e
sv

Teknoloji Casusluğu Nedir?

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teknoloji Casusluğu Nedir?

Merhaba sevgili siber basın okurları. Teknoloji, Sanal Ortam gibi kelimeler bizlerin gündelik hayatlarında duyduğu kelimeler olarak yer almaktadır çünkü hayatımız artık bu şekilde hareket etmekte ve ilerlemektedir. Bir bakıma mükemmel olan bu durum diğer yandan oldukça tehlikelidir çünkü Teknolojinin doğması aynı zamanda Teknoloji Casusluğunun da doğmasını sağlamıştır. Peki bizler gerçekten teknoloji casusluğunu tam olarak biliyor muyuz? Veya yapabilecekleri hakkında gerçekten bilgi sahibi miyiz? Eğer bu sorulara cevaplarınız hayır ise yazımızı okumaya devam ederek bu alanda sizlerde bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü gerçekten günümüz zamanında artık herkes tarafından bilinmesi gereken bir durum olmaktadır.

Tam Anlamı Nedir?

Teknoloji Casusluğu Nedir? Sorusuna en açık bir şekilde şöyle cevap verelim: Gündelik hayatınızda sizlerin sanal ortamda gerçekleştirdiğiniz birçok işlemlerde kullandığınız bütün bilgilerin bu casuslar tarafından çalınarak haberiniz olmadan kullanılmasıdır.

Gerçekten Büyük Bir Sorun Mu?

Aslında sorun olmayacak bir şey gibi gözükse de Casusların bilgileriniz ile yapabilecekleri oldukça fazladır ve bazen tahmin etmek bile mümkün olmayabilir. Bu nedenle sizler oldukça dikkatli olmalı ve her zaman en son kullanılan güvenlik önlemleri ile bütün sanal ortamlarda vakit geçirmelisiniz. Güvenlik önlemlerini kullanmanız halinde sanal ortamda güvenliğiniz artacak fakat tamamen %100 oranında güvende olmayacaksınız çünkü Teknoloji casusları güvenlik önlemlerini yıkabilecek şekilde işlemlerde gerçekleştirmektedirler.

Her Alanda Mümkün Mü?

Teknoloji Casusluğu Nedir? Sorusundan sonra akla gelen yine ilk soru acaba Teknoloji Casusluğu sanal ortamda yer alan her alanda mümkün olabilmekte midir? Olmaktadır. Bu soruya bizler evet olarak cevap veriyoruz çünkü teknoloji casusları kendilerini geliştirerek her alanda casusluk yapabilmeyi mümkün hale getirdiler. Bunlar özellikle sizlerin banka hesap bilgileri, kimlik bilgileri olmaktadır bu bilgiler sayesinde casuslar istedikleri bütün işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirmektedirler.

Bu nedenle sizlerin özellikle bu alanlarda dikkat etmesi gerekmektedir çünkü herhangi bir sorun oluşması halinde ciddi bir şekilde başınız ağrıyabilir. Bu alanlar tabi ki sadece bizlerin örnek olarak verdikleridir bunlar haricinde daha başka birçok alanda bulunmaktadır.

Teknoloji Casusluğunun Zararları

Teknoloji Casusluğu Nedir? Sorusuna tam olarak cevap verebilmek için bu durumun zararlarından da bahsetmek gerekmektedir.

 • Teknoloji Casusluğu sayesinde kişilerin bütün kimlik bilgileri çalınarak, casuslar tarafından birçok alanda inanılmaz bir şekilde kullanılmaktadır.
 • Banka Hesap bilgileriniz hakkında bütün bilgiler ele geçirilebilmekte ve hesaplarınızda bulunan bütün birikiminiz kısa zamanda başka bir hesaba aktarılabilmektedir.
 • Kişisel resim ve videolarınız çalınarak birçok alanda farklı bir şekilde casuslar tarafından kullanılmaktadır.
 • Teknoloji Casusları sizlerin kullandıkları telefon,  bilgisayar gibi bütün elektronik cihazlara erişebilmektedirler. Bu sayede sizlerin 7/24 anlık olarak hem dinleyebilmekte hem de izleyebilmektedirler.
 • Teknoloji Casusları, şirketlerin özel dosyalarına erişerek bu dosyaların ikinci kişilerin eline geçmelerini sağlamaktadırlar.
 • Devlet bilgilerinin çalınması ile uğraşan casuslar da bulunmakta ve gerekli bilgilerin kırılmasını sağlayarak bütün devletleri zor duruma sokmaktadırlar.
 • Herkesin Telefon görüşmelerini dinleyebilmekteler ve canlı görüşmeler dahil olmak üzere bütün görüşmeleri kayıt altına alabilmektedirler. Bu görüşmelerde özel bilgilerin yer alması durumunda bunları sizlere karşı kullanabilmektedirler.
 • Son olarak; Teknoloji Casusları yaptıkları sayesinde sizin herhangi bir suçunuz olmasa bile hapis yatmanızı sağlayabilmektedirler.

Bir sonraki makalede görüşmek üzere sevgiyle kalın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli