiniz?

Maalesef, tutardaki farkı iade edemezsiniz. Ancak oyunu iade edebilir ve ardından oyunu indirimli fiyattan tekrar satın alabilirsiniz.

Yukarıda verilen adımların ve SSS’lerin, Steam’de bir oyunun nasıl iade edileceğine dair sorunuzla ilgili tüm cevapları size vereceğini umuyoruz.

Sizler için paylaştığımız bu makalemizde Steam oyun iade etme ve geri ödeme alma nasıl yapılır ? onları araştırdık umarım faydalı olmuştur.

Bir başka makale : Instagram Takipçi ve Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli